Pramoginis edukacinis renginys „Užuosk pilis!“

Šuns dienos išvakarėse, balandžio 23 dieną, Lietuvos kinologų draugija ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kviečia šunų mylėtojus, sostinės gyventojus ir svečius į pramoginį edukacinį renginį „Užuosk pilis!“ Kalnų parke.

Lietuvos kinologų draugija kartu su visais šunų mylėtojais kasmet švenčia Šuns dieną ir siūlo vis kitokią šventės idėją. Šių metų idėja – „Pažink mane!“. Pažink ne tik savo augintinį, bet kartu su juo tyrinėk aplinką ir pažink gamtą. Tavo augintinis gali tave paskatinti ir labiau pažinti istorines Vilniaus vietas, todėl skirk sekmadienio popietę ir... „Užuosk pilis!“.

Nebūtina turėti šunį – laukiami visi! Vidurdienį, 13.00 valandą, susirinkę ant Stalo kalno, išgirsime Gedimino sapno legendą, ją papasakos Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos darbuotoja Nerilė Urbonaitė. Po to nedidelėmis grupėmis iškeliausime į Vilniaus piliavietes ir penkiose stotelėse sužinosime apie senąsias pilis ir sostinės gimimą. Turbūt nepamiršote: Vilnius šiemet švenčia 700 metų jubiliejų.

• Pirmoji stotelė (šventės atidarymas) – Stalo kalnas. Ar žinojote, kad jis turėtų vadintis Tauro kalnu, ir tai tik viena šios vietos paslapčių... Kaip ir tai, kad greta žirgų buvo laidojami šunys, o XVI amžiuje veislinis šuo buvo brangesnis už žirgą.

• Antroji stotelė – Karigailos kalva. Ar teko girdėti, kad Karigaila buvo Jogailos brolis? Kad priešai buvo gulte apgulę Kreivąją pilį ir kad ji vienintelė iš trijų gynybinių Vilniaus pilių buvo medinė. Visa tai ir dar daugiau – su istorike Nerile Urbonaite.

• Trečioji stotelė – Vilnios dešinysis krantas. Įspūdinga sostinės vieta, kur Vilnia susitinka su Nerimi, kur netoliese „atsirado“ Gedimino ir Plikasis kalnas. Pamėgta vilniečių pasivaikščiojimų vieta, kur kalbėsimės su archeologu, Vilniaus istorijos ir paukščių žinovu Stasiu Patkausku.

• Ketvirtoji stotelė – lietuvių skalikų skulptūra. Lietuvių skalikų augintojų sąjungos atstovai, skalikų veisėjai Marius ir Anželika Smetonos ne tik pristatys lietuvių skalikus, jų istoriją bei paskirtį, bet taip pat supažindins su savo šunimis bei pirmąja knyga apie lietuvių skalikus.

• Penktoji stotelė – Bekešo „pliažas“ arba Bekešo kalnas. Būtent čia įdomu daugiau sužinoti apie nuostabaus Lietuvos valdovo Stepono Batoro draugus – šunis. Prieš 450 metų daugumos Lietuvos valdovų geriausiais draugais tapdavo ne bet kas, o medžiokliniai šunys! Stepono Batoro mylimų šunų vardai buvo Šmiga, Obručica, Horvatas, Šukaj, ir jie sukiojosi ne šunidėse, o valdovo menėje ar miegamajame. Visokių įdomybių  papasakos Vilniaus universiteto doc. dr. Giedrė Piličiauskienė, kuri baigia rengti knygą ir nepaprastai daug žino apie XIII–XVIII amžiaus šunis Lietuvoje: veislių ištakas, paskirtį, auginimo kultūrą.Kiekvienoje stotelėje gausite Šuns dienos lipdukus, kaskart vis kitokios spalvos, juo galėsite suklijuoti į Šuns dienos dalyvio „pasą“. Kas nenorės keliauti po piliavietes arba lūkuriuos savo grupės, ant Stalo kalno jų lauks smagios veikos ir konsultacijos (informacija bus paskelbta netrukus). Grožėsimės sostinės senamiesčio panorama, išmėginsime atsinaujinusio Kalnų parko laiptelius ir takus, užuosime ir patirsime daug naujų dalykų!

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos žinutė.

Apie valdovų šunis...

Renginio taisyklės

Registracija į nemokamą renginį „Užuosk pilis!“

Užsiregistravusieji sulauks informacijos e. paštu.