DUK

Jeigu jūsų šuo turi kilmės dokumentus, išduotus Lietuvos kinologų draugijos (LKD) arba kurios nors kitos Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) šalies narės, turite teisę su juo dalyvauti šunų parodose. Įsitikinkite, ar šuo tikrai registruotas Lietuvos šunų veislių knygoje (turi LŠVK numerį), pasirinkite pagal gyvenamąją vietą arba šuns veislę jums patinkantį klubą, tapkite to klubo nariu. Visą informaciją, susijusią su parodomis, veisimu, kinologų veikla ir kt. jums suteiks klubo administracija.

Nuo pirmųjų dienų mokykite šuniuką bendrojo paklusnumo komandų, socializuokite.Pratinkite prie antkaklio ir pavadėlio, mokykite gražiai judėti greta, sutelkti dėmesį į šeimininką.

Lankykite su augintiniu šuniukų darželį, o kai jis perpras bendrojo paklusnumo komandas, užsirašykite į specialią grupę, kurioje šuniukai ruošiami pasirodyti parodose. Jeigu savo jėgomis nepasitikite, galite pasinaudoti profesionalaus vedlio paslaugomis.

Šuniukai į parodas registruojami nuo 6 mėn. amžiaus (mažylių klasė nuo 6-9 mėn.), tačiau jie nesivaržo dėl titulų; aukščiausias įvertinimas, kurį parodoje gali gauti šuniukas – labai perspektyvus. Į šunų mylėtojų klubų organizuojamas CAC bei specializuotas parodas šuniukai gali būti registruojami ir nuo 4 mėn. amžiaus – šuniukų (baby) klasę, tačiau dėl šios registracijos pasitikslinkite savo klube. 

Nuo 9-18 mėn. šunys jau registruojami į jaunimo klasę. 

Pasistenkite, kad pirmoji paroda šuniukui paliktų tik geras emocijas, todėl pirmą kartą geriau registruokitės į nedidelę (ne tarptautinę, o nacionalinę) parodą. Idealu, jeigu ji vyks lauke, kur bus pakankamai erdvės ir augintinis nepatirs įtampos. 

Nenusiminkite, jeigu pirmojoje parodoje jūsų šuniukas nebus tarp favoritų, juk jis auga ir bręsta – viskas dar ateityje.  Ir visais atvejais visų svarbiausia turi būti jūsų augintinio gerovė.

LKD šunų parodų grafikas.

 

X