Naujienos

Švenčių užkulisiai: ar viskas gerai su gyvūnų gerove?

Sudužęs eglutės papuošalas, nutrūkusi girlianda, nuo stalo nugvelbtas šokoladukas – augintiniams tai gali būti pavojinga. Per didžiąsias metų šventes bus visko...

Švęskime. Džiaukimės, bet nepamirškime, kad esame nuolat atsakingi už savo augintinius.

O ir veterinarijos gydytojai taip pat nori švęsti ir būti su šeima bei artimiasiais. Būkime dėmesingi, pasistenkime išvengti nelaimių.
 

Gyvūnų gerovė per šventes: šunys ir fejerverkai

Artėja didžiosios metų šventės, o su jomis neišvengiamai  – triukšmingi fejerverkai. Dauguma šunų mylėtojų su nerimu laukia Naujųjų metų nakties – išvengti tų pykšt ir pokšt norėtų ir jų augintiniai. Kaip padėti šunims ištverti nesiliaujančius fejerverkus?

Jeigu jūsų augintinis dėl švenčių triukšmo visada patiria įtampą, pats paprasčiausias būdas būtų nelikti ten, kur girdėsis fejerverkai. Deja, ne visi turi galimybę švenčių laikotarpiu „pabėgti“ nuo civilizacijos. Kita vertus, pakalbėti su kaimynais ir paskatinti nepirkti fejerverkų gali būti triukšmą mažinančio ir ne tik šunims, bet ir gamtai padedančio, draugiško sprendimo pradžia.

TOP ŠUO 2024: baigiantis metams sumuosime rezultatus

Kviečiame šunų veisėjus ir augintojus dalyvauti Lietuvos kinologų draugijos organizuojamuose Lietuvos TOP šunų rinkimuose!

Lietuvos TOP šuns konkursą sudaro KETURIOS kategorijos: TOP šuo, TOP mažylis, TOP jaunas šuo ir TOP veteranas. TOP šuns kategorijoje įskaitomi balai, kuriuos šuo surinko dalyvaudamas parodose bet kurioje klasėje. TOP mažylio, TOP jauno šuns ir TOP veterano konkursuose įskaitomi balai, surinkti dalyvavus mažylių, jaunimo ir veteranų klasėse. 

Sausio 18 d. gražiausi Baltijos šalių šunys rinksis Vilniuje

2025 m. sausio 18 d. kviečiame šunų mylėtojus dalyvauti Baltijos šunų čempionų čempionate! Tai tradicinis trijų Baltijos šalių kinologų organizacijų renginys, unikali galimybė padėkoti šunų veisėjams, pasidžiaugti jų pasiekimais ir išrinkti pačius gražiausius šunis.

Šunis vertins tarptautiniai teisėjai Aida Rivera Franco (Kolumbija), Juan Alberto Grillo (Kolumbija) ir Enrico Drudi (San Marinas).

Šunų veislynai ir... veislynai

Ne, jūs neapsirikote. Mes tikrai norime pakalbėti apie veislynus ir... veislynus, nes šuo įsigyjamas ne vienai dienai, o gyvenimui.

Prieš pirkdami šunį žmonės paprastai domisi patinkančios veislės paskirtimi, charakterio savybėmis, tačiau pastaruoju metu dažnai pamiršta pasiaiškinti, kas yra tikrasis šunų veislynas. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) registruojami ir gauna unikalų numerį visi, kas tik geba ar nori veisti šunis. Ir labai gaila, kad šis potvarkis suniveliavo atsakingus šunų veisėjus ir „daugintojus“. Visi registruoti! Išeitų, visi legalūs ir patikimi.

Jeigu ieškote veislinio šuns ir radote konkretų veislyną, nepakanka, kad jis būtų registruotas VMVT. Lietuvos kinologų draugijos (FCI) šunų veisėjai savo veiklą registruoja ir VMVT, ir Lietuvos kinologų draugijoje.

Aktyvios veiklos su šunimi: jums ir augintiniui tai patiks!

Nežadu eiti į parodas ir veisti šuniukus – kam tas veislinis šuo? Tokią nuomonę kartais tenka išgirsti. Tačiau veisliniai šunys nebūtinai „skirti“ parodoms ar grožio konkursams. Tai jūsų ir tik jūsų pasirinkimas, ką veiksite su savo augintiniu, tačiau vienas puikių pasirinkimų gali būti sportas su šunimi. Arba, šunų sportas.

Vadinkit, kaip norit, bet patikėkit: nebūtina siekti „olimpinių aukštumų“. Daug svarbiau – turiningai, įdomiai ir naudingai praleisti laiką. Stiprinti ryšį su augintiniu, fiziškai ir protiškai „iškrauti“. 

Cockapoo, Cavapoo ir kitos „grožybės“

Į Lietuvos spanielių savininkų klubo pranešimų dėžutę dažnai įkrenta užklausos dėl įvairiausių spanielių veislių. Tai džiugina, nes tautiečiai guviai domisi spanieliais, o kartais net padeda atrasti naujų veislių. Sakykime, ar ką nors žinojote apie vokiečių mažąjį spanielį? Dabar jau žinote. Ir, beje, jis priklauso VII, ne VIII FCI grupei!

Tačiau paskutiniu metu pradėjo plūsti pasiteiravimai dėl „hibridinių spanielių veislių” – Cockapoo, Cavapoo ir panašiai.

Tarptautiniame pudelių agility čempionate sėkmė lydėjo Lietuvos sportininkes

Penki pudeliai iš Lietuvos lapkričio 1-3 d. dalyvavo „International Poodle Championship (IPCA) 2024“ Olandijoje. Tik tas žodis dalyvavo šiuo atveju nelabai tinka, nes pudeliukai pasirodė puikiai ir iš Marienheem'o grįžo su prizais.

Čempionatas Olandijoje organizuotas pirmą kartą, jis tarsi kopija kito tarptautinio pudelių agility čempionato, kuris po 2 savaičių jau septintą kartą vyks Italijoje.

Šunų paroda – kultūros paveldo atspindys, veisėjų darbo rezultatas

Šunų parodos – tai ne vien gražiausių šunų rinkimai, bet ir galimybė supažindinti visuomenę su veislių įvairove, šunų standartais, priežiūra – viskuo, ką galime įvardyti kaip kinologiją. Šunų parodos yra puiki vieta organizuoti švietimo veiklas, ugdyti būsimuosius bei esamus šunų šeimininkus ir skatinti atsakingą augintinio pasirinkimą. Šunų paroda taip pat yra efektingas šou, aistringos varžybos, sutraukiančios nemažai žiūrovų.

Pirmoji šunų paroda įvyko 1859-ųjų vasarą Niukasle (Newcastle), Anglijoje. Tai buvo nepaprastai svarbu kinologijos raidai – veislinių šunų statusas sulig šiuo įvykiu tapo visiškai kitoks! Viešas veislinių šunų pristatymas visuomenei, galimybė bendrauti su veisėjais, išgirsti šios srities profesionalų nuomonę buvo savotiškas „kinologijos sprogimas“. Taigi, šunų parodos nuo pat savo istorinės pradžios yra atviros, skirtos visiems! Jos svarbios tam miestui, tai šaliai ir tam kontinetui (Europos šunų čempionatas, Pasaulinė šunų paroda), kuriame vyksta. Kokio dydžio bebūtų šunų paroda, ji visada yra kultūros paveldo atspindys, tos šalies šunų veisėjų darbo ir pastangų rezultatas. 

Nuotolinis seminaras „Šuniukų priežiūra neonatologiniu periodu...“

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras tęsia veisėjų bei šunų augintojų mokymus ir 2024 m. lapkričio mėn. 28 d. kviečia į nuotolinę paskaitą „ Šuniukų priežiūra neonatologiniu periodu: dažniausiai pasitaikantys susirgimai ir bendros sveikatos aspektai". 
Paskaitą skaitys veterinarijos gydytojas, Europos Gyvūnų reprodukcijos koledžo rezidentas Tomas Laurusevičius. 

Kinologinis švietimas: lapkričio 6 d. respublikos pedagogai klausėsi nuotolinės paskaitos

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro šūkis yra gana ambicingas: „Kurkime gyvūnus mylinčią šalį!“. Ir ši kūryba susideda iš daugelio dalykų, tarp kurių vienas svarbiausių – visuomenės švietimas. Pirmieji bandymai šviesti visuomenę buvo prieš daugiau kaip du dešimtmečius, kai kinologai entuziastai pradėjo lankytis vaikų ugdymo įstaigose, bendruomenių šventėse. Dabar kinologinis švietimas neįsivaizduojamas be specialių mokymų LKD šunų veisėjams, „Atsakingo šeimininko akademijos“ suaugusiesiems ir vaikams, edukacinių programų šunų parodose, užsiėmimų vaikų ugdymo įstaigose, stovyklose, respublikinių konkursų bei kt. veiklų.

Skelbiamas vaikų kūrybos konkursas „Vizgu vizgu: VEISLINIS ŠUO – kurį pasirinkčiau?“

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, daugiau kaip dešimtmetį vykdantis vaikų ir suaugusiųjų švietimo programas, kviečia 0-4 klasių vaikus dalyvauti respublikiniame vaikų kūrybos konkurse „Vizgu vizgu“ (VEISLINIS ŠUO: kurį pasirinkčiau?).

Šimtus metų šunų veisėjai įvairiuose pasaulio kraštuose veisia šunis, puoselėja nacionalines šunų veisles, rūpinasi jų gerove. Mes taip pat džiaugiamės nacionaline šunų veisle – lietuvių skalikais. Organizuodami konkursą siekiame, kad vaikai labiau pažintų veislinius šunis, pasidomėtų jų įvairove ir skirtumais, daugiau sužinotų apie kilmės istoriją. Norime, kad vaikai suvoktų: įsigydamas veislinį šunį žmogus prisiima atsakomybę ir įsipareigojimą puoselėti, rūpintis veislės išsaugojimu bei gerove. Tai puiki proga pedagogams kalbėtis su vaikais apie atsakingų šunų veisėjų pastangas išsaugoti veisles kaip šalies kultūros paveldą, sudominti mokinius kinologija, ugdyti pagarbą žmonių pomėgiams ir, svarbiausia, supažindinti su nepaprastai didele veislinių šunų įvairove.  

Ankstesnis 1 2 3 ... 40 Sekantis
X