8 gr. Retriveriai, spanieliai ir kt.

Auksaspalviai retriveriai

Tai ramaus temperamento, švelnus ir kantrus šuo. Tai šuo, kuris puikiai prisitaiko prie įvairių gyvenimo sąlygų, tačiau geriausiai jaučiasi gyvendamas šeimoje ir vakarus leisdamas prie šeimininko kojų…

Šeimos šuo

Auksaspalvis retriveris yra idealus kompanionas, ištikimas šuo, mylintis visus šeimos narius. Kiekvieną žmogų ir gyvūną jis pasitinka vizgindamas uodegą, puikiai sutaria su visais. Tai grožio ir proto vienoje šuns veislėje harmonija. Auksaspalviai retriveriai yra ištikimi ir paklusnūs, ramaus būdo ir inteligentiškų manierų.

Lygiaplaukiai retriveriai

Jei paklaustumėte lygiaplaukių retriverių augintojų apie jų šunis, jie choru kartotų: mūsų šunys visada linksmi ir laimingi, jie savo šypsena priverčia nusišypsoti visus. O bendrojo pobūdžio informacijoje rasite tokius apibūdinimus kaip meilus, draugiškas, sutaria su visais žmonėmis ir kitais gyvūnais, vikrus, guvus, judrus, norintis įtikti savo šeimininkui šuo. Tai koks gi yra iš tikrųjų šis nuolat viksinčios uodegos savininkas?

Truputis istorijos, padėsiančios suprasti, kodėl jie tokie

Lygiaplaukiai retriveriai kilę iš Anglijos ir veislės kūrimo pradžioje aprašomi kaip banguotų plaukų (wavy-coated) medžiokliniai šunys. Įkūrus Anglijos kinologų klubą, 1864 m. retriveriai įtraukti į veislių registrą kaip viena šunų grupė bendru „wavy-coated reriever” pavadinimu. 1882 m. „wavy-coated” retriveriai išskirti kaip atskira veislė, o praėjus dar aštuoneriems metams, aprašytas jų standartas.

Naujosios Škotijos retriveriai

Viena iš 6 retriverių rūšių yra Naujosios Škotijos retriveris. Ir jeigu Lietuvoje auksaspalvių, Labradoro ir lygiaplaukių retriverių yra tikrai nemažai, NaujosioS Škotijos retriveris vis dar gana reta šunų veislė.

Pažodžiui verčiant šį veislės pavadinimą iš anglų kalbos (Nova Scotia Duck Tolling Retriever), reikėtų sakyti Naujosios Škotijos antis viliojantis retriveris. Sutikite, pavadinimas išties labai ilgas, matyt, todėl šunų mylėtojai sugalvojo trumpinį – toleriai. Tai šunys, išvesti vandens paukščių medžioklei, jie puikiausi pagalbininkai viliojant ir atnešant pašautus paukščius. 

Ispanų vandens šunys

Ispanų mastifas, Pirėnų kalnų šuo, ispanų kurtas, ispanų vandens šuo...

Ispanija turi kuo didžiuotis – gyvūnų mylėtojams ji padovanojo ne vieną puikią šunų veislę.

Lietuvoje pastaruoju metu vis labiau populiarėja ispanų vandens šunys.

Susipažinkite su šia šunų veisle iš arčiau.

X