Naujienos

Cruft's 2024: puikūs Lietuvos kinologų pasiekimai

Tarp daugiau kaip 19.000 šunų, kovo 7-10 d. dalyvavusių Cruft‘s 2024 parodoje Birmingeme (Didžioji Britanija), džiugina Lietuvos šunų laimėjimai. Tai išties milžiniški mūsų šunų veisėjų bei savininkų pasiekimai, nuostabus Lietuvos kinologijos pristatymas pasauliui.

„Mes galbūt ir maži, tačiau atsakingai dirbdami ir mylėdami tai, ką darome, galime išveisti pasaulinio lygio  šunų“, – įsitikinusi valų korgių pembrukų veislyno „Valhalos sargas“ savininkė kaunietė Kristina Kazlauskaitė, kurios išveistas šuo laimėjo veislės nugalėtojo titulą.

Gražiausiu Cruft‘s parodos šunimi šiemet išrinktas australų aviganis Vikingas (Ch Brighttouch Drift The Line Through Dialynne), savininkai Melanie Raymond, John Shaw ir Kerry Kirtley iš Didžiosios Britanijos. Antras – Džeko Raselo terjeras Zen (Multi Ch Original Master's Voice Lovesong Monamour (savininkas Kao Miichi, Japonija).

Iš Lietuvos šioje prestižinėje parodoje dalyvavo 51 šuo. Lietuvos jauniesiems vedliams atstovavo vilnietė moksleivė Dija Maksimavičiūtė. Visų Lietuvos kinologų pasirodymai – puikūs, juo labiau, kad kai kuriuose ringuose buvo nepaprastai didelė konkurencija. Taip pat nereikia pamiršti: konkuravo geriausi pasaulio šunys!

„Kiekvieno atsakingo šunų veisėjo svajonė – išveisti  savo veislyne pasaulio čempioną“, – sako Kristina Kazlauskaitė. Jos išveisti korgiai jau ne kartą sėkmingai pasirodė šioje seniausioje pasaulio parodoje, Cruft‘s.

„Tai vis dar lyg sapnas: mano išveistas Mūnis (AURORUS LUNARIS EX VALHALOS SARGAS), penkeris metus gyvenęs Kaune su manimi, Cruft‘s parodoje geriausias tarp visų valų korgių pembrukų! Su juo nuėjome nuostabų kelią: laimėjome tris BOB ir BISS bei BISS 2 Baltijos šalių specializuotose parodose. Itin sėkmingai pasirodėme Valų korgių pembrukų specializuotoje parodoje Maskvoje (256 pembrukai, Mūnis atviroje klasėje iš 17 šunų buvo 2), – pasididžiavimo savo augintiniu, tarptautiniu čempionu neslėpė patyrusi šunų veisėja Kristina Kazlauskaitė. – Deja, prieš porą metų žuvo jo brolis Mikis (AURORUS IGNIS EX VALHALOS SARGAS) ir man tarsi pakirpo sparnus… Tai galėjo būti veislyno pabaiga, bet Ispanijoje gyvenanti Sabrina Xu sunkiausiu man metu priėmė į savo namus Mūnį ir jiedu tapo neišskiriama pora! Per pusantrų metų jie pasiekė įspūdingų rezultatų: 2023 m. Pasaulinės specializuotos valų korgių parodos nugalėtojas, Euro Corgi’2023 „Bis“, na ir dabar, kovo devintoji, įrašyta į „Valhalos sargas“ istoriją kaip diena, kai pirmas Lietuvoje išveistas valų korgis pembrukas iš 158 dalyvių teisėjos C. Davies (Didžioji Britanija) buvo išrinktas atvirosios klasės nugalėtoju (26 šunys), tada laimėjo geriausio patino titulą ir galiausiai pripažintas geriausiu veislės atstovu. Negana to, labai didelėje ganymo šunų grupėje, teisėjaujant B. Croft, Mūnis su Sabrina laimėjo ketvirtą vietą“.

Lasos apsas Ch. Ithera Cosa Di Vero - veislės nugalėtojas! Šį titulą laimėjo konkuruodamas su 123 (!) į parodą registruotais šios šunų veislės atstovais, taip pat buvo atrinktas gausioje Utility grupėje į aštuntuką. Lasos apso Ch. Ithera Cosa Di Vero veisėja – Nerida Rudminienė (savininkės Lina Česnavičiūtė ir Nerida Rudminienė). 

Vakarų Škotojos baltieji terjerai SELENIDERA CELESTIAL UNICORN - 1 vieta Yearling females klasėje; SELENIDERA ALL EYES ON ME - 2 vieta atviroje kalių klasėje, antra geriausia kalė (RCC). Veisėja ir savininkė  Agnė Žvirblė. 

Veislės nugalėtojos titulą, būdama tik 16 mėnesių, laimėjo Ibisos šuo (kalytė) Manuka Baltas Vėjas, o gražiausiu priešingos lyties atstovu tapo Manukos „dėdė“  Rio (El Profesor Baltas Vėjas). „Abu šie šunys gyvena Lietuvoje. Manuka yra mūsų augintinė, o Rio - kaunietės Lauros Klimavičienės šeimos narys, – savo išveistų šunų pasiekimais džiaugiasi veisėja Jurgita Keserauskienė. – Noriu atkreipti dėmesį, kad pernai Crufts 2023 veislės nugalėtojo titulą laimėjo Rio „brolis“ (El Cano Baltas Vėjas, gyv. Lenkijoje). Ir dar vienas džiugus momentas - štai kaip šių metų parodoje išsirikiavo geriausi patinai: 1. El Profesor Baltas Vėjas (LT), 2. Jazz A Master Plan Baltas vėjas (UK), 3. Elcano Baltas Vėjas (PL). „Good Citizen Dog" klasėje pirmas buvo Ferdinand II Baltas Vėjas. Taigi visi trys sertifikatai atiteko Lietuvos veislyno šunims. Džiaugiuosi, didžiuojuosi ir tikiu, jog ateityje pavyks daugiau mūsų šunu nuvežti į šį nuostabų, konkurencijos prasme sudėtingą renginį“.

Sveikiname ir džiaugiamės Lietuvos kinologų pasiekimais – kviečiame dalyvavusius Cruft‘s 2024 parodoje bei savo klasėje ar konkursuose laimėjusius 1 vietą atsiųsti informaciją. Taip pat pasidalinkite informacija, jeigu kitur gyvenantis, bet jūsų išveistas šuo savo klasėje ar konkurse laimėjo 1 vietą. Informacijos laukiame e. paštu lkd.press@gmail.com, sertifikatų kopijų nereikia. 

X