9 gr. Kompanionai ir šunys žaisliukai

Lasos apsai

Tarptautinė kinologų federacija (FCI) šios veislės standartą patvirtino tik 1967 metais, nors tolimajame Tibete, vienuolynuose, jie gyveno nuo seniausių laikų. Lasos apsai buvo taikos ir gerovės sergėtojai…    

Veislės kilmė ir paskirtis

Lasos apsai kilę iš Himalajų kalnuose įsikūrios mažytės valstybės Tibeto. Tai viena seniausių šunų veislių pasaulyje. Rašytiniuose šaltiniuose užsimenama, kad jie galėjo egzistuoti 800 metų prieš mūsų erą. Lasos apsai nuo seno gyveno budistų vienuolynuose, lakstė kalnuotose vietovėse kur panorėję. Tibeto vienuoliams jie atstojo „durų skambutį“: atklydus pašaliečiui, sulodavo, pranešdavo apie svečią. Taigi, Lasos apsai yra nedideli sarginiai šunys ir, žinoma, kompanionai.

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai

Jeigu reikėtų pristatyti kavalieriaus karaliaus Karolio spanielį trimis žodžiais, jie būtų „Gimęs dėl žmogaus“.

Iš Anglijos kilusi šunų veislė (angl. Cavalier King Charles Spaniel) dėl savo gero būdo ir paprastos priežiūros yra viena populiariausių pasaulyje. Jie draugiški žmonėms ir gyvūnams, bebaimiai, žaismingi, visai arba beveik nelojantys, kantrūs ir meilūs su vaikais.

Tai viena lengviausiai dresuojamų šunų veislių, labai mėgstama šunų vikrumo sporto (agility) aistruolių.

Lengvai prisitaiko prie šeimininko gyvenimo būdo, o ne atvirkščiai. Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis miegos tiek, kiek šeimininkui norėsis, žygiuos miškais nors ir visą dieną, kad tik būtų šalia savo žmogaus.  

Falenai ir papijonai

Papijonai ir falenai – Europos spanieliai nykštukai – labai sena šunų veislė, kilusi iš Belgijos ir Prancūzijos.

Skirtingai nei visa spanielių šeima, jie priskiriami devintajai FCI grupei ir yra vadinami šunimis kompanionais. Lietuvoje pirmieji pasirodė papijonai (1998 m.), o falenai mūsų krašte apsigyveno tik 2006-aisiais.

Ši cu

Meilus, aktyvus, judrus, energingas, linksmas, žaismingas, draugiškas, mėgstantis bendrauti, protingas ir drąsus – toks yra ši cu! Dar būtina pridėti, kad tai ilgaamžis šuo, vidutinė šios veislės šunų gyvenimo trukmė yra 12-14 metų.

Ši cu (Shih Tzu) veislė kilo iš Tibeto. Tai buvo Kinijos imperatoriškojo dvaro šunys, tačiau nėra abejonių, kad jie – Tibeto šunų ir dabartinių pekinų protėvių palikuoniai. Šios veislės šuniukų kailis – įvairios spalvų gamos: balta, juoda, rausvai ruda, rausvai ruda ir balta, juoda ir balta, rudai marga, tamsiai ruda, šviesiai ruda, aukso.

X