Naujienos

Crufts 2022 parodoje puikiai pasirodė Lietuvos kinologų šunys

Kovo 13-osios vakare Birmingeme (Didžioji Britanija) baigėsi prestižinė, senas tradicijas puoselėjanti šunų paroda Cruft's 2022. Parodoje dalyvavo daugiau kaip 16 tūkstančių šunų, Lietuvai atstovavo 9 dalyviai (Latvijai - 6, Estijai - tik 1).

Gražiausiu parodos šunimi tapo lygiaplaukis retriveris Baxer (Almanza Backseat Driver) iš Norvegijos, jo vedlys Patrick Oware neslėpė džiaugsmo ašarų. Antras – toipudelis Afterglow Agent Orange, o trumpiau, Vaflis. Šis šuo gyvena Didžiojoje Britanijoje.

Džiaugiamės ir Lietuvos kinologų pasiekimais, sveikiname visus dalyvius!

Vakarų Škotijos baltųjų terjerų ringe, veteranų klasėje nugalėjo Marc Antoine de la Fonema kartu su puikiai jį pristačiusiu vedliu, kaunietės Loretos Grubliauskienės sūnumi Matu. Žiūrovai ir dalyviai nuoširdžiai sveikino šį drąsų duetą. Kitas L. Grubliauskienės „vestukas“ Massino jaunimo klasėje užėmė 4 vietą. L.Grubliauskienė yra veislyno „Fonema“ savininkė.

Dar viena „vestukų“ augintoja Agnė Petrulytė taip pat galėjo džiaugtis savo šunų rezultatais: „ Į parodą vykome su dviem vakarų Škotijos baltųjų terjerų kalytėmis. MON AMIE GUARD HIGHLAND varžėsi atvirojoje klasėje, tačiau prizinės vietos neužėmė, konkurencija išties buvo labai didelė. Mano pačios veisimo kalytė, kurios tėvas – WHITE VILLAN KING OF HEARTS 2018 m. tapo veislės nugalėtoju Cruft‘s parodoje, SELENIDERA ALL EYES ON ME dalyvavo jaunimo ir yearling klasėse. Jaunimo klasėje ji užėmė antrą vietą, o yearling klasėje buvo pirma“. A. Petrulytė yra šių šunų veisėja ir savininkė (veislynas „Selenidera“).

Cruft's 2022 parodoje aukščiausią – veislės nugalėtojo titulą (BOB) pelnė rusų žaisliukas ilgaplaukis ROCKET IN THE POCKET BETELGEIZE AT SALATINI. Jo veisėja yra vilnietė Ana Ivanova, o savininkė – Nicola Hunter, gyvenanti Didžiojoje Britanijoje.

„Tai pirmas ir kol kas vienintelis į Didžiąją Britaniją iškeliavęs mano šuo, – savo išveisto augintinio pasiekimais džiaugėsi veisėja A.Ivanova. – Kalytei dar tik dveji metai, ji gyvena garsiame, ilgamečiame levrečių veislyne. Ji iš tos pačios vados, kaip ir mano augintinis, 2021 m. pasaulio čempionas Razzmatazz Betelgeize“.

Ne pirmą kartą į šią prestižinę parodą su savo šunimis vyko ir veislyno „Okeanija“ savininkai, veisėjai Saulius Jermolajevas ir Ugnė Juozelėnaitė, jie džiaugiasi savo augintinių – ispanų vandens šunų pasirodymu. Ispanų vandens šuo Zorrazo All I Ever Wanted For Okeanija atvirojoje kl. 3 vieta (sav. S.Jermolajevas, U.Juozelėnaitė). Ispanų vandens šuo Zorrazo Kisses n‘Hugs Pheobe Okeanija atvirojoje kl. 5 vieta (sav. S.Jermolajevas, U.Juozelėnaitė). Ispanų vandens šuo Call Me Valentino Okeanija pereinamoje kl. 1 vieta (sav. S.Jermolajevas, S.Malevskienė). Ispanų vandens šuo All About The Black Diamond of Okeanija, puikiai (sav. ir vedlė U. Juozelėnaitė).

 

Informacija nuolat atnaujinama.

Kviečiame atsiųsti savo šunų pasiekimus ir nuotraukas e. paštu lkd.press@gmail.com.

Nugalėtojo nuotr. – OLI SCARFF/AFP via Getty Images, kitos nuotr. - Cruft's dalyvių 

X