Vilniaus kolegiją ir LKD sieja bendri projektai, prasminga savanoriška veikla

Jau ne vienerius metus Vilniaus kolegiją  ir Lietuvos kinologų draugiją sieja partnerystė – bendri projektai šunų parodose bei kituose kinologų renginiuose. Studentų ir dėstytojų kūrybinės idėjos, savanoriška pagalba labai svarbūs, o Vilniaus kolegijai – kokia šios partnerystės nauda?

„Dalyvavimas LKD Mokymo centro veiklose Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetui yra labai svarbus. Tai tradicija. Mes bendradarbiaujame jau ketverius metus, – pabrėžė Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus edukacinių programų koordinatorė Inga Kepalienė. –  Tai galimybė studentams iš arčiau susipažinti su socialiai atsakinga įmone, LKD Mokymo centru, kuris savo veiklose demonstruoja socialinę atsakomybę ir darnų valdymą. Kultūrinės veiklos vadybos studentai renginių metu (Gyvūnų globos diena, Šuns diena ir kt. – Red.) gali savo žinias pritaikyti praktikoje, pagilina komunikacijos kompetenciją, dalijasi savo gebėjimais: parengia kūrybiškų užduočių, moko šventės dalyvius, kaip pasigaminti žaislų ir aksesuarų augintiniams, panaudojant antrines žaliavas. Įvaizdžio dizaino studijų programos studentai taip pat gali pademonstruoti savo įgytas kompetencijas: sukurti šventinę nuotaiką vaikams, piešti ant veidukų pasirinktų gyvūnų snukučius. Mados dizaino ir technologijų studijų programos studentės kūrė guolius šuniukams, panaudodamos tekstilės atraižas, siuvo lietpalčius iš nebenaudojamų skėčių. Per šias veiklas labiau pajuntama  savanorystės ir dalijimosi svarba (guolius studentai vėliau padovanojo gyvūnų prieglaudai „Lesė“ – Red.)“.

Dėstytojos I. Kepalienės nuomone, studentai aiškiau suvokia atsakomybę ir sužino daugiau praktinių dalykų apie gyvūnus augintinius. Gyvūnų augintojų atsakomybė, gyvūnų gerovė pastaruoju metu vis labiau akcentuojama daugelyje sričių, ypač dabar, kai 2022-uosius Seimas paskelbė Gyvūnų gerovės metais. Kas, Ingos Kepalienės nuomone, dar labiau sustiprintų gyvūnų gerovę, ir ko vis dar trūksta. 

„Gyvūnų gerovei užtikrinti svarbiausia – švietimas, – visuomenės švietimo svarbą pabrėžė dėstytoja I.Kepalienė. – Vingio parke vykusio Šuns dienos renginio idėja buvo „Aš atsakau!“. Tai labai svarbi žinutė visuomenei. Ją plėtojant, daug dėmesio buvo skirta „Penkioms gyvūnų laisvėms“. Turbūt daugelį tai privertė susimąstyti, ar tikrai šias laisves užtikriname, ar jas užtikrina mūsų draugai, pažįstami ir nepažįstami žmonės“.

Šuns dienos renginyje kartu su studentais dalyvavusi Agrotechnologijų fakulteto Veterinarijos katedros vedėja Monika Zdanavičiūtė taip pat mano, kad gyvūnų gerovę  stiprina švietėjiški pramoginiai renginiai, kurių metu galima konsultuoti gyvūnų savininkus apie gyvūnų augintinių laikymą, ženklinimą, priežiūrą, sveikatą – bendrauti su žmonėmis ir jų augintiniais gyvai. 

„Ruošdamiesi Šuns dienai studentai labiau įsigilino į šias temas: šuns savininko vaistinėlė; ką namuose turi turėti kiekvienas augintinio šeimininkas; kaip suteikti pirmąją pagalbą; ką daryti šuniui gavus saulės smūgį“, – vardijo pašnekovė. 

M. Zdanavičiūtės nuomone, studentų komandinis darbas ruošiant šventei plakatus, lankstinukus, skatino labiau susitelkti į veterinarijos žinias, pagalvoti, kaip vaizdžiai, suprantamai jas perteikti. Šuns diena buvo švenčiama išvakarėse, balandžio 23-iąją, ir tebuvo likusi savaitė iki visuotinio privalomo šunų, kačių ir šeškų ženklinimo. Šventės organizatoriai kartu su Jakovo veterinarijos klinika ir Valstybine maisto veterinarijos tarnyba sudarė galimybes už simbolinę kainą, iš anksto užsiregistravus, paženklinti šventės metu gyvūnus augintinius. Studentams tai buvo neįkainojama patirtis, jie padėjo Jakovo klinikos veterinarijos specialistams ženklinti ir vakcinuoti šunis. Veterinarijos katedros vedėja M. Zdanavičiūtė pabrėžė ir  bendravimo svarbą: „Studentai ne tik dalijosi žiniomis, bet patys galėjo pasikalbėti su kinologais, šunų elgsenos specialistais, kurie dosniai dalijo patarimus apie šunų ugdymą, demonstravo fizinius ir protinius pratimus su šunimis“.

Būsimieji veterinarijos specialistai taip pat diskutavo su šventėje dalyvavusiais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Žemės ūkio ministerijos bei Vilniaus  savivaldybės specialistais apie  gyvūnų registravimą,  ženklinimą, laikymo taisykles. 

A.Mulerovaitės ir VIKo nuotr.

Gyvūnų gerovės metai 2022, renginių planas