Naujienos

Švietimo projektas „Svajonių šuo“: atsakingi veisėjai pristato mylimas šunų veisles

Nuo 2023 m. balandžio 24-osios buvo atnaujintas Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro visuomenės švietimo projektas - virtualūs susitikimai „Svajonių šuo: pažink veisles“. Anksčiau jis vadinosi „Penktadienio šuo“ (pašnekesiai vykdavo penktadieniais). 

Pristatydami savo ilgametę patirtį šio projekto dalyviai, Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjai, tikisi, kad augintinį – būsimą savo šeimos narį jūs pasirinksite neskubėdami, labai atsakingai.

Daugiau nei tūkstantis šunų tarptautinėse parodose Radžiūnuose

Daugiau kaip tūkstantis šunų gegužės 25-26 d. varžėsi dvi dienas trukusiose tarptautinėse šunų parodose Radžiūnų aerodrome (Molėtų r.). Parodas organizavo Lietuvos kinologų draugija. Šių parodų išvakarėse buvo surengta 13 specializuotų parodų, kurias organizavo atskiri šunų veislių mylėtojų klubai.

Į tarptautinių parodų katalogą buvo įtraukti 1188 šunys iš įvairių Europos šalių, juos vertino Italijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Airijos, Rumunijos, Švedijos, Danijos, Nyderlandų, Suomijos ir Lietuvos tarptautiniai teisėjai.

Gegužės 13 d. įvyko FCI Švietimo ir komunikacijos komisijos posėdis

Gegužės 13 d. Antalijoje (Turkija) įvyko Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) Švietimo ir komunikacijos komisijos metinis posėdis. Posėdžio tikslas buvo aptarti 2023 m. nuveiktus ir numatyti ateities darbus.

Pirmoje susirinkimo dalyje dalyvavo ir su komisijos veikla buvo supažindinti FCI Generalinio komiteto nariai. Buvo pasidalinta šių dienų kinologijos aktualijomis ir iššūkiais, su kuriais susiduria kinologų organizacijos, diskutuota ir siūlyta, kaip juos įveikti.

LŠMK paroda: 92 šnauceriai ir pinčeriai varžėsi dėl veislės nugalėtojų titulų

Dauguma Lietuvos kinologų draugijos šunų mylėtojų klubų skaičiuoja antrą ar net daugiau savo veiklos dešimtmetį.

Lietuvos šnaucerių mylėtojų klubas (LŠMK) vienas jų – birželio mėnesį jis švęs savo veiklos 24 metų sukaktį.

Tradiciškai pavasario pabaigoje LŠMK surengia specializuotą parodą, nors buvo ir viena išimtis, kai 2015 metų rudenį šiam klubui buvo patikėta Vilniuje suorganizuoti neeilinį renginį – ISPU Pasaulinę šnaucerių ir pinčerių parodą (Internationale Schnauzer Pinscher Union, ISPU).

Tarptautinė ISPU organizacija vienija viso pasaulio, taip pat ir Lietuvos, šnaucerių bei pinčerių mylėtojų klubus, o tuo pačiu ir veisėjus, šių šunų veislių gerbėjus. 

Nauja Vilniaus universiteto knyga šunų mylėtojams ir besidomintiems istorija

Metų pradžioje šunų mylėtojai sulaukė išskirtinio leidinio – Vilniaus universitetas išleido kolektyvinę monografiją (autoriai Giedrė Piličiauskienė, Povilas Blaževičius, Toma Zarankaitė-Margienė) „Šunys Lietuvoje XIII-XVIII amžiuje“.

Kartu su kitais Vilniaus universiteto leidiniais ši naujiena 2024 m. vasario 22-25 d. bus pristatyta Vilniaus knygų mugėje, kuri vyks Lietuvos kongresų ir parodų centre Litexpo.

Monografijoje apžvelgiama šunų, gyvenusių Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje, istorija. Tirdami jų kaulus, plytose ir kituose molio dirbiniuose aptiktus pėdsakus ir pasitelkę istorinius duomenis mokslininkai pasakoja, kaip atrodė Lietuvoje auginti šunys, kuo jie mito, nuo kokių ligų kentėjo, kam buvo pasitelkiami.

Teisėjas A. Vergara gyrė Lietuvos prancūzų buldogus ir mopsus

Lietuvos prancūzų buldogų ir mopsų mylėtojų klubas gegužės 24 d., tarptautinių parodų išvakarėse, šios veislės mylėtojams ir veisėjams surengė specializuotą parodą „Klubo nugalėtojas 2024“.

Šunis vertino Alberto Vergara iš Italijos, paroda vyko Radžiūnų aerodrome Molėtų rajone. Teisėjas A. Vergara žavėjosi Lietuvos prancūzų buldogų ir mopsų veisėjų pasiekimais, puikiai įvertino jų pastangas puoselėti šias veisles ir siekti aukščiausių standartų

Birželio 13 d. vyks paskaita apie šunų mitybą

Birželio 13 dieną Royal Canin kviečia dalyvauti nemokamoje paskaitoje „Royal Canin sveika mityba”.

Paskaitą skaitys veterinarijos gydytoja, mokslinės komunikacijos specialistė Rūta Žukauskienė bei PRO kanalo pardavimų atstovė Lina Masiulienė.

Samojedų suburta bendruomenė keliauja, pramogauja ir laimi!

Į penktąjį Europos samojedų čempionatą (Euro Samoyed Show) balandžio 19-21 d. Čekijoje išsiruošė 16 veislyno „Mažoji lokė“ fanų. Didžioji dauguma vyko su šiame veislyne išveistais šunimis ir „susišlavė“ aukščiausius apdovanojimus. Ar įmanoma suplanuoti sėkmę, o gal viskas tėra atsitiktinumas ir kodėl Nomedos namuose kabo paveikslas (žr. nuotr.), kuriame pirmieji veislyno šunys žiūri į Grįžulo Ratų žvaigždyną, paklausėme veisėjos Nomedos Baušienės.

Lietuvos Cane Corso klubas kviečia į seminarą

Gegužės 24 d. Lietuvos Cane Corso klubas organizuoja seminarą „Cane Corso vertinimo kriterijai, atsižvelgiant į morfologinius ir funkcinius aspektus, detali standarto analizė" (Judging criteria in the  morphological and functional evaluation of Italian Cane Corso. In depth analysis of the Italian Cane Corso standard).

Lektorius – šios veislės specialistas, tarptautinis šunų teisėjas iš Italijos Alberto Vergara.

Seminaras „Vipeto / levretės standarto praktinis išaiškinimas“

Gegužės 27 d. 11.00 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius) kurtų veisėjai ir augintojai turės unikalią galimybę dalyvauti Rudi Peters Brandt iš Danijos paskaitoje „Vipeto / levretės standarto praktinis išaiškinimas“.

Tai puiki galimybė dar labiau pažinti mylimą šunų veislę, išgirsti patyrusio eksperto nuomonę.

LKD parodos: gegužės 24-26 d. šunų mylėtojai susitinka Molėtų krašte

Vilnius, Druskininkai, Palanga, Molėtų rajonas (Radžiūnai) – tokia yra Lietuvos kinologų draugijos tarptautinių šunų parodų geografija. Jeigu kalbėtume apie statistiką, į šias parodas registruojasi tūkstančiai dalyvių iš įvairių pasaulio šalių, o žiūrovai gali susipažinti su dešimtimis niekada nematytų šunų veislių. Šiemet gegužės 24 d. Radžiūnų aerodrome pirmiausia vyks trylika specializuotų parodų (organizuoja LKD šunų veislių mylėtojų klubai), o gegužės 25-26 d., šeštadienį ir sekmadienį – tarptautinės šunų parodos.

„Linksmi“ vaizdeliai signalizuoja apie gyvūnų gerovės pažeidimus

Šunų nuotraukos, filmuoti vaizdeliai tapo mūsų kasdienybe. Ir ne tik žaismingi šuniukai, bet ir kačiukai, triušeliai karaliauja socialiniuose tinkluose – kaip smagu! O gyvūnai, ar jie taip pat kaip mes smagiai nusiteikę? Ir ką vadiname žiauriu elgesiu su gyvūnais? Dažniausia tai apibrėžiama kaip smurtas prieš gyvūną, kuomet gyvūnas sužalojamas, patiria fizinį skausmą ir pan. Bet šiuo atveju pakalbėkime ne apie netyčinį, o apie sąmoningą smurtą, nes gyvūno gerovė gali būti pažeidžiama ne tik tada, kai prieš jį fiziškai smurtaujama, bet ir tuomet, kai kyla grėsmė jo emocinei savijautai, psichinei sveikatai, ko plika akimi dažnai net nepastebėsi.

Ankstesnis 1 ... 3 4 5 6 7 ... 40 Sekantis
X