DUK

Norintieji tapti Lietuvos kinologų draugijos (FCI) šunų parodų teisėjais, pirmiausia įgyja šunų parodų asistentų kvalifikaciją.

Parodų asistentų ir teisėjų parengimo standartus numato LKD šunų eksterjero teisėjų reglamentas, su kuriuo galite susipažinti šiame tinklapyje.

Nacionalinės kategorijos šunų eksterjero teisėju gali tapti tik LKD klubo narys, ne jaunesnis kaip 18 metų asmuo, turintis ne mažesnį kaip 2 metų šunų parodų asistento stažą. Be to, per 3 pastaruosius metus pretendentas turi būti asistavęs mažiausiai dvidešimtyje šunų parodų.

Kinologijos srityje pretendentas turi būti sukaupęs ne mažesnį kaip 5 metų stažą (šunų su LKD/FCI kilmės dokumentais veisimas ir/arba dalyvavimas LKD/FCI pripažintose parodose arba kitokioje LKD/FCI pripažįstamoje veikloje).

Būsimasis parodų teisėjas privalo turėti ne mažesnį kaip vidurinį išsilavinimą. 

Jeigu pretendentas atitinka aukščiau išvardytus reikalavimus, jam suteikiama teisė laikyti teorinį, o vėliau ir praktinius egzaminus. Egzaminą priima LKD šunų eksterjero teisėjų kolegijos sudaryta komisija. Egzamino ir kt. reikalavimai yra išvardyti LKD šunų eksterjero teisėjų reglamente, kuris parengtas remiantis ilgametę patirtį sukaupusios, didžiausios pasaulio kinologų asociacijos – Tarptautinės kinologų federacijos – standartais. 

Informacija e.paštu: lkd.julija@gmail.com
 

X