Pasaulinė gyvūnų globos diena: pramogos, edukacija, bendrystė

Gyvūnų mylėtojai iš Alytaus, Ukmergės, Kauno ir kitų miestų spalio 9 dieną rinkosi Vilniaus Vingio parke, kur Lietuvos kinologų draugija organizavo tradicinę, jau devintąją, Pasaulinės gyvūnų globos dienos šventę.

„Gyvūnai augintiniai yra mūsų laimė ir rūpestis, – sakė  šventės globėjas, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius. – Labai džiugu, kad gyvūnų globos srityje Lietuvoje jau daug pasiekta: įsigaliojo privalomas gyvūnų augintinių ženklinimas bei registravimas, sustiprėjo dėmesys ir nepakantumas gyvūnų gerovės pažeidimams, vis daugiau dėmesio skiriama visuomenės švietimui“.

Kad šviesti gyvūnų savininkus labai svarbu, šventėje buvo galima įsitikinti ne kartą. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentai ir dėstytojai, ištikimi LKD Mokymo centro bičiuliai, suorganizavo edukacinę pramoginę programą vaikams ir šeimoms (gamino žaisliukus, piešė ant veidukų, pravedė konkursą „Ilgiausia uodega“ ir žaibišką sambūrį (angl. Flash mob).

Vilniaus Levo Karsavino mokyklos bei Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazijos mokiniai vaišino savo keptais sausainiais ir kvietė paremti Ukrainos gyvūnus. Dalijo informacines skrajutes apie pagalbą gyvūnams, supažindino su Pilietinių iniciatyvų projektu „Kuriame Lietuvą!“ ir „2022 – Gyvūnų gerovės metai. Prisidėk ir tu!“.

Gyvūnų globos organizacija „Lesė“ supažindino su savo veikla, aiškino, kodėl ir kaip gyvūnai atsiduria prieglaudose. Bendru sutarimu ir paisant gyvūnų gerovės, bešeimininkiai gyvūnėliai į šventę nebuvo vežami, bet jų nebylų buvimą, nuoširdų susirūpinimą beglobių gyvūnų ateitimi tikrai buvo galima justi. Su šunų sportu, aktyviu laisvalaikiu supažindino Mantrailing‘o asociacija. Sportinio šunų paklusnumo klubas Obedience LT suorganizavo varžybas. Lietuvos jaunųjų vedlių klubas aiškino vaikams apie savo veiklą, suorganizavo jauniesiems šventės dalyviams ir jų augintiniams konkursą, pasirūpino prizais. Su šiuolaikinėmis technologijomis, padedančiomis gyvūnų šeimininkams būti atsakingiems ir dar labiau pasirūpinti augintiniais, supažindino  „Boop" mobiliosios programėlės kūrėjai. 

Šunų veislių įvairovę pristatė Ukmergės kinologų klubas, Lietuvos šnaucerių mylėtojų klubas, Alytaus šunų mylėtojų klubas „Canis“ ir Lietuvos samojedų klubas.

Dresūros patarimais dalijosi ir konkursus organizavo šunų dresūros mokykla SMARTDOG. Į šventę su savo augintiniais atėjusius taip pat konsultavo Vilniaus m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai, PetCity veterinarijos specialistai, gyvūnų prekių gamintojai („Šlapia nosis“), šunų sporto klubo „Doggy Gym“ treneriai.

„Ar žinote, kad pasaulyje priskaičiuojama netoli tūkstančio naminių balandžių veislių?“ – turbūt ne vieną šventės dalyvį nustebino šis vilniečio balandininko Stasio Patkausko klausimas. Šventėje balandininkas demonstravo savo išveistus balandžius, pasakojo, kad Lietuvoje išveista ir pasaulyje oficialiai pripažinta keturiolika lietuviškų balandžių veislių. Viešąja tvarka renginio metu rūpinosi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Raitasis būrys.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda dėkoja visiems, kas neabejingi gyvūnams. Dėkoja atėjusiems į šventę ir atsiliepusiems į kvietimą prisidėti prie šventės organizavimo. Taip pat dėkoja rėmėjams – Berno zenenhundų veislynui „Rojaus bernas“ ir „NATURES PROTECTION“ bei zoologijos prekių parduotuvių tinklui „Kika“.

Gyvūnų globos dienai sukurtas filmukas „Gyvūnas – ne dovana“.

Kinologijos savanorės Agatos Mulerovaitės fotoreportažas