Naujienos

Aristokratiški rusų kurtai išlydėjo vasarą

Paskutinį vasaros sekmadienį, rugpjūčio 28 -ąją į Trakus susirinko rusų kurtų draugija. „Aristokratai“ – toks pavadinimas sieja rusų ilgaplaukių kurtų mylėtojus, ir jiems nepakanka, kaip daugeliui panašių susivienijimų, bendrauti virtualiai. „Savo veiklos pradžią susiejome su kelione, judėjimu į priekį, nes mes mėgstam eiti, žygiuoti, keliauti, – sakė susitikimo organizatorė, rusų kurtų augintoja, tarptautinė šunų teisėja Milda Jačiunskytė. – Žengėme pirmuosius žingsnius mylinčių šią nuostabią veislę žmonių būryje tvirtai tikėdami, kad mūsų daugės, veiklos plėsis ir žmonės Lietuvoje vis labiau pažins ir supras, kokia nuostabi yra rusų ilgaplaukių kurtų veislė“.

Prieš susitikimą būta įvairiausių nuogąstavimų, pradedant orų prognozėmis, baigiant vaišių pasirinkimu. Bet viskas pavyko puikiai, nes su šunimis visada esi priverstas būti čia ir dabar: stebėti aplinką, domėtis, bendrauti, glostyti švelnų kailį, mėgautis buvimu. O kai žygeiviai sulaukė Trakų turizmo informacijos centro rekomenduotos gidės ir pajudėjo Karaimų gatve Trakų istorijos muziejaus link, prasidėjo pažintinė žygio dalis.

„Supratome, kiek mažai žinome apie Trakus, kokios turtingos istorijos yra šis miestas. Taip ir norisi pasakyti: aplankykite Trakus, apvaikščiokite visus jų kampelius savomis kojomis, pamatykite viską. O jeigu jus lydės ištikimiausi draugai, praleisite įsimintiną, nuostabų savaitgalį“, – prisiminimais dalijosi rusų kurtų mylėtojai.

Kol rusų kurtų šeimininkai gėrėjosi istoriniais objektais, turistų ir poilsiautojų būreliai žavėjosi kurtais ir vis norėjo su jais nusifotografuoti. Koks šuo! Jų čia daug! Kokia ilga nosis! Čia gal šunų ,,turistiakas“? Kas ten ant jų vėliavos parašyta? Aristokratai? Čia turbūt šunų būrelio pavadinimas...

Paskutine eitynių stotele tapo salos pilies prieangis. „Pasižvalgėme, pasiklausėme gidės pasakojimo, įsiamžinome ir bėgte į ežerą „mirkyti“ savo kurtų. Trakai pasirodė ypač tinkama vieta eitynėms – neprašovėme! O po visko, kas netingėjo, sugužėjo į „Saulėto Bebro“ sodybą pas svetingąją Jolantą Zotkevičienę (sic: ji augina 5 ilgaplaukius rusų kurtus!)  pasisėdėti prie laužo. Jau daug metų šioje sodyboje vyksta rusų ilgaplaukių kurtų suvažiavimai ir šventės“, – sakė M. Jačiunskytė.

Kad nenusėstų tik žmonių atmintyje Lietuvos kurtų istorija bei atsirastų erdvė kurti savo draugijos istoriją, „Aristokratai“ jau „paleido į gyvenimą“ naują draugijos puslapį www.rusukurtai.lt. Užsukite pasižmonėti!

Nikodema photography nuotr.

X