2 gr. Pinčeriai, šnauceriai, molosai ir kt

Dobermanai

Dobermanas pasaulyje labai populiari šunų veislė. Žmones šie šunys pavergia savo grožiu, nuovokumu, jėga bei ištverme. Dažniausiai tie, kurie nors kartą augino dobermaną, šiai šunų veislei ištikimi lieka visą gyvenimą.

Veislės istorija

Rašytinių šaltinių apie dobermanų veislės šunų atsiradimą beveik nėra. Visa informacija, kuri žinoma apie šią veislę, paremta žodiniais šaltiniais. Tik pačioje 19 a. pabaigoje pradėta kaupti informacija apie dobermanus.

Cvergšnauceriai

Cvergšnauceris, arba miniatiūrinis šnauceris, tai lyg sumažinta ryzenšnaucerio ar mitelšnaucerio kopija. Bet neapsigaukite, tai ne dekoratyvinis šuniukas. Cvergšnauceris yra darbinis, tvirtas šuo. Visų dydžių šnauceriai Europoje bei FCI standarto besilaikančiose šalyse priskiriami antrai, darbinių šunų grupei. Tačiau JAV, AKC (American kennel club) „darbiniams šunims“ priskiriami tik ryzenšnauceriai bei mitelšnauceriai. Cvergšnauceriai visada buvo priskiriami terjerų grupei. Tai iš tiesų labai paaiškina jų kilmę bei esminius skirtumus tarp kitų dviejų šnaucerių veislių.

Vokiečių dogai

Populiariojoje kultūroje vokiečių dogai geriausiai žinomi dėl animacinio filmuko „Scooby Doo“, tačiau tikrieji šios šunų veislės atstovai visai nepanašūs į filmuko veikėją. Tai visai ne žiopli ar baikštūs gyvūnai, kurie nuolat kelia rūpesčius savo šeimininkams. Yra visiškai priešingai!

Rotveileriai

Užtenka pažvelgti rotveileriui į akis ir šio ištvermingo, kilnaus gyvūno ramus, malonus žvilgsnis daug ką jums pasakys.

Kiekvienas šio stipraus, bebaimio augintinio šeimininkas žino, kad nėra geresnio šuns tam, kuris vertina santūrią jėgą ir greitą reakciją, narsą, o svarbiausia - ištikimybę šeimai.

Berno zenenhundai

Berno zenenhundas yra viena iš keturių šveicarų zenenhundų veislių, kilusių iš Berno kantono Šveicarijoje. tai buvo įvairių paskirčių ūkio šunys, kurių pagrindinė pareiga buvo saugoti ūkį ir jo gyventojus (žmones ir gyvūnus) nuo visokiausių įsibrovėlių, ir kurie galėjo išmokti atlikti ir kitas užduotis, sakykime, varyti galvijus ir traukti nedidelius vežimus.

Šeimos šunys

Tai šeimos šunys, jie visada buvo neatsiejama šeimos dalimi ir sugebėjo atskirti, kas priklauso ūkiui, o kas ne, iš jų buvo tikimasi draugiško elgesio su tais, ką šeimininkas noriai priimdavo, ir apsaugos nuo svetimų ar blogų ketinimų turinčių žmonių.

Ryzenšnauceriai

Galingi, dideli, ištvermingi, išdidūs, aristokratiški, drąsūs, budrūs, protingi, jautrūs, nepaperkami ir ištikimi savo šeimininkui – tokie yra ryzenšnauceriai.

Tai šunys kompanionai, bebaimiai namų ir šeimos sargai, tačiau taip pat jie gali būti ir tarnybiniais šunimis, puikiai atlikti savo pareigas policijos, kariuomenės tarnyboje.

Ryzenšnauceriai dar vadinami intelektualia šunų veisle – jie geba rasti geriausią išeitį iš susiklosčiusios situacijos.

Mitelšnauceriai

Smalsus. Gudrus. Savarankiškas. Nenustygstantis vietoje ir niekada nepavargstantis. Puikiai dresuojamas. Tai tik nedidelė dalis komplimentų, kuriuos galima išgirsti apie šnaucerius...

Kilmės istorija

Pats šnaucerio vardas nurodo, kad šios veislės šunys atsirado Vokietijoje. Schnauze vokiškai reiškia snukį. Manoma, kad šios veislės šunys veisiami nuo XV-XVI amžiaus, bet iki XIX a. juos vadino ne šnauceriais, o šiurkščiaplaukiais pinčeriais. Ir buvo jie įvairiausių spalvų. Šnaucerių išvaizda ir charakteris beveik nepakito nuo XIV-XV amžiaus.

Cvergpinčeriai

Cvergpinčerį reikia pajusti širdimi… tuomet suvoksi, kad šis šuo – dėmesingas „pašnekovas”, šeimos narys, kompanionas. Jis visada greta – būti su savo žmogumi jam ne pareiga, o būtinybė. 

Jau pats veislės pavadinimas sufleruoja, kad cvergpinčerio kilmė vokiška.

Vokiečiai dėl panašumo į mažą stirniuką cvergpinčerį netgi vadino Rehpinscher – stirniškuoju pinčeriu.

Nieko nuostabaus: žmonės dažnai cvergpinčerius pavadina stirniukais arba mažiukais dobermanais. Dėl tokių žodžių šios šunų veislės gerbėjai tikrai nepyksta…

 

X