Naujienos

Hlohovec mieste Slovakijoje praūžė Pasaulinė samojedų fiesta

Šunų veisėjai dažnai sako: specializuotos veislės parodos, patyrusių, pasaulinio lygio veislės specialistų seminarai yra aukso vertės. Diskutuoti su kolegomis, gyvai išklausyti specialistų nuomonės, palyginti savo šunis su kitais, pamatyti, koks šiuo metu yra mylimos veislės etalonas, į ką reikėtų lygiuotis ir kokia turėtų būti veislės ateitis – svarbu kiekvienam atsakingam veislinių šunų veisėjui.

Būtent to ir siekta gegužės 20-22 d. Slovakijoje, Hlohovec mieste vykusiame samojedų mylėtojų renginyje – Pasauliniame samojedų augintojų suvažiavime (World Samoyed Meeting 2022).

„Šiam renginiui nusakyti sunku rasti vieną apibendrinamą žodį. Žodis suvažiavimas dar nieko nepasako, nes tai buvo ir pasaulinė specializuota paroda, ir Slovakijos samojedų klubo paroda, ir įvairiausi seminarai veisėjams bei augintojams. Į parodas buvo registruota 200 samojedų, atvyko 103 savininkai net iš 19 šalių. Džiugu, kad tikrai nemažas būrys Lietuvos samojedų klubo narių atstovavo Lietuvos samojedų augintojams: buvo registruota 10 savininkų ir 27 samojedai iš 4 klubui priklausančių veislynų. Nuvykome ne tik į kitus pažiūrėti, bet ir save parodyti“, – įspūdžiais dalijosi Lietuvos samojedų klubo prezidentas Evaldas Mickis.

Specializuotoje pasaulinėje ir Slovakijos samojedų klubo parodoje šunis vertino teisėjai Garry Scobell ir Charlotte Craig iš Didžiosios Britanijos, Franjo Kovačev iš Kroatijos, Helen Hill iš Austrijos, Andrea Eicher iš Šveicarijos. Visi Lietuvos samojedai pasirodė puikiai ir buvo tarp geriausiųjų. Išsamius rezultatus galite rasti Lietuvos samojedų klubo socialinėje paskyroje .

Abi parodos vyko žaliame, nuostabaus grožio pilies parke. Matyti vienoje vietoje tiek daug samojedų – nuo mažiausių iki puikių veteranų – galima prilyginti nežemiškam reiškiniui, tarsi viduryje vasaros (buvo net 30 laipsnių karščio) iškrito baltas sniegas, sakė samojedų mylėtojai.

Įsimintinas buvo ir boulingo turnyro vakaras, kitą dieną –  slovakiškas vakaras su tradiciniais patiekalais, gyva muzika. Renginio dalyvius sužavėjo ir mėgstamiausių vaidybinių filmų vakaras, nustebino daugumos dalyvių drąsa ir kūrybiškumas – kostiumai, grimas, viskas buvo apgalvota. Lietuvos atstovai taip pat neliko nepastebėti – nudžiugino Gatsby įvaizdžiu (vaidybinis filmas „Didysis Getsbis“).

Neįkainojamos vertės buvo paskutinę renginio dieną įvykusi konferencija bei susitikimai darbo grupėse. Dalijimasis patirtimi, karštos diskusijos ir ateities planai. O tarp jų – garbė Lietuvos samojedų klubui kitąmet surengti Lietuvoje specializuotą Europos samojedų parodą. Tuo pačiu metu planuojama ir 10-oji šio klubo paroda, bus paminėtas klubo 10-asis gimtadienis.

 

X