Naujienos

Lediniame vandenyje slypi pavojai ne tik šuns sveikatai, bet ir gyvybei

Atėjus žiemai, gelbėtojai vis dažniau sulaukia pagalbos prašymų gelbėti įlūžusius šunis. Pasivaikščiojimai šalia vandens telkinių kelia pavojų mūsų augintinių gyvybei, tačiau kyla ne mažesnis pavojus ir jų sveikatai. Kartais net nereikia maudynių lediniame vandenyje, kad šunį užkluptų labai rimti sveikatos negalavimai.

Neseniai socialiniuose tinkluose turbūt ne vien aš aptikau vaizdo įrašą apie „smagų“ vižlo pabraidymą apledėjusioje pievoje. Gražus būtų vaizdelis, tačiau jis priminė kelis nemalonius atsitikimus ir paskatino daugiau apie tai pakalbėti. Pamaniau: jei bent vieną gyvybę ir šuns sveikatą apsaugosime, tai bus padaryta ne veltui.

Žiūrovai kovo 4-6 d. vyksiančiose parodose apsilankyti negalės

Atsiprašome šunų mylėtojų – į kovo 4-6 d. Vilniuje, Litexpo vyksiančias tarptautines šunų parodas žiūrovai nebus įleidžiami.

Turime laikytis Vyriausybės nurodymų dėl pandemijos valdymo, mūsų pareiga – pasirūpinti parodos dalyvių, darbuotojų, savanorių, taip pat ir jūsų saugumu.   

Svarbu kovo 4-6 d. vyksiančių tarptautinių parodų dalyviams!

Parodos vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) ir bus organizuojamos, atsižvelgiant į valstybės lygio ekstremalios situacijos COVID-19 pandemijos valdymo reikalavimus.

Lietuvos kinologų draugija smerkia Rusijos agresiją ir pasisako prieš karą Ukrainoje. LKD informuoja, kad anuliuojamos Rusijos ir Baltarusijos šunų registracijos į kovo 4-6 d. parodas Vilniuje. Į šias parodas buvo registruota: 2 šunys iš Baltarusijos (2 savininkai) ir 31 šuo iš Rusijos (24 savininkai). Minėtiems asmenims apie šunų registracijos atšaukimą ir kad jie nebus įleisti į parodas, pranešta asmeniškai. Parodos kataloge yra šunų su RKF ir BCU kilmės dokumentais, tačiau gyvenančių ne Rusijoje ir Baltarusijoje, o jų savininkai nėra minėtų šalių piliečiai. Minėti šunys parodoje dalyvauti gali.

Litexpo patalpos bus atidarytos 8.00 val. Su vienu registruotu parodoje šunimi bus įleidžiamas vienas asmuo, prie įėjimo prašome pateikti registracijos patvirtinimą (kaip visada, dalyvį lydinčiam asmeniui - įėjimas mokamas, bilietai bus parduodami prie įėjimo).

Žiūrovai į parodą neįleidžiami – lauksime šunų mylėtojų parodose, kurios vyks pavasarį ir vasarą atvirose erdvėse. Į parodos teritoriją bus įleidžiami tik parodoje registruoti šunys.

Vilniuje įvyko tarptautinis sportinio šunų paklusnumo seminaras

Vasario 12-13 d. į Vilnių rinkosi sportinio šunų paklusnumo (angl. obedience) mėgėjai iš Latvijos, Estijos, Ukrainos ir, be abejo, Lietuvos. Lietuvos kinologų draugijos klubas OBEDIENCE.LT sukvietė sportinio šunų paklusnumo gerbėjus į ilgai lauktą ir planuotą Shauna Wenzel (Augsburgas, Vokietija) seminarą. Pasibaigus seminarui, jo dalyviai nuoširdžiai džiaugėsi ne tik įgytomis žiniomis, unikalia patirtimi, bet ir į vėžes grįžtančiu kinologų gyvenimu. Jie vėl drąsiau gali planuoti savo treniruotes, varžybas, parodas. Gyvi mokymai, į kuriuos vėl galima pasikviesti patyrusių, pasaulyje pripažintų specialistų, įgyja dar didesnę vertę.

Jūsų patogumui: jau veikia online registracija į tarptautines šunų parodas

Pradėjo veikti nuotolinė dalyvių registracija į LKD organizuojamas tarptautines šunų parodas.

Į tarptautinę parodą (CACIB), kuri vyks kovo 4-6 d. Vilniuje, galite užsiregistruoti per e.kinologija.lt

 

Sveikiname 2021 m. Lietuvos TOP ŠUNIS!

Lietuvos kinologų draugija, pasibaigus kalendoriniams metams, kasmet renka daugiausiai pasiekusius, sėkmingiausius šunis: TOP šunį, TOP jauną šunį ir TOP veteraną.

Ir nors praėjusių metų šunų parodų sezonas dėl nuolat besikeitusių ribojimų buvo sudėtingas, džiaugiamės, kad, nepaisydami nieko, jūs aktyviai ir sėkmingai dalyvavote parodose Lietuvoje bei užsienyje.

Sveikiname nugalėtojus, didžiuojamės jūsų pasiekimais!

Tris kartus Europos ir dukart pasaulio nugalėtojas - mažos ar didelės šios pergalės?

Kauniečiai Olga ir Salvis Kamarauskai turi keturis augintinius: du garbanotuosius retriverius ir du Romanijos vandens šunis. Štai taip būtų galima pradėti šį pasakojimą. Bet galima ir kitaip: ar galite patikėti, kad Kaune gyvena šuo, kuris net 2 kartus tapo pasaulio ir 3 kartus – Europos nugalėtoju? Abi šio pasakojimo įžangos Kamarauskams atrodo tinkamos, nes šunys jiems – šeimos nariai, ištikimiausi draugai, geros nuotaikos ir sveikatos šaltinis. Meilė ir hobis, kasdieniai rūpesčiai ir bendravimo džiaugsmas šioje šeimoje taip susipynę, kad net atostogų datas jie derina su šunų parodų grafiku.

Nuotolinis seminaras „Šunų dantų priežiūra ir ligos“

Vasario 22 d. 17.30 val. kviečiame šunų veisėjus ir augintojus dalyvauti nuotoliniame seminare „Šunų dantų priežiūra ir ligos“ (seminaro trukmė apie 2 val.).

Savo žiniomis ir patirtimi su jumis dalinsis Kaivanos veterinarijos klinikos gydytoja Neringa Griškienė. Seminare bus kalbama apie šuns danties sandarą ir anatomiją, sąkandžio tipus, netaisyklingą sąkandį ir šios ydos priežastis. Bus aptartos šuns pieninių dantų ligos ir dažniausiai pasitaikančios kandžių ligos.

Budapešte išrinkti gražiausi 2021 m. Europos čempionato šunys

Barzdotasis kolis Ovation, 40 metų Prancūzijoje veikiančio šunų veislyno „De Chester“ multičempionas, besibaigiant metams, išrinktas gražiausiu 2021 m. Europos šunimi. Antras – trumpaplaukis nykštukinis taksas Minidogland Take After Sun (Nyderlandai), trečias – valų terjeras Monaline Unit (Bosnija ir Hercogovina), ketvirtas – Fila Brasileiro Pontos V Do Rincao Violento (Italija).

Tarp 16 000 tūkstančių į Budapeštą iš 57 šalių atvykusių dalyvių buvo daugiau kaip 200 Lietuvos atstovų,  čempionato teisėjai puikiai įvertino jų pasirodymus. Europos šunų čempionate teisėjavo ir Lietuvos kinologų draugijos prezidentė Ramunė Kazlauskaitė. Kaip įprasta tokio rango parodose, vyko ne tik šunų ekspertizė ringuose, bet Europos šunų čempionato išvakarėse daug kas dalyvavo specializuotose parodose, kur Lietuvos atstovai taip pat buvo tarp favoritų.

Specializuotose parodose Budapešte vokiečių nykštukinis špicas ir čiau čiau tapo nugalėtojais

Paskutinės praėjusių metų dienos šunų parodų dalyviams buvo įsimintinos – gruodžio 29-31 d. Budapešte vyko ilgai lauktas Europos šunų čempionatas. Į čempionatą registravosi daugiau kaip 200 Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjų ir augintojų. Čempionato išvakarėse, gruodžio 28-ąją, kai kurie spėjo sudalyvauti ir specializuotose šunų parodose. Tarp jų – kaunietė Goda Jurgilaitė bei jonaviškė Urtė Tamaševičiūtė.

G. Jurgilaitė su vokiečių nykštukiniu špicu InTime Poms Smokin’ Senses dalyvavo Europos špicų specializuotoje parodoje (European Spitz Specialty show). Urtė Tamaševičiūtė – Vengrijos čiau čiau klubo (Hungarian Chow Chow club) parodoje varžėsi kartu su savo čiau čiau Kimberley Lietuvos liūtas.

Ką reiškia būti pirmai tarp geriausių Europos jaunųjų vedlių?

Lietuvos kinologų draugija kasmet už rezultatus jaunųjų vedlių konkursuose deleguoja geriausius vedlius atstovauti Lietuvai pasaulio, Europos bei Cruft‘s (Didžioji Britanija) šunų parodose. Atstovauti Lietuvos jauniesiems vedliams 2021 m. Europos šunų čempionate Budapešte buvo patikėta Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleivei Austėjai Šulcaitei. Paskutinėmis praėjusių metų dienomis įvykęs čempionatas sutraukė net 16 tūkstančių dalyvių, iš Lietuvos buvo registruota per 200 šunų.

Sausio 17 d. kviečiame į paskaitą apie natūralią šunų mitybą

LKD Mokymo centras sausio 17 d. kviečia šunų veisėjus ir augintojus į nuotolinį seminarą „Natūrali šunų mityba“. Seminaro lektorius – patyręs šunų mitybos specialistas, veterinarijos gydytojas Aidas Vaznonis.

Šis seminaras apie natūralią šunų mitybą bus naudingas ir įdomus ne tik šunų veisėjams, bet visiems atsakingiems šunų mylėtojams. Patyręs šunų mitybos specialistas, veterinarijos gydytojas A. Vaznonis seminaro metu analizuos svarbiausius natūralios šunų mitybos principus, pasirinkimo svarbą ir kt. aspektus. 

Ankstesnis 1 ... 3 4 5 6 7 ... 24 Sekantis
X