Naujienos

Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius: Kam turėti, jeigu nemylėti?

Lietuvos kinologų draugija kasmet tradiciškai kviečia gyvūnų mylėtojus minėti Pasaulinę gyvūnų globos, arba šv. Pranciškaus, visos kūrinijos globėjo, dieną.

Gaila, šiemet šią dieną minime virtualiai, tačiau dėl to meilė ir džiaugsmas turėti gyvūną augintinį nei kiek nemažėja!

Būtent todėl šių metų šventės idėja – „Augintinį myliu ar turiu?“. Ką manote jūs? Pasvarstykite... Ir ką mano mūsų kalbinti pašnekovai.

„Kam turėti, jeigu nemylėti?“, – Lietuvos kinologų draugijos surengtame nuotoliniame Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjime sakė Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius. Jis džiaugiasi, kad per pastaruosius du dešimtmečius Lietuvoje sustiprėjo gyvūnų globos iniciatyvos, daug nuveikė nevyriausybinės organizacijos, įvairūs susivienijimai. Tačiau būtina stiprinti visuomenės švietimą, pasiekti visuotinio privalomo gyvūnų augintinių ženklinimo – žengti ryžtingesnius žingsnius, nes tai padidintų gyvūnų savininkų atsakomybę.

Visas interviu su Europos Parlamento nariu, gyvūnų gerovės gynėju, nuolatiniu mūsų šventės globėju, 2 šunų šeimininku Petru Auštrevičiumi. 

Vokiečių aviganių veisėjai, kinologei Živilei Čepulienei apie meilę gyvūnams lengvai ir žaismingai pasakoti padėjo tarnybinis šuo, vokiečių aviganis Rėjus. Su neblėstančia šypsena – apie meilę namų „žvėrinčiui“: šunims, katėms, juodam gaidžiui... „Ar meilė dalijasi? – klausimu į klausimą atsakė Živilė. – Ar galit paklausti daugiavaikės mamos, kurį vaiką labiau myli? Juk meilė auga, didėja. Meilė ugdoma ir auginama, todėl jos užtenka visiems. Kaip padalinti meilę augintiniams? Jos nereikia dalinti. Reikia viską daryti ir gyventi kartu...“.

Pokalbis su vokiečių aviganių veisėja Živile Čepuliene

„Turėti šunį, augti kartu su šunimi vaikui yra didžiulė gyvenimo dovana ir džiaugsmas. Tačiau bet kokiu atveju atsakomybė tenka tėvams“, – pabrėžia vaikų ir visuomenės švietimui daug dėmesio skirianti Šunų dresūros ir sporto centro „Nasrai“ viena iš steigėjų, „Atsakingo šeimininko akademijos“ kuratorė Kaune Erna Valčiukienė. Jai negaila laiko, skirto žmonių švietimui, nes mato šioje veikloje prasmę. Jau vien tai, kad žmonės, prieš įsigydami augintinį, ateina pasikonsultuoti, yra didelis pokytis visuomenės požiūryje į šunis ir, apskritai, į gyvūnus augintinius. Žodį meilė Erna Valčiukienė dažnai tapatina su žodžiu ataskomybė.

Pasiklausykite, ką kalba šunų dresuotoja, Agility ir Obedience entuziastė, borderkolių mylėtoja Erna Valčiukienė. 

Pašnekovus kalbino Lietuvos kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė, valų terjero Džo šeimininkė, gyvūnų mylėtoja.

X