Naujienos

Saugokime gamtą, augintinių gerovę ir aplinkinių sveikatą

Šunų klausa, kaip ir uoslė, yra tobula. Šunys girdi iš keturis kartus tolimesnio atstumo nei žmonės, greičiau nei per aštuonias dešimtąsias sekundės nustato, iš kur sklinda garsas. Todėl dabar, artėjant didžiausioms metų šventėms, kai aplinkui griaudės švenčių salvės ir pokšės petardos, šunims ateina sunkus metas.

Karališkojo Belfasto universiteto psichologė Deborah Wells kartu su kolegomis atliko tyrimą, ar garsi muzika veikia šunis. Mokslininkai stebėjo gyvūnus, kaip šie jautėsi girdėdami sunkiojo roko, klasikinės muzikos ir kitokių žanrų kūrinius. Taip pat atliko tyrimus, kaip šunys jautėsi tyloje arba žmonėms ramiai šnekučiuojantis. Gyvūnai nesielgė kažkaip išskirtinai, fone skambant ramiems žmonių balsams, negarsiai muzikai. Rami, jauki muzika atpalaidavo, ramino ir netgi migdė šunis.

Užtat pasigirdus „metalui“ arba sunkiajam rokui, šunys pradėjo garsiai loti, blaškytis ir bandė pasišalinti nuo triukšmo šaltinio. Ką bekalbėti apie šventines salves arba sprogstančias petardas. Šie netikėti garsai varo iš proto ne tik mūsų augintinius...

Kaip saugiai išgyventi šventinį laikotarpį?

Puiku, jeigu šuo nuo mažens pratintas prie įvairių triukšmų, tačiau pripratinti prie didelio triukšmo (kinologų terminais, nujautrinti šunį) pavyksta ne visada.

Na, taip, galima įsigyti purškiamų feromonų, išmėginti specialius augintinio vyniojimus („Tellington TTouch“ metodika), bet ar ne paprasčiau solidariai visiems nebepirkti petardų ir kitų pirotechnikos „stebuklų“? Negi negalime pasaugoti savo augintinių sveikatos ir gerovės ir neteršti gamtos pavojingomis pirotechnikos atliekomis? 

Būkime atsakingesni. 

Saugių švenčių jums linki Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda.

X