Mokymai

AŠA. Švietimas – geresnei gyvūnų augintinių ateičiai

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, savo veiklą pradėjęs 2011 metų vasarą, nuo pirmųjų veiklos dienų pirmenybę teikė visuomenės švietimui. Padėti žmonėms atsakingai pasirinkti, auginti ir ugdyti savo šunis, formuoti atsakingą požiūrį į gyvūnus augintinius bei jų gerovę Mokymo centro komandai buvo svarbu ir veiklos pradžioje, ir dabar.

Lietuvos kinologų draugija šiemet švenčia savo veiklos 30-metį, o šis jubiliejus sutampa su dar viena svarbia proga: Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2022-uosius metus Gyvūnų gerovės metais. Todėl nebelaukime „kada nors“ dienų ir pradėkime nuo savęs: įgykime daugiau žinių bei patirties, pasirenkime ir tapkime atsakingais gyvūnų augintojais. Tą padaryti galime įsitraukdami į vieną sėkmingiausių, labai gerai vertinamų Mokymo centro projektų – „Atsakingo šeimininko akademija“ (AŠA).

DĖMESIO: Registracija į Atsakingo šeimininko akademiją (AŠA) jau uždaryta. Norintys dalyvauti paskaitose, tačiau nespėję užpildyti anketos, gali registruotis į laukiančiųjų eilę el. paštu lkd.dovile@gmail.com. El. laiške prašome nurodyti savo vardą, pavardę ir el. pašto adresą. Atsiradus laisvai klausytojo vietai, su jumis susisieksime.

Nuo kovo 2 d. šis nemokamų 5 paskaitų ciklas jau dešimtą kartą atnaujinamas Vilniuje! Prisitaikant prie situacijos, jis vyks per nuotolį, bet jau šiemet Marijampolėje, Panevėžyje, Kaune, Alytuje ir Tauragėje tikimasi AŠA organizuoti gyvai. Sekite mūsų naujienas.

„Gyvūno šeimininko atsakomybė prasideda ne tada, kai mažą šuniuką jis parsiveža į namus, o kai gimsta noras laikyti naminį gyvūną augintinį. Atsakingas pasirinkimas – štai kas svarbiausia! Todėl „Atsakingo šeimininko akademijos“ pavadinime ir atsirado žodis atsakomybė. Šį žodį akcentuojame visose paskaitose, apie ką bekalbėtume: apie kasdienę šuns priežiūrą, socializaciją, sveikatą, gyvūno lavinimą ar gerovę. Akademiškumo sąvoką gal ir traktuojame laisviau, bet mes norime pabrėžti: AŠA paskaitas skaito savo srities profesionalai – tie, kas gali pasidalinti ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir gyvenimiška patirtimi“, – sako LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė.

Kaip išsirinkti augintinį, kaip puoselėti jo sveikatą, ko ir kaip mokyti, kokių taisyklių laikytis, kaip pasirūpinti gerove – tai tik dalis temų, kurias aptarsime AŠA paskaitose. Registruokitės! Susitikite su mumis ir pasiklausykite, ką apie gyvūnus augintinius kalba patyrę specialistai. Klausykitės paskaitų visa šeima. Užduokite klausimų. Bendraukime! Išklausę visas 5 paskaitas gaus AŠA pažymėjimus. Užsiregistravusius, bet negalinčius dalyvauti paskaitose, prašome informuoti el. paštu: lkd.suo@gmail.com ir perleisti savo vietą kitiems. Dėl riboto vietų skaičiaus (tik 50!) pirmenybę teiksime į visas 5 paskaitas užsiregistravusiems vilniečiams. 

„Atsakingo šeimininko akademijos“ partneriai: Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, didžiausias Lietuvoje gyvūnų prekių parduotuvių tinklas KIKA, savivaldybių, dresūros mokyklų atstovai, kinologijos savanoriai. Dėkojame partneriams, kartu su jumis mes kuriame gyvūnus mylinčią šalį.

AŠA Vilniuje!

Kovo 2 d. ŠUNS PASIRINKIMAS.
Kaip išsirinkti tinkamiausią augintinį? Ką reikia žinoti prieš įsigyjant šunį? Kas svarbu renkantis veislinį arba neveislinį augintinį? Kur įsigyti šunį? Kaip paruošti namus ir kas svarbiausia pirmosiomis dienomis?

Kovo 9 d. ŠUNS PRIEŽIŪRA.
Kasdienė ir veterinarinė šuns priežiūra.

Kovo 16 d. ŠUNS MITYBA.
Šuns mitybos būdai, įvairovė, pašaro pasirinkimas.

Kovo 23 d. ŠUNS SOCIALIZACIJA.
Ką apie šuns auklėjimą turi žinoti kiekvienas šeimininkas? „Penkios gyvūnų laisvės’’ ir jų supratimas.

Kovo 30 d. GYVŪNŲ GEROVĖ, ĮSTATYMAI IR TAISYKLĖS.
Šuns laikymo, vedžiojimo taisyklės. Įstatymai, užtikrinantys gyvūno gerovę ir šeimininko atsakomybę.

Paskaitos vyks trečiadieniais nuo 18.00 val. Informaciją apie prisijungimą išsiųsime registracijos anketoje nurodytu el. pašto adresu, likus dienai iki planuojamos paskaitos.

Anketa. 
Informacija: www.kinologija.lt, www.mesirsunys.lt.

Sauliaus Jermolajevo nuotr.

X