Naujienos

Šunys sėkmingai išlaikė ganymo egzaminą

Nepaisant žvarboko lapkričio 21-osios oro, Valų korgių mėgėjų klubo organizuotas šunų ganymo egzaminas (Herding working test traditional style, HWT TS) praėjo puikiai - visi registruoti keturkojai nuo šiol sertifikuoti aviganiai!

Laikyti egzaminą buvo registruoti keturi šunys: belgų aviganis terviurenas, šeltis, ispanų vandens šuo ir didysis šveicarų aviganis. Jauniausia dalyvė buvo vos vienerių sulaukusi šelčių kalytė.

Šis egzaminas buvo pirmasis ne tik daugeliui dalyvių – trenerė Audronė Pelegrimaitė-Naruševičė jame debiutavo naujame amplua: kaip teisėja.

Pasak A. Pelegrimaitės-Naruševičės, teisėjauti nebuvo sunku. „Sunkiausia turbūt buvo šunų vedliams, kurie ne tik turėjo suvaldyti šunis, bet ir savo jaudulį, juk visi nori, kad jų augintinis kuo geriau pasirodytų“, – sakė teisėja.

Visus egzaminą laikiusius šunis ji dažnai mato ir treniruočių metu, tad egzamine iš jų tikėjosi aukštų rezultatų ir džiaugiasi: šunys nenuvylė.

Nuoseklus jos darbas ruošiant šunis ir jų vedlius ganymo egzaminui davė saldžių vaisių. Visi egzamino dalyviai džiaugėsi puikiais pasiekimais, o trenerė ateityje tikisi suorganizuoti ir šunų ganymo varžybas – egzaminą išlaikiusių aviganių Lietuvoje daugėja. Be to, šis užsiėmimas sparčiai populiarėja tarp šunų augintojų.

Egzaminas vyko A. Pelegrimaitės-Naruševičės ūkyje Krūminių kaime, Matuizų seniūnijoje (Varėnos r.).

Ganymo instinkto nustatymo taisyklės (FCI, LKD).

Parengė Monika Čekytė

Rolando Basakirsko nuotr.

X