Naujienos

Šuns instinktai gali pasitarnauti kasdieniuose ūkio darbuose

Prasidėjo gruodis. Pasnigo. Važiuodamas Lietuvos keliais nepamatysi laukuose besiganančių avių ir kitų galvijų. Nebent tai būtų Krūminių kaimas Varėnos rajone, kur nedidelė škudžių avių banda vis dar treniruotųsi su borderkoliu Hope, o šiam neįprastam reginiui diriguotų vienintelė Baltijos šalyse šunų ganymo teisėja, Lietuvos kinologų draugijos (LKD) dresuotoja Audronė Pelegrimaitė-Naruševičė.

Lapkričio pabaigoje A. Pelegrimaitė-Naruševičė savo ūkyje organizavo pirmąjį avių ganymo egzaminą šunims. Ir buvo jau nebe dalyvė ar trenerė, o teisėja. Kad įgytų ganymo teisėjos kvalifikaciją, sėmėsi žinių kviesdama į Lietuvą ganymo specialistus iš įvairių šalių, rengdama seminarus, dalyvaudama stažuotėse. Iniciatyvą rodė pati. Išlaikė LKD dresuotojo egzaminus. Stažavosi pas tarptautinės kategorijos ganymo teisėjus. Tuo pačiu metu, padedama kolegų, vertė ir adaptavo Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) patvirtintas ganymo testų ir egzaminų taisykles.

Svarbiausia, kad šunys būtų socialūs, sako Berno zenenhundų augintoja

Sutikti gatvėje žmogų su šunimi – smagu. Su dviem šunimis – dar įdomiau, bet kai žmogus vedasi tris ir daugiau šunų, kyla visokių minčių... Ar sunku laikyti keletą šunų?

Kaip su jais susitvarkyti? Tris Berno zenenhundus savo namuose laikanti vilnietė Rūta Bunevičiūtė mėgsta juokauti: „Tvarka – iš namų. Meilė – į namus!“.

 

Žiemos malonumai ir pavojai: kaip pasirūpinti savo augintiniais?

Atėjo gruodis, o su juo kartu šaltis ir sniegas, šventinė nuotaika ir dovanos. Gruodžio mėnesį žiema tik įsibėgėja. Ateityje bus dar daug nuostabių žiemos dienų su maloniai nuteikiančiu šaltuku ir gausybe sniego. Žmonės skirtingai reaguoja į žiemą. Kai kurie mėgaujasi žiemos malonumais, kiti labiau linkę ilgus žiemos vakarus praleisti namuose.

Tačiau, jeigu turite šunį, negalite iš jo atimti ilgų pasivaikščiojimų.

Šventės praeina – pareigos lieka

„Gyvūnas nėra dovana, loterijos bilietas ar konkurso prizas. Tai gyvas padaras. Turi širdį. Jaučia skausmą. Išgyvena stresą. Ar savo vaikams įteikdami meilės dovaną – gyvūną augintinį, nepadarysite meškos paslaugos?“ – sako gyvūnų gerovės aktyvistė Clarissa Baldwin.

Kodėl gyvūnų gerovės aktyvistai, šunų veisėjai, gyvūnų prieglaudų darbuotojai, artėjant didžiosioms metų šventėms ragina žmones neskubėti ir labai atsakingai apsvarstyti gyvosios dovanos įsigijimą. Pirmiausia atsakykite į svarbiausią klausimą: kam jums ir jūsų šeimai šuo? Kokios veislės šuo jums tiktų, atsižvelgus į jūsų gyvenimo būdą bei užimtumą? Kokio temperamento augintinio norėtumėt? Kiek lėšų turite jo išlaikymui ir veterinarinei priežiūrai? Ar turėsite kam palikti, kai išvyksite atostogų ar darbo reikalais? Ar šuns pasirinkimui pritaria visi šeimos nariai ir ar nėra tarp jų alergiškų žmonių? Ar susipažinote su gyvūnų globos įstatymu ir gyvūnų laikymo taisyklėmis? Ar domėjotės veislynu, kur šuniukas išveistas, ar lankėtės jame ir įsitikinote, jog tai nėra gyvūnų daugykla? Ar būsimasis augintinis yra paženklintas integriniu grandynu (mikročipas), o duomenys įtraukti į gyvūnų augintinių registrą? Galiausiai, ar nepamiršote, kad šunys gyvena 14-16 metų ir jūs turėsite slaugyti ir nukaršinti savo augintinį.

Šuniukai neturi tapti čekiais, kuponais ar šventiniais siurprizais

Ką per Kalėdas padovanoti artimiesiems? Pasirinkti dovanų čekį, o gal, saugantis virusų, atsisiųsdinti dovanas internetu? Oi, tik ne tai! – už galvos susiėmusi sako pažįstama šunų veisėja. Kodėl? Netikėto skambučio sulaukusi taksų veisėja Skaistė Verbickaitė pasakoja, kad neprisistatęs asmuo norėjo įsigyti jos veislyno dovanų čekį – sumokėti pinigus, o šventiniu laikotarpiu gyvąją dovaną pasiimtų jo dukra. Visokių klausimų ir visokių šunų šeimininkų pasitaiko, bet kad veislinio šuns norėtų kaip dovanų čekio...

Apie gyvąsias dovanas kalbamės su taksų veisėja Skaiste Verbickaite.

Penktadienio šuo: meilė šunims neturi nieko bendra su aritmetika

Šeimos šuo. Mano šuo. Šiuose žodžiuose slypi tiek daug... Jie reiškia, kad 365 dienas bent 2 kartus per dieną bet kokiu oru aš einu į lauką. Net 730 kartų per metus! Tai reiškia, jog kiekvieną mėnesį savo augintiniui išleidžiu 50-100 eurų. Tai reiškia, kad pačiame smagaus vakarėlio įkarštyje lekiu namo pas... savo šunį ir leidžiu atostogas ten, kur priima su šunimi.

Jeigu jums ši aritmetika ir faktai atrodo paprasti, pakalbėkime apie šuns pasirinkimą. Juk rinktis tikrai yra iš ko. Šunų veislių – šimtai, ir visi tokie gražuoliukai! Ypač, kol maži.

Štai tas su kailio verpetu per nugarą. Sakote, jo protėviai  medžiojo liūtus? Bet koks ryžas kailis! O tas, kur japonišku vardu, stačiomis ausytėmis – juk dabar toks madingas, ant bangos...

Vaikų ir šunų fotografijos: su pagarba ir meile gyvūnui

Airijos kinologų klubo patarėjas gyvūnų elgsenos klausimais Jim Stephens prieš kurį laiką skaitė pranešimą Lietuvos kinologų draugijos organizuotoje konferencijoje. Tarp kitų svarbių dalykų jis papasakojo apie šio klubo organizuotą fotografijų konkursą „Šunys ir vaikai“ bei pasidalijo mintimis, kodėl nemaža dalis fotografijų sukėlė nerimą ir baimę...

Minėtas vaikų ir šunų nuotraukų konkursas išprovokavo platesnę diskusiją, į kurią įsitraukė ir šunų elgsenos specialistai.

Gruodžio mėn. tarptautinės šunų parodos atšaukiamos

Lietuvos kinologų draugijos (FCI) planuotos gruodžio 18-20 d. tarptautinės šunų parodos dėl nepalankios Covid-19 situacijos ir visuotinio karantino perkeliamos į 2021 m. kovo mėn. (tiksli kovo men. data ir kt. informacija bus paskelbta netrukus).

Organizatoriai atsiprašo šunų mylėtojų ir tikisi jūsų supratingumo. 

Informacija apie šunų parodų datas, teisėjus, registracijos terminus ir kita: https://kinologija.lt/parodos--renginiai/parodos/

2020 m. Lietuvos TOP šunų rinkimų tvarka

Lietuvos kinologų draugijos Taryba 2020 m. vasario 19 d. patvirtino naują Lietuvos TOP šunų (TOP šuo, TOP jaunas šuo, TOP veteranas) rinkimo tvarką.
Lietuvos TOP šuns konkurse yra trys kategorijos: TOP šuo, TOP jaunas šuo ir TOP veteranas. 
TOP šuns kategorijoje įskaitomi balai, surinkti šuniui dalyvaujant parodose bet kurioje klasėje. TOP jauno šuns ir TOP veterano konkursuose įskaitomi balai, surinkti šuniui dalyvaujant parodose jaunimo ir veteranų klasėse.

Šunys sėkmingai išlaikė ganymo egzaminą

Nepaisant žvarboko lapkričio 21-osios oro, Valų korgių mėgėjų klubo organizuotas šunų ganymo egzaminas (Herding working test traditional style, HWT TS) praėjo puikiai - visi registruoti keturkojai nuo šiol sertifikuoti aviganiai!

Laikyti egzaminą buvo registruoti keturi šunys: belgų aviganis terviurenas, šeltis, ispanų vandens šuo ir didysis šveicarų aviganis. Jauniausia dalyvė buvo vos vienerių sulaukusi šelčių kalytė.

Šis egzaminas buvo pirmasis ne tik daugeliui dalyvių – trenerė Audronė Pelegrimaitė-Naruševičė jame debiutavo naujame amplua: kaip teisėja.

Geltonas kaspinas reiškia, kad šeimininkui rūpi šuns gerovė ir saugumas

Kad ištikimiausi mūsų draugai – šunys visada jaustųsi saugūs ir būtų pasirūpinta jų gerove, prieš gerą dešimtmetį Švedijoje gimė švietėjiškas projektas „Geltonas kaspinas“. Geltonojo kaspino idėją jau ne pirmus metus savo edukaciniuose užsiėmimuose bei paskaitose akcentuoja ir Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda.

Vis trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiajam paros metui, norime atkreipti jūsų dėmesį: geltonas kaspinas gali pasitarnauti ir kaip atšvaitas. Vietoj įprasto geltono kaspinėlio prie šuns pavadėlio pririškite šviesą atspindinčią juostelę – šuo bus iš tolo matomas ir saugus.

Čempioniški veteranų užmojai

Ne kartą teko girdėti, kad šunų parodoje pats gražiausias, o gal – jautriausias, yra šunų veteranų konkursas. Šiame konkurse varžosi vyresni nei 8 metų šunys. Turėti vyresnį šunį, veržliai išbėgantį į ringą, „nušluostantį nosį“ net jaunikliams – smagu, tačiau tai nėra taip paprasta, kaip atrodo. Bet tik ne Lasos apsų mylėtojai, kaunietei Laurynai Kudirkienei.

Su Lasos apsais jau 16 metų

Lauryna prisipažįsta, kad sužinojus straipsnio temą – šunys veteranai ir kaip puoselėti vyresnių šunų fizinę ir emocinę sveikatą – iš džiaugsmo jai suspurdėjo širdis.

„Tenesupyksta jaunimas, bet veteranai – mano patys mylimiausi!“,– sako 23 vadų, kurių šuniukai gyvena 5 pasaulio žemynuose, veisėja, veislyno „Tai Fanza“ savininkė.

Ankstesnis 1 2 3 ... 11 Sekantis
X