Naujienos

Svarbu Palangos tarptautinių šunų parodų dalyviams

Lietuvos kinologų draugija sveikina Palangos tarptautinių šunų parodų dalyvius!

Prieš atvykdami būtinai užpildykite dalyvio, lydinčio asmens ar prekybininko ANKETĄ.

Prasideda ruduo: kokie pavojai tyko mūsų augintinių?

Ruduo. Soduose ir daržuose jau užderėjo derlius, tačiau kai kurios rudens gėrybės mūsų augintiniams gali būti pavojingos. Gerai, kad gamtoje ne viskas domina šunis – daug metų kieme augančiu krūmu šuo gali visiškai nesidomėti, bet netikėtai ant žemės nukritęs kaštonas ar gilė gali akimirksniu sudominti augintinį. Planuodami ką nors auginti savo sode, pasidomėkite, kokie augalai yra toksiški gyvūnams, įsitikinkite, ar jūsų augintiniai domisi augalais, kaulavaisiais.

Nuotolinis seminaras „Kompiuterinės ir magnetinio rez. tomografijų tyrimai...“

LKD Mokymo centras rugsėjo 23 d. kviečia šunų veisėjus bei augintojus dalyvauti nuotolinėje paskaitoje „Kompiuterinės ir magnetinio rezonanso tomografijų tyrimų taikymas smulkių gyvūnų praktikoje“.

Paskaitą skaitys veterinarijos magistras, smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojas ortopedas (ESAVS, Liuksemburgo universitetas), Jakovo veterinarijos centro specialistas Marius Aniškevičius.

Gyvūnų globos diena: Augintinį myliu ar turiu?

Ne kartą teko girdėti sakant: šuo mane išmokė mylėti.

Oho! Drąsu! Nes jeigu buvai tik savimi susirūpinęs egoistas, gyvenime labiau vertinai materialius dalykus, lėkei per kasdienybę kaip akis išdegęs, gali būti, kad meilė gyvūnams tau buvo svetima.

O kai tavo gyvenime atsirado šuo... Pašėlęs, energingas, dėmesio reikalaujantis linksmas padaras. Gyvenimas – keberiokšt! Tu tikrai nesitikėjai tiek rūpesčių ir nepatogumų. Bet, laikui bėgant, pajutai, kad norisi po darbo kuo greičiau lėkti namo ir apkabinti savo šunį. Pašėlti su juo. Išeiti pasivaikščioti. Tau pasidarė įdomu bendrauti su tais, kurie turi šunų. Lyginti saviškį su jų augintiniais. Pasigirti savo šunimi.

Spalio 11 d. vyks dresuotojų kvalifikacinis egzaminas

Spalio 11 d. organizuojamas egzaminas Lietuvos kinologų draugijos dresuotojo kvalifikacijai įgyti.

Egzamino pradžia 10 val. LKD Mokymo centre (Visorių g. 8, Vilnius).

Egzaminą sudarys dvi dalys:

Teorinė dalis – klausimai apie šuns anatomiją, šuns sveikatą bei dresūrą (egz. bilietai bus pateikt iš anksto).

Praktinė dalis – darbas dresūros aikštelėje su šunimis bei jų savininkais. Problemų sprendimas, komunikacija ir kt.

Renkuosi augintinį atsakingai

Jeigu planuojate pirkti šuniuką LIETUVOJE iš Lietuvos kinologų draugijoje registruoto šunų veislyno, pasidomėkite, kokiam LKD klubui priklauso veislynas ir pabendraukite su klubo atstovais.

Apie jus dominančius LKD šunų veislynus galite sužinoti konkrečiame šunų mylėtojų klube, kurio narys yra šunų veisėjas – klubų sąrašai  skelbiami šiame tinklapyje.

Būtinai nuvykite į patį veislyną ir paprašykite parodyti ne tik šuniukų vadą, bet ir motiną kalę. Nenustebkite, jeigu šuniukų veisėjas jums užduos labai daug klausimų – tai atsakingo, gyvūnų gerove besirūpinančio žmogaus požymis. 

Veterinarijos gydytojai: išgirskite ir įsiklausykite į mūsų nuomonę

Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija (toliau – Asociacija) aktyviai seka pastarųjų dienų įvykius, susijusius su gyvūnų gerovės pažeidimais. Paviešinti nelegalaus gyvūnų veisimo ir žiauraus elgesio su gyvūnais faktai mums kelia pagrįstą pasipiktinimą šia nusikalstama veikla ir verčia ieškoti kelių, kaip prisidėti, kad šie atvejai nesikartotų.

Savo kasdienėje veikloje betarpiškai bendraudami su gyvūnų savininkais, mes turime galimybę įžvelgti kai kurias detales, galinčias sukelti ar sustiprinti įtarimus apie galimus gyvūnų gerovės pažeidimus ar prielaidas jiems atsirasti. Taip pat esame tikri, kad mūsų Asociacijai priklausančių organizacijų atstovai galėtų dalyvauti darbo grupėse, kurių užduotis – tobulinti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą.

Veisėjai gyvena dėl šunų, daugintojai – iš šunų

Nors logika sufleruoja nepirkti naujojo šeimos nario iš bet ko ir elgtis atsakingai, noras kuo greičiau turėti mažąjį augintinį būna už viską stipresnis. Kartais nugali gailestis, nes mažas padarėlis žiūri tokiu graudžiu žvilgsniu ir yra toks mielas...

Kodėl žmonės perka „daugyklų“ šuniukus?

Mažiau patirties kinologijoje turinčiam būsimajam šuns šeimininkui dažnai sunku atskirti atsakingą veisėją nuo šuniukus neatsakingai parduodančio „daugintojo“. Abiejų tikslai lyg ir panašūs – šuniukams rasti naujus namus. Ir vis dėlto esminis skirtumas yra jų požiūryje bei to išprovokuotuose tolimesniuose veiksmuose – veisėjas gyvena DĖL ŠUNŲ, „daugintojas“ – IŠ ŠUNŲ.

Teodoras ir Ričardas: savo pergalių režisieriai

Kol pavasarį ir vasarą vargom su „koronomis“, o šį rudenį – su šuniukų daugyklomis, kalbėti apie laimingus šunis ir dar laimingesnius jų šeimininkus tarsi netaktiška. Bet ar tikrai?

Basendžis Teodoras, arba CH Teodor Amber‘s Song, šią vasarą iš Tarptautinės kinologų federacijos sulaukė didžiausio prizo – jo šeimininkas vilnietis Ričardas Tiškevičius sulaukė savo augintinio tarptautinio šunų grožio čempiono titulo patvirtinimo.

Perkate veislinį šunį: užduokite daug klausimų

Šį pavasarį ir vasarą staiga visiems prireikė šunų. Priežastis suprantama. Užsitęsus karantinui, slegiant izoliacijai, bendravimo trūkumą daug kam kompensavo ištikimiausi draugai – šunys.

Turėtume džiūgauti, nes turbūt pirmą kartą Lietuvos kinologų draugijos istorijoje pritrūko veislinių šunų.

Deja, lazda turi du galus...

Viskas paprasta: mums tereikia laikytis 5 gyvūnų laisvių!

Lietuvos kinologų draugija: pasisakome už gyvūnų augintinių visuotinį ženklinimą, atsakingą veisimą ir visuomenės švietimą.

Savo veikloje vadovaujamės LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu, LKD Šunų veisimo nuostatais, LKD Etikos kodeksu bei kitais gyvūnų laikymo ir veisimo reglamentais, taisyklėmis.

Ne kartą Lietuvos kinologų draugijos tinklapiuose bei švietėjiškose paskaitose sakėme: viskas paprasta – mums tereikia laikytis PENKIŲ GYVŪNŲ LAISVIŲ!

Trys tarptautinės šunų parodos Palangoje

Rugsėjo 25-27 d. Palangos kurorte prie Baltijos jūros Lietuvos kinologų draugija organizuos tris tarptautines šunų parodas.

Tradicinė, kas trejus metus mūsų šalyje organizuojama paroda BALTIJOS NUGALĖTOJAS, vyks šeštadienį, rugsėjo 26 d.

Parodos vyks kempinge COMPENSA (Klaipėdos pl. 33i, Nemirseta).

Ankstesnis 1 2 3 ... 8 Sekantis
X