Naujienos

AŠA Marijampolėje: besikeičiantis požiūris į šunis

Šią gegužę Marijampolės miesto šunų mylėtojai, laikantys arba planuojantys įsigyti augintinį, nemokamai galėjo įgyti žinių „Atsakingo šeimininko akademijoje“ (AŠA). Šis savanoriškas socialinis projektas apima beveik visus Lietuvos miestus. Marijampolėje jis vyko trečią, bet tikrai ne paskutinį, kartą.

Išklausiusieji 5 paskaitas šuns pasirinkimo, priežiūros, dresūros, gerovės ir kitais klausimais gavo Atsakingo šeimininko pažymėjimus. Paskaitos vyko Marijampolės savivaldybės salėje, jas skaitė patyrę savo srities specialistai. Tarp baigusiųjų AŠA mokymus – ir dešimtmetis Mykolas Kubilius.

„Jau kuris laikas Mykolas nori šuniuko, tyrinėja veisles, bet su šuns priežiūra jis nelabai susidūręs. Pamačiusi AŠA reklamą, pasakiau, ir jis iškart pašoko: tik greičiau registruok, nes dar neliks vietų!“ – sakė būsimojo šuns šeimininko Mykolo mama Daiva Kubilienė. Jos nuomone, paskaitose sūnui daugmaž buvo viskas suprantama, nes lektoriai detaliai viską pasakojo ir aiškino. O jei kas truputį užkliūdavo, šeima visą vakarą diskutuodavo ir dar ryte važiuojant į mokyklą prisimindavo, ką paskaitoje išgirdo. Berniukas sakosi esąs labai patenkintas. „Visas tiesiog švytėjo, turėjom užsukti pas tėvukus parodyti diplomo, papasakoti, ką sužinojo apie šunis“, – prisiminė Mykolo mama.

„Atsakingo šeimininko akademijos“ iniciatorius yra Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, pastaraisiais metais ypač daug dėmesio skiriantis visuomenės švietimui ir gyvūnų gerovei. AŠA paskaitos yra įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų renginių planą.

„Žmonių požiūris į šunis labai pasikeitė,– paklaustas apie Marijampolės miesto gyventojų požiūrį, sakė Šunų dresūros mokyklos „Komanda“ vadovas Liutauras Sinkevičius. – Vis daugiau suvokimo, kad šuns turėjimas ir šeimininko pareigos nereiškia vien tik laiku pašerti ar pagirdyti augintinį“.

Ir išties, ką reiškia turėti šunį? Pasak Liutauro, tai reiškia, kad įsipareigoji gyvai būtybei 10-16 metų. Tai reiškia, kad turėsi investuoti savo laiką ir pinigus: „Šunų savininkai jau supranta, kad reikės dresuoti, socializuoti, paženklinti, reguliariai skiepyti, rūpintis higiena ir kitais dalykais. Kinologinė kultūra tikrai kyla. Ir kai palyginu mūsų pirmuosius bandymus prisikviesti žmonių su šunimis į kokią nors šventę ar dresūros aikštelę, šiandien didžiulis skirtumas“.

Liutauro žmona Daiva, buvusi policijos kinologė, dar papildo, kad žmonės vis labiau suvokia atsakomybę, o tas suvokimas atėjo būtent per švietimą. „Labai lojali mūsų miesto valdžia, pats meras irgi turi šunį. Administracija atsiliepia į visas „šuniškas“ iniciatyvas. Kai sugalvojam kokį renginį arba reikia salės, klausia, kada, o ne kodėl ir kam. Smagu jausti grįžtamąjį ryšį, jaučiamės reikalingi miestui“, – džiaugiasi AŠA paskaitų Marijampolėje kuratoriai Daiva ir Liutauras Sinkevičiai. „Šeimų ir šunų šventė“, pažintinis Šuns dienos žygis, nuolatinės konsultacijos dresūros klausimais – veiklų ir naujų sumanymų jiedu turi ne vieną, o namuose ir nemažai pareigų – laiko belgų aviganį, australų aviganį ir anglų springerspanielį.

Šunų dresūros mokyklos „Komanda“ nuotr.

X