Šventės

Vilniuje įvyko 2022 m. Baltijos šunų čempionų čempionatas

Gegužės 7 dieną Lietuvos kinologai pasitiko svečius iš Latvijos bei Estijos ir surengė ilgai atidėliotą šventę – Baltijos šunų čempionų čempionatą, kuriame varžėsi 32 šunys čempionai.

Čempionato pusfinalio ir finalo, teisėjų nuomone, labiausiai buvo verti vokiečių nykštukinis špicas IN TIME POMS SMOKING SENSES iš Lietuvos, falenas iš Latvijos Dollbabies Mishka Make My Day ir du Estijos kinologų šunys – Jorkšyro terjeras Wonderform Andante Vivace ir mažasis pudelis Cen Clarence‘s Party Animal. Šunis vertino Maite Gonzalbo Lorenzo iš Ispanijos, Carsten Birk iš Danijos ir Nikola Smolic iš Kroatijos. 2022 metų Baltijos šunų čempionų čempionu jie išrinko kaunietės Godos Jurgilaitės ir Alexandr Alexandrov augintinį IN TIME POMS SMOKING SENSES. Vicečempiono taurė atiteko latvių Ilzės ir Andrejs Fraimanių augintiniui falenui Dollbabies Mishka Make My Day.

 

Šuns dieną Lietuvoje minėsime jau septintą kartą!

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda kviečia visus šunų mylėtojus vėl minėti visuotinę Šuns dieną! Mes ne vieni, kartu su mumis – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, didžiausias Lietuvoje zoologijos prekių parduotuvių tinklas Kika, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus kolegija, informacinis rėmėjas Delfi ir kiti mūsų draugai. „Šuns dienos“ išvakarėse, balandžio 23-iąją, kviečiame visus į Vilniaus Vingio parką minėti Šuns dieną. Šiemet šios dienos idėja – „Aš atsakau!“.

Aš atsakau, kad mano gyvūnas augintinis nejaustų alkio ir troškulio; nepatirtų nepatogumų; nekentėtų skausmo, nesirgtų ir nebūtų sužalotas; galėtų elgtis natūraliai; neišgyventų baimės ir streso.

 

Pasaulinė gyvūnų globos diena 2021 ir Lietuvos kinologų draugija

Gyvūnų gerovę užtikrinantys įstatymai atsirado palyginti vėlai. Pirmiausia, XIX amžiuje, Didžiojoje Britanijoje. „Penkias gyvūnų laisves“ (tikėtina, jas žino visi gyvūnų mylėtojai) airių profesorius F. W. Roger Brambell paskelbė dar vėliau, 1965 metais. Pasaulinė gyvūnų globos diena, spalio 5-oji, pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos.

Įsipareigoję penkioms gyvūnų laisvėms

Atmetę istorinius faktus, sutarkime: gyvūnais turime rūpintis visur ir visada, o ne vien per šventes. Tačiau skleisti gyvūnų gerovės idėjas, suburti bendraminčius, ką Lietuvos kinologų draugija daro ne pirmus metus, taip pat labai svarbu. Tik gaila, jog šįkart ir vėl virtualiai, o ne prie Baltojo tilto ar Vingio parke, kaip būdavo anksčiau.

Šuns diena 2021: buvome su jumis drauge!

Balandžio 24-ąją kartu su visais šunų mylėtojais minėjome visuotinę Šuns dieną. Kasmet šventės idėja būna vis kita, o šiemet buvo pasirinkta idėja „Šuo ir aš: gera gyventi kartu“. Gaila, kad dėl karantino suvaržymų šventėme tik virtualiai, tačiau mūsų dėmesys ir meilė šunims dėl to nė kiek nenukentėjo. Šuns dienos feisbuko paskyroje jau kovo pabaigoje startavo Lietuvos kinologų draugijos prezidentės, žurnalistų, dresuotojų, veisėjų, sporto su šunimis entuziastų, kinologijos savanorių, veterinarijos gydytojų pasisakymai, kodėl jiems gera gyventi su savo šunimi ir kada šuniui su jais gyventi gera. Šiuos pasisakymus iliustravo ne tik nuotraukos su augintiniais, bet ir specialiai tam turiniui sukurtas saulėtas geltonas įvaizdis.

 

Išskirtinė diena – balandžio 24-oji jau čia pat!

Skaičius 5 tikrai smagus. Džiugina jis ir ŠUNS DIENOS komandą. O ta komanda – tai visi šunų mylėtojai kartu su šios šventės iniciatore – Lietuvos kinologų draugija.

Švenčių būna pačių įvairiausių. Būna šeimos, giminės, darbo kolektyvo ar bendruomenės švenčių. Tačiau Šuns diena suvienija ir šeimas, ir bendradarbius, ir pažįstamus – visus! Ir skirta ji visiems, nes tai mūsų augintinių diena!

Daugelyje šalių tokios šventės nėra, o mes ją švęsime jau penktą kartą. Švęsime ir džiaugsimės, kad Lietuvos šunų augintojai išties myli šunis, ir jiems rūpi šunų gerovė.

X