Pasaulinę gyvūnų globos dieną – gerumo pamokos vaikų darželyje

Spalio 4-osios, Pasaulinės gyvūnų globos dienos proga, daug kur vyko gyvūnų mylėtojų renginiai. Šią progą paminėti iš anksto susiplanavo ir Kauno lopšelis – darželis „Žara", prisidedantis prie respublikinio projekto „Gera gyventi kartu.

„Šio projekto tikslas – ugdyti vaikų socialinius, emocinius, pažintinius gebėjimus, puoselėti pagarbą ir meilę gyvūnams, išmokti pažinti savo ir kitų augintinių kūno kalbą“, – sakė projekto organizatorė Egidija Briedienė.

Šventės dieną darželyje vyko edukacinis renginys „Mano augintinis", kurio metu jaunoji šunų vedlė, Jaunųjų vedlių klubo narė, Kamilė Briedytė su savo augintine Kaira (Klajoklių šuo Angel Baby) kalbėjo vaikams apie šeimininko atsakomybę turint augintinį, apie pagarbą ir meilę gyvūnams, gyvūnų kūno kalbą, šunų reiškiamas emocijas. Taip pat supažindino vaikus su samojedų veisle.

Projekto sumanytojų nuomone, savo meile ir pavyzdžiu turime skatinti vaikus gerbti gyvybę, mokyti juos atsakomybės. Taip pat svarbu mokyti  prižiūrėti, rūpintis mažaisiais savo draugais - augintiniais. Tuo pačiu būtina priminti vaikams, kad turime rūpintis ne tik savais, bet ir beglobiais ar skriaudžiamais gyvūnais. Būtent todėl renginio metu buvo surengta paramos akcija „Padėkime beglobiams gyvūnams", surinkta parama bus nuvežta į gyvūnų prieglaudą.