Naujienos

Į ateitį nukreipti šunų veisėjų mokymai: netrukus vyks svarbi konferencija

Artėja Šuns diena, balandžio 24 – oji. Šia proga vyks nemažai gyvūnų mylėtojų renginių, o tarp jų ir Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro organizuojama šunų veisėjų konferencija „Šuniukų gerovės formulė: fiziologija, mityba, dermatologija“. Į balandžio 19 d. Vilniuje organizuojamą konferenciją aktyviai registruojasi ir patyrę, ir pradedantieji šunų veisėjai, nes vargu ar rasite veisėją, kuris nesiektų veisti sveikus, standartą atitinkančius savo mylimos veislės šunis. Tai veisėjų atsakomybė ir pareiga – jie įsipareigoję ne tik veisliniams šunims, bet ir visuomenei, gyvūnų gerovei bei savo organizacijai.

Šalia šios pompastiškos įžangos – realybė: daugumai veisėjų šunų veisimas tėra mylimas hobis. Tačiau gera žinia ta, jog mylimą hobį veisėjai vertina labai rimtai. Jų nuomone, be  išankstinio pasirengimo, gerosios patirties perėmimo iš patyrusių veisėjų mažai ką pasieksi. Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjams žinios yra būtinybė ir pareiga – norintys registruoti šunų veislyno statusą yra įpareigojami išklausyti specialias paskaitas gyvūnų sveikatos, mitybos, elgsenos, socializacijos temomis.

„Įgytos žinios didina veisėjų atsakomybę ir užtikrina veisiamų šunų sveikatą bei gerovę. Tai labai svarbi veisėjų darbo dalis, ir jie tam skiria savo laiką bei lėšas, – sako LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. – Paskaitas veisėjams skaito kinologų bendruomenėje autoritetą turintys, patyrę specialistai. Paskaitose, kurios vyksta gyvai arba nuotoliu, pabrėžiamos svarbiausios kinologijos vertybės: atsakomybė, gyvūnų gerovė, ligų prevencija“.

Savo žiniomis besidalijantys veterinarijos, mitybos ir kiti specialistai formuoja kinologijos vertybes, šios vertybės padeda veisėjams priimti tinkamus sprendimus, padrąsina veisėjus, ypač pradedančiuosius: „Veisėjų mokymai, kaip paprastai ir būna bet kurioje švietimo srityje, yra nukreipti į ateitį, nes tik turint žinių galima profesionaliai atlikti savo darbą. Todėl visada džiugu matyti aktyviai į mokymus besiregistruojančius ir pradedančiuosius, ir patyrusius veisėjus, šia proga norisi padėkoti jiems visiems ir, žinoma, lektoriams“.

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.

Informacija apie LKD šunų veisėjų konferenciją balandžio 19 d.

Pagrindinis konferencijos rėmėjas Optimeal Lietuva.

X