Naujienos

Nuotolinis seminaras „Šunų dantų priežiūra ir ligos“

Vasario 22 d. 17.30 val. kviečiame šunų veisėjus ir augintojus dalyvauti nuotoliniame seminare „Šunų dantų priežiūra ir ligos“ (seminaro trukmė apie 2 val.).

Savo žiniomis ir patirtimi su jumis dalinsis Kaivanos veterinarijos klinikos gydytoja Neringa Griškienė. Seminare bus kalbama apie šuns danties sandarą ir anatomiją, sąkandžio tipus, netaisyklingą sąkandį ir šios ydos priežastis. Bus aptartos šuns pieninių dantų ligos ir dažniausiai pasitaikančios kandžių ligos.

Jūsų patogumui: jau veikia online registracija į tarptautines šunų parodas

Pradėjo veikti nuotolinė dalyvių registracija į LKD organizuojamas tarptautines šunų parodas.

Į tarptautinę parodą (CACIB), kuri vyks kovo 4-6 d. Vilniuje, galite užsiregistruoti per e.kinologija.lt

 

Tris kartus Europos ir dukart pasaulio nugalėtojas - mažos ar didelės šios pergalės?

Kauniečiai Olga ir Salvis Kamarauskai turi keturis augintinius: du garbanotuosius retriverius ir du Romanijos vandens šunis. Štai taip būtų galima pradėti šį pasakojimą. Bet galima ir kitaip: ar galite patikėti, kad Kaune gyvena šuo, kuris net 2 kartus tapo pasaulio ir 3 kartus – Europos nugalėtoju? Abi šio pasakojimo įžangos Kamarauskams atrodo tinkamos, nes šunys jiems – šeimos nariai, ištikimiausi draugai, geros nuotaikos ir sveikatos šaltinis. Meilė ir hobis, kasdieniai rūpesčiai ir bendravimo džiaugsmas šioje šeimoje taip susipynę, kad net atostogų datas jie derina su šunų parodų grafiku.

Sveikiname 2021 m. Lietuvos TOP ŠUNIS!

Lietuvos kinologų draugija, pasibaigus kalendoriniams metams, kasmet renka daugiausiai pasiekusius, sėkmingiausius šunis: TOP šunį, TOP jauną šunį ir TOP veteraną.

Ir nors praėjusių metų šunų parodų sezonas dėl nuolat besikeitusių ribojimų buvo sudėtingas, džiaugiamės, kad, nepaisydami nieko, jūs aktyviai ir sėkmingai dalyvavote parodose Lietuvoje bei užsienyje.

Sveikiname nugalėtojus, didžiuojamės jūsų pasiekimais!

Lediniame vandenyje slypi pavojai ne tik šuns sveikatai, bet ir gyvybei

Atėjus žiemai, gelbėtojai vis dažniau sulaukia pagalbos prašymų gelbėti įlūžusius šunis. Pasivaikščiojimai šalia vandens telkinių kelia pavojų mūsų augintinių gyvybei, tačiau kyla ne mažesnis pavojus ir jų sveikatai. Kartais net nereikia maudynių lediniame vandenyje, kad šunį užkluptų labai rimti sveikatos negalavimai.

Neseniai socialiniuose tinkluose turbūt ne vien aš aptikau vaizdo įrašą apie „smagų“ vižlo pabraidymą apledėjusioje pievoje. Gražus būtų vaizdelis, tačiau jis priminė kelis nemalonius atsitikimus ir paskatino daugiau apie tai pakalbėti. Pamaniau: jei bent vieną gyvybę ir šuns sveikatą apsaugosime, tai bus padaryta ne veltui.

Budapešte išrinkti gražiausi 2021 m. Europos čempionato šunys

Barzdotasis kolis Ovation, 40 metų Prancūzijoje veikiančio šunų veislyno „De Chester“ multičempionas, besibaigiant metams, išrinktas gražiausiu 2021 m. Europos šunimi. Antras – trumpaplaukis nykštukinis taksas Minidogland Take After Sun (Nyderlandai), trečias – valų terjeras Monaline Unit (Bosnija ir Hercogovina), ketvirtas – Fila Brasileiro Pontos V Do Rincao Violento (Italija).

Tarp 16 000 tūkstančių į Budapeštą iš 57 šalių atvykusių dalyvių buvo daugiau kaip 200 Lietuvos atstovų,  čempionato teisėjai puikiai įvertino jų pasirodymus. Europos šunų čempionate teisėjavo ir Lietuvos kinologų draugijos prezidentė Ramunė Kazlauskaitė. Kaip įprasta tokio rango parodose, vyko ne tik šunų ekspertizė ringuose, bet Europos šunų čempionato išvakarėse daug kas dalyvavo specializuotose parodose, kur Lietuvos atstovai taip pat buvo tarp favoritų.

Specializuotose parodose Budapešte vokiečių nykštukinis špicas ir čiau čiau tapo nugalėtojais

Paskutinės praėjusių metų dienos šunų parodų dalyviams buvo įsimintinos – gruodžio 29-31 d. Budapešte vyko ilgai lauktas Europos šunų čempionatas. Į čempionatą registravosi daugiau kaip 200 Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjų ir augintojų. Čempionato išvakarėse, gruodžio 28-ąją, kai kurie spėjo sudalyvauti ir specializuotose šunų parodose. Tarp jų – kaunietė Goda Jurgilaitė bei jonaviškė Urtė Tamaševičiūtė.

G. Jurgilaitė su vokiečių nykštukiniu špicu InTime Poms Smokin’ Senses dalyvavo Europos špicų specializuotoje parodoje (European Spitz Specialty show). Urtė Tamaševičiūtė – Vengrijos čiau čiau klubo (Hungarian Chow Chow club) parodoje varžėsi kartu su savo čiau čiau Kimberley Lietuvos liūtas.

Ką reiškia būti pirmai tarp geriausių Europos jaunųjų vedlių?

Lietuvos kinologų draugija kasmet už rezultatus jaunųjų vedlių konkursuose deleguoja geriausius vedlius atstovauti Lietuvai pasaulio, Europos bei Cruft‘s (Didžioji Britanija) šunų parodose. Atstovauti Lietuvos jauniesiems vedliams 2021 m. Europos šunų čempionate Budapešte buvo patikėta Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleivei Austėjai Šulcaitei. Paskutinėmis praėjusių metų dienomis įvykęs čempionatas sutraukė net 16 tūkstančių dalyvių, iš Lietuvos buvo registruota per 200 šunų.

Sausio 17 d. kviečiame į paskaitą apie natūralią šunų mitybą

LKD Mokymo centras sausio 17 d. kviečia šunų veisėjus ir augintojus į nuotolinį seminarą „Natūrali šunų mityba“. Seminaro lektorius – patyręs šunų mitybos specialistas, veterinarijos gydytojas Aidas Vaznonis.

Šis seminaras apie natūralią šunų mitybą bus naudingas ir įdomus ne tik šunų veisėjams, bet visiems atsakingiems šunų mylėtojams. Patyręs šunų mitybos specialistas, veterinarijos gydytojas A. Vaznonis seminaro metu analizuos svarbiausius natūralios šunų mitybos principus, pasirinkimo svarbą ir kt. aspektus. 

Kad laimėtum čempionate, nepakanka turėti gerą šunį, sako veisėja I. Širmenienė

Prieš 17 metų pirmoji į Lietuvą atsigabenusi vengrų vižlų šunį, panevėžietė Irma Širmenienė ne tik išpopuliarino šią šunų veislę mūsų šalyje – jos veisimo šunys vertinami kaip šios veislės etalonas, žinomi daugelyje Europos šalių.

Todėl Lietuva nepasirodė esanti nei maža, nei nežinoma, kai parodoje „2021 m. Pasaulio (sic!) vengrų šunų veislių taurė“ jos išveistas šuo Ramzis, kurioje varžėsi 73 pasaulinio lygio vengrų vižlai, tapo geriausiu veislės atstovu ir, negana to, finaliniuose vengrų šunų veislių rinkimuose (Best in Show) laimėjo 2 vietą. Demonstruodama Ramzį tokioje svarbioje parodoje Irma sako jautusi labai stiprų šio šuns savininko kauniečio Mindaugo Ruzo ir savo dukrų – Šarūnės ir Jonės palaikymą.

Šunų veislės ir taisyklinga rašyba: verta įsidėmėti!

Norėtųsi, kad veislinių šunų mylėtojai rodytų tinkamą pavyzdį ir taisyklingai rašytų šunų veislių pavadinimus.

Štai pagrindinės taisyklės, kaip taisyklingai rašyti šunų veislių pavadinimus.

Šuns veislė rašoma ne didžiąja, o MAŽĄJA raide, nes šuns veislės pavadinimas yra bendrinis lietuvių kalbos žodis. Todėl reikia rašyti: taksas, biglis, vipetas, pudelis, auksaspalvis retriveris, cvergšnauceris, kolis, čiau čiau, senbernaras, basendžis.

Apsaugos seminaras su Aleksey Sokolov

Sausio 7, 8, 9 dieną IPO bei dresūros specialistai, visi besidomintieji kviečiami į apsaugos seminarą su Aleksey Sokolov. Pradėkite Naujuosius metus nuo naujų žinių ir neįkainojamos patirties!

Ankstesnis 1 2 3 ... 20 Sekantis
X