Naujienos

Kinologų šventė Jurbarke – šunų paroda su tautine giesme, puikia nuotaika

Liepos 6 dieną Lietuvos himną giedojo ir Jurbarko šunų klubo „Letena” parodos dalyviai, atidarant dviejų dienų vasaros parodų maratoną nuostabiame Jurbarko dvaro parke. Parodoje dalyvavo 123 šunų veislių atstovai, kuriuos vertino teisėjai iš Lietuvos, Lenkijos bei Ispanijos.
„Lietuvos Karaliaus Mindaugo taurė 2024” parodos gražiausius šunis (Best in Show konkursas) rinko svečias iš Ispanijos Jose Tomas Delgado Cabezas. Jo išrinktą gražiausią parodos penketuką puošė Lietuvoje gimusi ir gyvenanti argentiniečių dogų kalytė JASMIN DEL CIKUTA.

Vasara: nepamirškime pagrindinių taisyklių

Pavėsis, gėlas vanduo, mažesnis fizinis krūvis – atsakingas šuns šeimininkas karštą vasaros dieną tuo visada turi pasirūpinti.

Per labai didelius karščius patartina šerti mažesnėmis porcijomis (geriau anksti ryte ir vėlai vakare), o maistas turėtų būti lengvai virškinamas.

Vykstantiems į šunų parodas ar kitus renginius, išsiruošusiems į kelionę reikia nepamiršti pagrindinių taisyklių, kurios garantuotų gerą šuns savijautą ir sveikatą. 

Liepos pabaigoje netoli Rygos vyks Pasaulio Obedience čempionatas

Šiais metais Pasaulio Obedience sporto čempionatas vyks liepos 25-28 d. kaimyninėje Latvijoje. Jis organizuojamas visai čia pat, netoli Rygos įsikūrusiame Lielceri žirgų jojimo centre, tad yra puiki proga važiuoti palaikyti mūsų sportininkų ir pasidžiaugti azartišku, puikiu reginiu.

Pasaulio Obedience čempionatą pirmą kartą organizuoja Latvijos kinologų federacija.

Rugpjūčio 2 d. vėl kviečia tradicinis atvirasis kinologų biatlonas „Ramziui paminėti“

Rugpjūčio 2 d. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuoja tradicinį atvirąjį kinologų su tarnybiniais šunimis biatloną „Ramziui paminėti“.

Šių varžybų tikslas – skatinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnus-kinologus tobulinti profesinį pasirengimą, siekti geresnių darbo rezultatų, gilinti žinias ir taikyti jas praktikoje. Bus siekiama ne tik išaiškinti geriausius kinologus ir tarnybinius šunis, bet ir dalytis patirtimi, gerinti tarnybos struktūrinių padalinių ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą, populiarinti kinologo profesiją.

Lietuvos vokiečių aviganių savininkų klubas sukvietė veislės mylėtojus į specializuotą parodą

Gražų, saulėtą birželio 15-osios rytą Ukmergės miesto stadione rinkosi vokiečių aviganių veisėjai, savininkai ir mylėtojai. Čia vyko pirmoji, iš dviejų šiais metais Lietuvos vokiečių aviganių savininkų klubo rengiamų, specializuota paroda. Šunis vertino iš Vokietijos atvykęs  vokiečių aviganių veisėjas ir teisėjasTorsten Kallebach (veislynas „vom Türkenkopf”).

Šunų mylėtojai kviečia praleisti savaitgalį Druskininkuose

Kasmet rugpjūčio pradžioje Lietuvos kinologų draugija sukviečia šunų mylėtojus į Druskininkus. Ir šiemet rugpjūčio 2 - 4 d. Druskininkų aerodrome vyks tarptautinės šunų parodos, varžysis daugiau kaip tūkstantis įvairiausių veislių šunų. Parodos vyks net tris dienas, o paskutinę kinologijos šventės dieną, sekmadienį, daugiausia laimėję šunys varžysis dėl pagrindinės ir pačios didžiausios – Supreme Bis taurės.

Šunis vertins tarptautiniai teisėjai, atvykę iš Japonijos, Urugvajaus, Pietų Afrikos, Kroatijos, Slovėnijos, Kipro bei kitų šalių.

TOP ŠUO 2024: baigiantis metams sumuosime rezultatus

Kviečiame šunų veisėjus ir augintojus dalyvauti Lietuvos kinologų draugijos organizuojamuose Lietuvos TOP šunų rinkimuose!

Lietuvos TOP šuns konkursą sudaro trys kategorijos: TOP šuo, TOP jaunas šuo ir TOP veteranas. TOP šuns kategorijoje įskaitomi balai, kuriuos šuo surinko dalyvaudamas parodose bet kurioje klasėje. TOP jauno šuns ir TOP veterano konkursuose įskaitomi balai, surinkti dalyvavus jaunimo ir veteranų klasėse. 

Socialinis aktyvumas: kinologų bendruomenė dalijasi savo žiniomis

Švietimo, o ypač kinologinio, niekada nebūna per daug, ir visada smagu, kai šių iniciatyvų imasi Lietuvos kinologų draugijos šunų mylėtojų klubai, dresūros mokyklos, šunų veisėjai. Juk būtent jūs daugiausia išmanote apie šunų gerovę, augintino pasirinkimą, socializaciją, ugdymą, priežiūrą. Labai tikimės, kad ir toliau rasite laiko bei galimybių organizuoti susitikimus su vietos šunų mylėtojais, skaitysite paskaitas, dalinsitės patirtimi. 

Cockapoo, Cavapoo ir kitos „grožybės“

Į Lietuvos spanielių savininkų klubo pranešimų dėžutę dažnai įkrenta užklausos dėl įvairiausių spanielių veislių. Tai džiugina, nes tautiečiai guviai domisi spanieliais, o kartais net padeda atrasti naujų veislių. Sakykime, ar ką nors žinojote apie vokiečių mažąjį spanielį? Dabar jau žinote. Ir, beje, jis priklauso VII, ne VIII FCI grupei!

Tačiau paskutiniu metu pradėjo plūsti pasiteiravimai dėl „hibridinių spanielių veislių” – Cockapoo, Cavapoo ir panašiai.

Tarnybinių šunų meistriškumo čempionatas: jau 28-tą kartą!

Geriausias tarnybinis pasieniečių šuo yra Valstybinės sienso apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardoje tarnaujanti ir sieną su Baltarusija Vilniaus rajone sauganti belgų aviganė Heli Marshall Dogs. Jai yra treji metai. Čempionės šeimininkė yra Lavoriškių užkardos kinologė Diana Džavachidis.

Tai paaiškėjo ketvirtadienį po tris dienas Druskininkuose ir jų apylinkėse vykusio XXIII VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionato.

Birželio 22 d. vyks būsimų dresuotojų praktinis egzaminas

Lietuvos kinologų draugijos dresuotojų kolegija kviečia besidominčius dresūra ir norinčius įgyti LKD dresuotojo kvalifikaciją iš anksto registruotis laikyti teorinį ir praktinį dresūros egzaminą.

Švietimo projektas „Svajonių šuo“: atsakingi veisėjai pristato mylimas šunų veisles

Nuo 2023 m. balandžio 24-osios buvo atnaujintas Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro visuomenės švietimo projektas - virtualūs susitikimai „Svajonių šuo: pažink veisles“. Anksčiau jis vadinosi „Penktadienio šuo“ (pašnekesiai vykdavo penktadieniais). 

Pristatydami savo ilgametę patirtį šio projekto dalyviai, Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjai, tikisi, kad augintinį – būsimą savo šeimos narį jūs pasirinksite neskubėdami, labai atsakingai.

Ankstesnis 1 2 3 ... 37 Sekantis
X