Naujienos

Geltonas kaspinas reiškia, kad šeimininkui rūpi šuns gerovė ir saugumas

Kad ištikimiausi mūsų draugai – šunys visada jaustųsi saugūs ir būtų pasirūpinta jų gerove, prieš gerą dešimtmetį Švedijoje gimė švietėjiškas projektas „Geltonas kaspinas“. Geltonojo kaspino idėją jau ne pirmus metus savo edukaciniuose užsiėmimuose bei paskaitose akcentuoja ir Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda.

Vis trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiajam paros metui, norime atkreipti jūsų dėmesį: geltonas kaspinas gali pasitarnauti ir kaip atšvaitas. Vietoj įprasto geltono kaspinėlio prie šuns pavadėlio pririškite šviesą atspindinčią juostelę – šuo bus iš tolo matomas ir saugus.

Mes tikime, kad jūsų augintiniai yra puikiai išauklėti, socialūs ir socializuoti, bet juk pasitaiko dienų, kai ir jiems reikia tik jų erdvės. Geltonojo kaspino nereikėtų painioti su šuns agresija ar neprognozuojamu elgesiu – šis ženklas pabrėžia: gerbiame gyvūno teises, mums rūpi gyvūno gerovė.

Geltonas kaspinas prie šuns pavadėlio arba antkaklio rišamas todėl, kad šuniui reikia daugiau erdvės ir privatumo.

Galbūt tai rujojanti kalytė, gal šuo sveiksta po ligos ar operacijos.

Būna, kad šuns savininkas labai skuba ir su augintiniu tik trumpam išėjo į kiemą – jis nenori gaišti laiko ir ilgiau su kuo nors bendrauti.

Kai šuo mažas ir dar tik pratinamas prie naujos aplinkos, visai nesinori, kad ant jo užgriūtų visa kiemo vaikų kompanija.

Taip pat, jeigu šuo paimtas iš gyvūnų prieglaudos ir jo socializacija bei adaptacija naujoje vietoje vyksta lėčiau ir palengva, žingsnis po žingsnio – pravers geltonas kaspinėlis.

Geltono kaspino reikia ir tuomet, kai šuo dresuojamas ir jo neturi trikdyti pašaliniai dirgikliai.

Šio skiriamojo kaspinėlio prireikia, jeigu šuo senyvas arba perdėtai baikštus, nepasitiki svetimais, jam reikia ilgesnio laiko, kad įgytų pasitikėjimo gyvūnais bei žmonėmis.

 

X