Naujienos

Cane Corso mylėtojai dalijosi žiniomis ir patirtimi

Suburti Cane Corso veislės šunų mylėtojus ir bendraminčius, pasidalinti patirtimi, siekiant saugoti ir išlaikyti šiai šunų veislei būdingus bruožus – toks buvo spalio 16 dieną Veprių miestelyje, sodyboje „Ąžuolų giria" (Ukmergės r.) vykusio šunų mylėtojų susitikimo tikslas.

Cane Corso augintojai ir veisėjai susitiko, kad pasidalintų šios veislės šunų priežiūros, auklėjimo patirtimi. Norėjo išgirsti iš šunų mitybos specialisto, kas svarbu auginant ir veisiant didelių veislių šunis. Apie tai jiems daug kalbėjo į susitikimą pakviestas veterinarinės medicinos gydytojas, šunų mitybos specialistas, ne kartą skaitęs paskaitas Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro seminaruose, vilnietis Aidas Vaznonis (pranešimas „Pagrindinės šunų mitybos klaidos“). Jo patarimai, atsakymai į dalyvių klausimus buvo nepaprastai svarbūs.

Susitikime dalyvavę Cane Corso veislės gerbėjai pritarė iniciatyvai kaupti  ekspertines žinias viename centre, į pagalbą pasitelkti bendradarbiaujančius ekspertus, dalintis savo žiniomis ir patirtimi su bendraminčiais. Jų nuomone, labai svarbu padėti pirmuosius žingsnius kinologijos pasaulyje žengiantiems šios šunų veislės mylėtojams.

Cane Corso mylėtojai taip pat nepamiršo pasveikinti 2021 m. Pasaulio jaunimo vicečempiono Niūkana Aigo Gentleman ir jo savininko Vadimo Zelevo – toks Cane Corso titulas į Lietuvą parvežtas pirmą kartą.

Renginio organizatoriai taip pat dėkojo LKD Tarybos nariui, Ukmergės kinologų klubo pirmininkui Stasiui Barauskui, pasidalinusiam  ilgamete šunų veisimo patirtimi bei pristačiusiam šunų veisimo reglamentavimo aktualijas.

X