Naujienos

Gegužės 13 d. įvyko FCI Švietimo ir komunikacijos komisijos posėdis

Gegužės 13 d. Antalijoje (Turkija) įvyko Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) Švietimo ir komunikacijos komisijos metinis posėdis. Posėdžio tikslas buvo aptarti 2023 m. nuveiktus ir numatyti ateities darbus.

Pirmoje susirinkimo dalyje dalyvavo ir su komisijos veikla buvo supažindinti FCI Generalinio komiteto nariai. Buvo pasidalinta šių dienų kinologijos aktualijomis ir iššūkiais, su kuriais susiduria kinologų organizacijos, diskutuota ir siūlyta, kaip juos įveikti.

Pagrindinį pranešimą skaitė Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro  vadovė, komisijos sekretorė Daiva Kvedarienė. Ji pateikė siūlymus, kaip kinologų organizacijos (šalys narės) galėtų prisidėti prie kinologinio visuomenės švietimo, kaip reikėtų komunikuoti su visuomene. Pranešime buvo remtasi LKD Mokymo centro ir kt. šalių švietėjiškos veiklos patirtimi, pristatyti konkretūs švietimo pavyzdžiai. Siekta parodyti visuomenės švietimo naudą ir pasiūlyti naujas, neišnaudotas galimybes kalbant visuomenei apie atsakingą veisimą, veislinių šunų populiarinimą ir gerovę.

Džiugu, kad Lietuvos kinologų draugija tarptautiniu lygiu vertinama ne tik dėl gerai organizuojamų šunų parodų, bet ir dėl sėkmingo visuomenės švietimo, tarptautiškumo skatinimo, gyvūnų gerovės iniciatyvų. Tarptautinės kinologų federacijos švietimo ir komunikacijos komisija buvo įkurta Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva, jos vadovė yra LKD prezidentė Ramunė Kazlauskaitė. Surengti komisijos posėdį Antalijoje padėjo Turkijos kinologų organizacija.

X