Naujienos

Čiau čiau, niūfaundlendas, papijonas, portugalų vandens šuo – tarp gražiausiųjų

Niūfaundlendas iš Lenkijos, papijonas su japoniškais kilmės dokumentais, portugalų vandens šuo iš Suomijos – tai kovo 3 - 5 d. vykusių trijų tarptautinių šunų parodų „Best in Show“ konkursų laimėtojai. Įspūdingų šunų parodose buvo šimtai, rekordiškai daug dalyvių (248 veislės, 1810 šunų), tačiau atsitiktinių pergalių vis dėlto nebūna. Tai dar kartą patvirtino ir „Supreme Bis“ laimėtoja, čiau čiau kalytė KIMBERLEY LIETUVOS LIŪTAS.

Baigiantis trijų dienų maratonui, teisėjas iš Slovėnijos Stefan Sinko „Supreme Bis“ taurę skyrė Lietuvoje išveistai ir čia gyvenančiai čiau čiau kalytei, daugiau kaip 30 metų šią šunų veislę puoselėjančios jonaviškės Loretos Tamaševičienės augintinei. Parodoje šunį pristatė jos dukra Urtė Tamaševičiūtė.

„Kimberley yra 2021 ir 2022 metų Europos nugalėtoja. Taip pat pasaulio nugalėtoja Madride pernai. Šešių šalių čempionė. Top šeštas šuo Lietuvoje. Poznanėje pernai iš 3000 šunų ji laimėjo BIS‘ą. Teisėjas Sinko Madride būtent jai ir „atidavė pausaulį“, – augintinės titulus vardijo Urtė Tamaševičiūtė ir pridūrė, jog Kimberley yra iš sptintosios čiau čiau vados, gimusios jų veislyne. Ir tai pasako viską…

Tarptautiniai šunų teisėjai iš Austrijos, Šveicarijos, Italijos, Portugalijos, Rumunijos, Turkijos, Suomijos, Švedijos, Slovėnijos, Armėnijos ir Lenkijos išrinko veislių nugalėtojus, labiausiai veislės standartą atitinkančius šunis, paskirstė prizines vietas.

Pirmą parodos dieną, penktadienį, pagrindinę taurę laimėjo niūfaundlendas CH BOWATERS PARAMOUNT HERE I AM AT DAYBREAKERS iš Lenkijos. Šeštadienį gražiausio šuns titulas atiteko žaismingam papijonui CH GRIFFIN PRINCESS FANTASY ALONSO (šuo registruotas Japonijos kinologų klube!). Sekmadienį „2023 m. Vilniaus taurę“ laimėjo netrukus dešimtąjį gimtadienį švęsiantis įspūdingas portugalų vandens šuo CH ADVENTURER’S DORIAN GRAY BY ALEX iš Suomijos.

„Mažajai Ukrainos korgių komandai kelionė į Lietuvą baigėsi nuostabiais rezultatais. Grįžtame su keturiais naujais Lietuvos čempionais, vienu šuniukų čempionu ir vienu nauju tarptautiniu čempionu! Dėkui Lietuvos kinologų draugijai už puikų renginį. Vilnius yra ta vieta, kurią įsimylime, būtinai apsilankysime dar ne kartą“, – savo socialinėje paskyroje parašė ukrainietė Karina Zastrognikova. Tokių įrašų socialinėje erdvėje yra ir daugiau.

Dėkojame parodų dalyviams, teisėjams, ringų asistentams, savanoriams. Viskas pavyko, išskyrus vienintelį –  prisikviesti pavasarį. Bet juk dar susitiksime gegužės 27-28 dieną Molėtuose, liepos pradžioje – dar kartą Molėtuose (nepamirškit „Baltic Winner!), Druskininkuose, Palangoje ir vėl Vilniuje!

X