Naujienos

Šuns diena: Kristina ir Naglis dėkoja šunims už gyvenimo pilnatvę

Lietuvos kinologų draugijos šventėse ir kituose renginiuose laukiami visi. Ir tie, kas nei dienos negali praleisti be šunų. Ir šunų neturintieji arba jų privengiantys.

Dar labiau laukiami „sušunėję“ – tokie yra vilniečiai Kristina Urbonaitė ir Naglis Motiejūnas.

Šuns diena: ačiū Borai, Kopai ir Dosai už kelionę per gyvenimą

Netrukus šunų mylėtojai minės balandžio 24-ąją, visuotinę Šuns dieną. Šiemet šią šventę vadinsime Dėkingumo diena. Kartu su visais šunų mylėtojais ją švęs ir vilnietės Nidos Dilės šeima, trijų šunų – Boros, Kopos ir Dosos šeimininkai. Susipažinkite ir išgirskite, už ką visa šeimyna dėkoja savo augintinėms.

Šuns diena: ačiū, Kuba, už pokyčius

„Kuba yra šuo, inicijavęs pokyčius“, – dešimtojo gimtadienio proga sveikindami savo augintinę australų aviganę Kubą, sako Aurelija ir Andrius Martinoniai.

Prieš keletą metų LKD Mokymo centrui pradėjus naują švietimo projektą „Penktadienio šuo: pažinkime veisles“ (virtualūs pokalbiai su šunų veisėjais), būta šiek tiek nerimo, ar pasiseks. Pirmieji startavo australų aviganiai, dabar šis įrašas jau turi daugiau nei 4,3 tūkstančių peržiūrų. Viskas pavyko. Mokymo centro komanda dėkinga Aurelijai ir Andriui už projekto startą, tačiau dabar, artėjant balanžio 24-ajai, Šuns dienai, įdomu, o už ką Martinoniai dėkingi savo šunims. Juk šiemet Šuns dienos tema – DĖKINGUMAS.

Balandžio 11-14 d. vyks ganymo šunų testas, egzaminas ir seminaras

Valų korgių mėgėjų klubas balandžio 11, 12, 13 ir 14 dieną Panemunio kaime Birštono seniūnijoje organizuoja oficialų ganymo šunų instinktų testą, seminarą bei egzaminą. Seminarą ves ir teisėjaus Petra Szarvas iš Vengrijos.

Visi renginiai mokami, registracija tik išankstinė.

Nauja Vilniaus universiteto knyga šunų mylėtojams ir besidomintiems istorija

Metų pradžioje šunų mylėtojai sulaukė išskirtinio leidinio – Vilniaus universitetas išleido kolektyvinę monografiją (autoriai Giedrė Piličiauskienė, Povilas Blaževičius, Toma Zarankaitė-Margienė) „Šunys Lietuvoje XIII-XVIII amžiuje“.

Kartu su kitais Vilniaus universiteto leidiniais ši naujiena 2024 m. vasario 22-25 d. bus pristatyta Vilniaus knygų mugėje, kuri vyks Lietuvos kongresų ir parodų centre Litexpo.

Monografijoje apžvelgiama šunų, gyvenusių Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje, istorija. Tirdami jų kaulus, plytose ir kituose molio dirbiniuose aptiktus pėdsakus ir pasitelkę istorinius duomenis mokslininkai pasakoja, kaip atrodė Lietuvoje auginti šunys, kuo jie mito, nuo kokių ligų kentėjo, kam buvo pasitelkiami.

Šuns diena 2024 = Dėkingumo diena

Šunys keičia mus ir mūsų gyvenimus. Būdami su jais labiau vertiname ištikimybę ir draugystę, lengviau atleidžiame. Būtų galima daug ką vardyti ir visa tai būtų neatlygintinos augintinių dovanos mums. Ar esame už jas dėkingi? 

Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns, arba DĖKINGUMO, diena. Puiki proga ne tik švęsti, bet ir nuoširdžiai padėkoti.

Cruft's 2024: puikūs Lietuvos kinologų pasiekimai

Tarp daugiau kaip 19.000 šunų, kovo 7-10 d. dalyvavusių Cruft‘s 2024 parodoje Birmingeme (Didžioji Britanija), džiugina Lietuvos šunų laimėjimai. Tai išties milžiniški mūsų šunų veisėjų bei savininkų pasiekimai, nuostabus Lietuvos kinologijos pristatymas pasauliui.

„Mes galbūt ir maži, tačiau atsakingai dirbdami ir mylėdami tai, ką darome, galime išveisti pasaulinio lygio  šunų“, – įsitikinusi valų korgių pembrukų veislyno „Valhalos sargas“ savininkė kaunietė Kristina Kazlauskaitė, kurios išveistas šuo laimėjo veislės nugalėtojo titulą.

Pavasarį skelbia tarptautinės šunų parodos

„Esu dėkinga Lietuvos kinologų draugijai, kad parodose Vilniuje subūrė įspūdingą teisėjų komandą ir sukūrė šventę šunų mylėtojams“, – sako „Supreme Bis“ titulo laimėtojos, mažosios pudelės Magijos savininkė Vaida Valiulienė.

Mažųjų pudelių kalytę, afganų kurtą ir Norvidžo terjerą galime vadinti trijų tarptautinių šunų parodų favoritais. Puikių šunų buvo daug, kovo 8-10 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo varžėsi daugiau 1 500 šunų.

Metų Tibeto terjero rinkimuose gražiausio veterano nominaciją laimėjo Keiko

Paskutinį vasario mėnesio savaitgalį Jungtinės Karalystės mieste Shrewsbury, Hawkstone Park Hotel & Golf Courses, vyko svarbus Tibeto terjerų veisėjų ir mylėtojų renginys „Metų Tibeto terjero rinkimai (Tibetian Terrier Of The Year).

Šis renginys organizuojamas kas dvejus metus iš parodose surinktų lėšų, aukcionų ir loterijų pajamų. Taigi, galima sakyti, jog geriausių šios veislės šunų rinkimus organizuoja patys Tibeto terjerų veisėjai ir augintojai, išsibarstę po visą pasaulį.

Gegužės pabaigoje Lenkijoje vyks Pasaulio Lure Coursing‘o čempionatas

2024 metų gegužės 23-26 d. Przywidz vietovėje Lenkijoje vyks Pasaulio Lure Coursing‘o (FCI) čempionatas.

Šiuo metu Lietuvos kinologų draugijos Lure Coursing‘o ir Racing‘o teisėjų kolegijos biuras jau pradeda formuoti Lietuvos komandą.

Nuotolinė AŠA: galimybė įgyti naujų žinių ir patirties

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras tęsia visuomenės švietimo projektą „Atsakingo šeimininko akademija“ (AŠA) ir kviečia į nuotolines paskaitas būsimus šunų šeimininkus bei norinčius įgyti daugiau patirties bei tapti atsakingais šeimininkais.

AŠA – tai 5 nemokamų paskaitų ciklas svarbiausiomis šunų auginimo, ugdymo, gerovės, priežiūros bei kt. temomis. Šį projektą Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras vykdo kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, WonderDog šunų akademija, DR.VET veterinarijos klinika ir VETMA.

Paskaitos nemokamos, vietų skaičius ribotas, todėl maloniai prašome registruotis tik norinčius išklausyti visas paskaitas.

Švietimo projektas „Svajonių šuo“: atsakingi veisėjai pristato mylimas šunų veisles

Nuo 2023 m. balandžio 24-osios buvo atnaujintas Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro visuomenės švietimo projektas - virtualūs susitikimai „Svajonių šuo: pažink veisles“. Anksčiau jis vadinosi „Penktadienio šuo“ (pašnekesiai vykdavo penktadieniais). 

Pristatydami savo ilgametę patirtį šio projekto dalyviai, Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjai, tikisi, kad augintinį – būsimą savo šeimos narį jūs pasirinksite neskubėdami, labai atsakingai.

Ankstesnis 1 2 3 ... 35 Sekantis
X