Naujienos

Aštuntoji specializuota samojedų mylėtojų klubo paroda

Retai, bet būna, kad šunims įteikiami išskirtiniai prizai. Taip atsitiko praėjusį savaitgalį, rugpjūčio 21-ąją, Šakiuose, kur įvyko aštuntoji specializuota Lietuvos samojedų klubo paroda. Parodos nugalėtojai – kalytė ir patinas pasipuošė kaunietės Loretos Valerijos Martinkevičienės austomis vardinėmis juostomis.

Juostose Išausti trumpiniai BOB ir BOS tarsi sufleravo: tai patys gražiausi šios parodos šunys. Geriausias veislės (angl. Best of Breed, BOB) ir geriausias priešingos lyties (angl. Best of Opposite Sex, BOS) atstovas. Dėl šių ir kitų titulų specializuotoje parodoje varžėsi 55 samojedai. Ne tik Lietuvos, bet ir svečiai iš užsienio – Latvijos bei Lenkijos.

Klubo parodą rėmė UAB „Kaivana“, Virbac ir dr. Clauders. Samojedams teisėjavo iš Latvijos atvykusi tarptautinė šunų teisėja Lena Valdmane.

2021 m. Klubo nugalėtojo titulą teisėja skyrė kalytei Klajoklių šuo Vip Diva, kurios veisėja yra kaunietė Dalia Mickienė, o savininkė Agnė Urbonienė. Gražiausiu priešingos lyties atstovu L.Valdmane išrinko dar visai jauną patinuką Penktas Elementas Juicy Pamelo, kurį išveisė kaunietis šunų veisėjas Henrikas Skibiniauskas. Šuns savininkė – Greta Minkauskaitė.

Lietuvos samojedų klubo, šį rudenį švenčiančio aštuntąjį gimtadienį, laukia nemenkas išbandymas – planuojama, kad 2023 metais jis organizuos Europos samojedų čempionatą mūsų šalyje.

Daivos Rimaitytės nuotr.

LSK inf.

X