Naujienos

LKD Mokymo centro iniciatyva „gimėׅ“ 318 svajonių šuniukų

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras švietėjišką veiklą pradėjo daugiau kaip prieš dešimtmetį. Šunų veisėjų mokymai, švietimo konferencijos, „Atsakingo šeimininko akademija“ (nemokamų 5 paskaitų ciklas būsimiems šunų šeimininkams), edukaciniai stendai tarptautinėse šunų parodose, kinologijos savanorių rengimas, kinologijos temų viešinimas savo ir šalies žiniasklaidoje. Tai tik dalis idėjų ir darbų. Daug dėmesio skiriama vaikų ir jaunimo neformaliajam ugdymui – bendradarbiaujant su vaikų ugdymo įstaigomis ir bibliotekomis sėkmingai plėtojama „Atsakingo šeimininko akademija vaikams“. Sėkmingi taip pat yra jau ne pirmus metus organizuojami respublikiniai vaikų kūrybos konkursai. Šį rudenį pradinių klasių vaikus LKD Mokymo centras pakvietė dalyvauti konkurse „Svajonių šuniukas“.

Šventės artėja: plieninių nervų jums ir jūsų augintiniams

Mūsų tolimieji kaimynai – kaimo turizmo sodyba, įsikūrę už 7 kilometrų, „puoselėja“ tradicijas. Kiekvieną savaitgalį, pradedant nuo mažojo penktadienio, prieš pat tylos valandas jie šaudo fejerverkus. Nes jų svečiai nori „šventę švęst“!

Jei Malu būna lauke, ji visada atliepia grėsmingu auau, išbudindama artimesnius kaimynus. Rooney ir Vanga į šį triukšmą nereaguoja. O Daphne – įvairiai: kartais puola pritarti Malu viauksėjimu, kartais tik kraipo ausimis ir ramiai klauso, o kartais sunerimsta.

Kalėdų dovana, arba, kam jums ir jūsų artimiesiems šuo?

Artėjant didžiosioms metų šventėms socialiniuose tinkluose ir vėl ta pati giesmelė „Nuostabūs šuniukai – Kalėdoms!“. Tik kreipkitės ir gyvoji dovana kartu su kitais blizgučiais sukurs jūsų namuose stebuklą! 

Kasmet tas pats, nors atsakingi šunų veisėjai, gyvūnų mylėtojai vis prašo neskubėti, apsvarstyti svarbiausią klausimą: kam jums šuo? Klausimų yra ir daugiau. Kiek laiko skirsite augintiniui? Koks šuo tiktų, atsižvelgus į jūsų amžių, gyvenimo būdą, užimtumą?

Gruodžio 15 d. vyks dalyvių atranka į 2024 m. Lietuvos šunų čempionų čempionatą

Kviečiame šunų mylėtojus dalyvauti su savo augintiniais 2024 m. Lietuvos šunų čempionų čempionato atrankoje.

Atranka į Lietuvos šunų čempionų čempionatą vyks tarptautinėje šunų parodoje „Sostinės taurė 2023“ gruodžio 15 d., penktadienį, nuo 15.00 val. Atrankoje gali dalyvauti šunys, turintys Lietuvos čempiono titulą. Šunų amžius neribojamas. Taip pat svarbu, kad šunų savininkai būtų Lietuvos kinologų draugijos kurio nors iš klubų nariai.

2023 m. Lietuvos TOP šunų rinkimai

Maloniai kviečiame šunų veisėjus ir augintojus dalyvauti Lietuvos TOP šunų rinkimuose!

Lietuvos TOP šuns konkursą sudaro trys kategorijos: TOP šuo, TOP jaunas šuo ir TOP veteranas. 
TOP šuns kategorijoje įskaitomi balai, kuriuos šuo surinko dalyvaudamas parodose bet kurioje klasėje. TOP jauno šuns ir TOP veterano konkursuose įskaitomi balai, surinkti dalyvavus jaunimo ir veteranų klasėse. 

Cockapoo, Cavapoo ir kitos „grožybės“

Į Lietuvos spanielių savininkų klubo pranešimų dėžutę dažnai įkrenta užklausos dėl įvairiausių spanielių veislių. Tai džiugina, nes tautiečiai guviai domisi spanieliais, o kartais net padeda atrasti naujų veislių. Sakykime, ar ką nors žinojote apie vokiečių mažąjį spanielį? Dabar jau žinote. Ir, beje, jis priklauso VII, ne VIII FCI grupei!

Tačiau paskutiniu metu pradėjo plūsti pasiteiravimai dėl „hibridinių spanielių veislių” – Cockapoo, Cavapoo ir panašiai.

Kinologų klubo „Saulės šuo“ iniciatyva surengti mokymai šunų veisėjams

Visada džiugina Lietuvos kinologų draugijos klubų bei sutarties partnerių iniciatyvos. Lapkričio 25 d., šeštadienį, neseniai įsisteigęs Kinologų klubas „Saulės šuo“  Šiauliuose suorganizavo trijų paskaitų ciklą. Organizatoriai šiuos mokymus pavadino gana skambiai – „Veislyno dokumentų kelias“. Jie pakvietė  VMVT (Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba), VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija) bei LKD (Lietuvos kinologų draugija) atstovus suteikti svarbiausią informaciją norintiems ne tik atsakingai veisti savo šunis, bet ir mokėti tinkamai parengti privalomus šunų veisimo dokumentus, tvarkyti apskaitą, laikytis įstatymų.

LLSK vienija įvairių laikų, norvegų elkhundų, suomių špicų ir kt. šunų mylėtojus

Lietuvos laikų savininkų klubas vienija įvairių laikų, norvegų elkhundų, suomių špicų ir kt. šunų mylėtojus. Šiemet klubas paminėjo savo veiklos trisdešimtmetį. Organizuodamas parodas ir medžioklinių savybių bandymus, klubas siekia populiarinti laikų bei pan. šunų veisles. 

Kiekvienas Eurazijos šiaurės, centrinis, šiaurės rytų regionas nuo seno turėjo sau būdingą stačiausių riestauodegių vietinių šunų tipą. Šie šunys būdavo vadinami „žvėriniais“ arba „kailiniais“ – priklausomai nuo to, kokiose medžioklėse buvo naudojami. 

Žodis „laika“ įsitvirtino 19 amžiuje kartu su Šiaurės šunų sisteminimu. Šių dienų klasifikacijoje  V FCI grupės – „Špicai ir primityviosios veislės“ išskiriamos šios pagrindinės medžioklėje naudojamos šunų veislės:

Skelbiamas vaikų kūrybos konkursas „Mano svajonių šuniukas“

Spalio 4-osios, Pasaulinės gyvūnų globos dienos proga, Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras kviečia Lietuvos vaikus sukurti savo svajonių šuniuką! Vaikų meninė saviraiška tebūna paremta gyvūnų gerovės idėjomis – „Penkiomis gyvūnų laisvėmis“. Kurdami mūsų mažieji atkreips visų dėmesį į gyvūnų teises ir laisves, supras savo atsakomybę ir pareigas auginant gyvūnus. „Mes kuriame gyvūnus mylinčią šalį!“ – toks yra LKD Mokymo centro švietėjiškos veiklos tikslas, ir būtent jaunoji karta, būsimieji atsakingi gyvūnų augintinių šeimininkai, perims mūsų visuomenės sukurtas vertybes ir dar labiau jas sustiprins.

Viskas paprasta: mums tereikia laikytis 5 gyvūnų laisvių!

Lietuvos kinologų draugija pasisako už gyvūnų augintinių visuotinį ženklinimą, atsakingą veisimą ir visuomenės švietimą.

Savo veikloje vadovaujamės LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu, LKD Šunų veisimo nuostatais, LKD Etikos kodeksu bei kitais gyvūnų laikymo ir veisimo reglamentais, taisyklėmis. Bet juk viskas taip paprasta – mums tereikia laikytis PENKIŲ GYVŪNŲ LAISVIŲ!

Lapkričio 25 d. vyks seminaras „Veislyno dokumentų kelias“

Trijų suinteresuotų šalių atstovai – VMVT (Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba), VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija) ir LKD (Lietuvos kinologų draugija) susitiks Kinologų klubo „Saulės šuo“ organizuojamame seminare VEISLYNO DOKUMENTŲ KELIAS.

Seminaras vyks lapkričio 25 d., šeštadienį, Šiauliuose (Vasario 16-osios g. 40). Seminare bus aptartos aktualios temos, vyks diskusijos, bus galima sulaukti patarimų augintinių savininkams, veisėjams, veislynų savininkams.

Nuotolinė paskaita „Kalių nevaisingumas: infekcijos ir ginekologiniai susirgimai"

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras tęsia šunų veisėjų bei augintojų mokymus ir 2023 m. lapkričio 15 d. (trečiadienis) kviečia į nuotolinę paskaitą „Kalių nevaisingumas: infekcijos ir ginekologiniai susirgimai".

Lektorius – veterinarijos dr. Saulius A. Laurusevičius. Patyręs veterinarijos specialistas, veterinarinės medicinos mokslų daktaras, Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos tarybos narys, Europos smulkiųjų gyvūnų reprodukcijos veterinarinės draugijos (EVSSAR) narys dalinsis ilgamete savo patirtimi ir žiniomis šunų reprodukcijos srityje.

Ankstesnis 1 2 3 ... 33 Sekantis
X