Atskiros kinologijos studijų programos nei vienoje Lietuvos aukštojoje arba aukštesniojoje mokykloje nėra.

Tam tikras kinologijos kursas būsimiesiems veterinarijos gydytojams bei gyvūnų mokslo studentams yra dėstomas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje (Kaunas) bei Buivydiškių aukštesniojoje žemės ūkio mokykloje (Vilnius).

Su šių studijų programomis galite susipažinti minėtų mokymo įstaigų tinklapiuose (pasidomėkite, kiek valandų skiriama kinologijos programai išdėstyti; kas iš specialistų dėsto kinologiją). Taip pat patartina apsilankyti Atvirų durų dienose, pabendrauti su ten studijuojančiais studentais. Pasidomėti kinologijos dėstymo turiniu bei kokybe, studijų praktika, įsidarbinimo, kinologo karjeros galimybėmis, baigus studijas minėtose mokymo įstaigose.

Besidomintieji kinologo karjera Lietuvos policijoje arba pasienyje (darbas su tarnybiniais šunimis) turėtų kreiptis į Vidaus reikalų ministerijos arba Valstybės sienos apsaugos tarnybos atitinkamus padalinius.

Norintieji įsitikinti, ar juos tikrai domina kinologija, ar verta gilintis į šią sritį, gali tapti Lietuvos kinologų draugijos savanoriais.

Kinologijos savanorių visada laukia Lietuvos kinologų draugijos (LKD) Mokymo centras.

Tapus savanoriu galima įgyti pradinių kinologijos žinių: susipažinti su LKD ir šunų mylėtojų klubų veikla bei tikslais. Sužinoti bei dalyvauti šunų parodose bei kt. kinologijos renginiuose, įgyti daugiau žinių apie veislinius šunis, jų priežiūrą, mokymą, gyvūnų gerovę.

Įgiję pradinių kinologijos žinių gali dirbti šunų parodų asistentais, o vėliau, įvykdę tam tikrus reikalavimus, atlikę stažuotes ir išlaikę egzaminus, tapti šunų parodų teisėjais (žr. LKD šunų eksterjero teisėjų reglamentas; https://kinologija.lt/lkd/dokumentai/reglamentai/).

Į kinologų veiklą galima įsitraukti ir per šunų mylėtojų klubus. Lietuvoje šiuo metu veikia 46 regioniniai bei specializuoti šunų mylėtojų klubai.

LKD Mokymo centras kinologijos savanorių laiškų laukia e.paštu savanoriai@kinologija.lt