Vasara: nepamirškime pagrindinių taisyklių

Pavėsis, gėlas vanduo, mažesnis fizinis krūvis – atsakingas šuns šeimininkas karštą vasaros dieną tuo visada turi pasirūpinti.

Per labai didelius karščius patartina šerti mažesnėmis porcijomis (geriau anksti ryte ir vėlai vakare), o maistas turėtų būti lengvai virškinamas.

Vykstantiems į šunų parodas ar kitus renginius, išsiruošusiems į kelionę reikia nepamiršti pagrindinių taisyklių, kurios garantuotų gerą šuns savijautą ir sveikatą. 

• Nepalikite augintinio uždaryto automobilyje net jeigu automobilis pastatytas pavėsyje.

• Ir net jei savo automobilyje paliksite įjungtą oro kondicionierių, nėra garantijos, kad augintiniui ten saugu.

• Keliaudami neleiskite šuniui iškišti galvą pro automobilio langą (gali „pasigauti“ akių, ausų uždegimą), be to, tai kelia pavojų eismo saugumui.

• Eidami pasivaikščioti (geriau vaikštinėti žole, o ne asfaltu ar įkaitusiomis trinkelėmis) ar vykdami į kelionę pasiimkite iš namų šuniui įprasto gėlo vandens, įsigykite specialią gertuvėlę arba kelioninį dubenėlį šuniui.

• Dienos metu, kai ypač karšta, neužsiimkite su šunimi dresūra, labai aktyvia veikla – leiskite jam ramiai ilsėtis vėsioje patalpoje (idealu, jeigu ją „prapučia“ lengvas vėjelis).

• Šuns sveikatai gali pakenkti ne tik aukšta aplinkos temperatūra, bet ir tuo metu tvyranti labai didelė drėgmė. 

Per karščius būtina dar labiau saugoti antsvorio turinčius, vyresnio amžiaus šunis, nėščias bei šuniukus žindančias kalytes, sirguliuojančius gyvūnus. Veterinarijos gydytojai atkreipia dėmesį, kad vasarą sunkiau gyja odos įbrėžimai, žaizdos, dažniau pasitaiko odos alergijų. Vykdami į kelionę nepamirškite pirmosios pagalbos vaistinėlių. Sunegalavus augintiniui, konsultuokimės su veterinarijos specialistais, nerizikuokite savo šuns gydyti žmonėms skirtais vaistais.

Jei su šunimi vykstate į parodą, pasirūpinkite palapine ar tentu nuo saulės, šaldomaisiais kilimėliais arba liemenėmis. Planuokite savo laiką taip, kad kuo trumpiau su augintiniu būtumėte saulėkaitoje (ekspertizės ar varžybų starto laikas laikas visada skelbiamas iš anksto). Parodų organizatoriai visada pasirūpina, kad renginio vietoje būtų gėlo vandens, prie ringų  būna pastatyti indai su vandeniu. Galima sudrėkinti šuns kepurėlę, rankšluostį ir juo pridengti augintinį, tačiau nelaikyti jo ilgai, kad drėgnas rankšluostis nesukurtų šiltnamio efekto.
Renginio vietoje visada budi veterinarijos gydytojai.  

Gražios vasaros, malonių įspųdžių jums ir jūsų augintiniams!