Vilniuje įvyko 2022 m. Baltijos šunų čempionų čempionatas

Gegužės 7 dieną Lietuvos kinologai pasitiko svečius iš Latvijos bei Estijos ir surengė ilgai atidėliotą šventę – Baltijos šunų čempionų čempionatą, kuriame varžėsi 32 šunys čempionai.

Čempionato pusfinalio ir finalo, teisėjų nuomone, labiausiai buvo verti vokiečių nykštukinis špicas IN TIME POMS SMOKING SENSES iš Lietuvos, falenas iš Latvijos Dollbabies Mishka Make My Day ir du Estijos kinologų šunys – Jorkšyro terjeras Wonderform Andante Vivace ir mažasis pudelis Cen Clarence‘s Party Animal. Šunis vertino Maite Gonzalbo Lorenzo iš Ispanijos, Carsten Birk iš Danijos ir Nikola Smolic iš Kroatijos. 2022 metų Baltijos šunų čempionų čempionu jie išrinko kaunietės Godos Jurgilaitės ir Alexandr Alexandrov augintinį IN TIME POMS SMOKING SENSES. Vicečempiono taurė atiteko latvių Ilzės ir Andrejs Fraimanių augintiniui falenui Dollbabies Mishka Make My Day.

 

Yra sričių, kuriose viską lemia žmonės, tačiau kinologijoje – šiek tiek kitaip. Kinologiją kuria žmonės ir šunys. Tokios mintys sukosi galvoje stebint kaunietės Godos Jurgilaitės ir špiciuko pasirodymą. Paklausta apie pergales šunų parodose ir laimėjimą šiame čempionate, Goda sutinka, kad šuns vedlio darbas lemia labai daug. Tam ji skiria daug dėmesio ir turi sukaupusi solidžią patirtį –  šunis demonstruoja nuo vaikystės.

„Naminis“ mūsų šuns vardas yra Stasiukas, – glausdama prie savęs augintinį, šypsojosi Goda. – Juokingas sutapimas, bet čempiono taurę jis laimėjo šiandien, kai Stasiai švenčia vardines! Jis atvyko pas mus iš garsaus ne tik Bulgarijoje, bet ir pasaulyje veislyno „In Time“. Veisėjas Alexandr Alexandrov jį vadino  Stash, o mes sulietuvinom ir pavadinom Stasiuku“.

Paklausta, ar Baltijos šalių šunų čempionų čempiono titulą laiko didžiausiu savo augintinio laimėjimu, sakė, kad buvo labai laiminga, kai pernai specializuotoje špicų parodoje Budapešte, kur varžėsi 84 vokiečių nykštukiniai špicai, Stasiukas tapo veislės nugalėtoju. Šiandien Godos, kaip ir daugelio čempionate dalyvavusiųjų, mintys jau Madride – birželio 23-26 d. ten vyks Pasaulinė šunų paroda, kurioje jie žada dalyvauti.

Čempionate paminėtas ir Lietuvos kinologų draugijos 30-metis. Sukakties proga LKD prezidentė Ramunė Kazlauskaitė „Vilnius Grand Resort“ iškilmingoje aplinkoje įteikė padėkas ilgamečiams klubų vadovams: Anai Liutikienei, Kornelijai Butrimovai (padėką atsiėmė klubo atstovė), Svetlanai Postarnakovai, Antanui Butkui, Stasiui Jaramičiui. Taip pat dėkojo gyvūnų prekių parduotuvių tinklo Kika savininkams, Lietuvos kinologų draugijos renginių rėmėjams, „Tauro“ veislyno įkūrėjams Janitai ir Taurui Plungėms. Jakovo veterinarijos centrui ir „Kaivanai“ dėkojo už aktyvų dalyvavimą kinologinio švietimo iniciatyvose, atsakingo šunų veisimo sklaidą.

Lietuvos kinologijos istoriją kuria ne vien išvardyti asmenys bei organizacijos, bet visi šunų veisėjai ir mylėtojai. Todėl dėkui dešimtims pirmųjų Lietuvos šunų čempionų, kurių palikuoniai saulėtą, pavasarišką gegužės šeštadienį kartu su Estijos ir Latvijos dalyviais atstovavo gražiausiems šunims ir buvo verti čempionų vardo.

Entuziastas media nuotr.