Naujienos

Kad laimėtum čempionate, nepakanka turėti gerą šunį, sako veisėja I. Širmenienė

Prieš 17 metų pirmoji į Lietuvą atsigabenusi vengrų vižlų šunį, panevėžietė Irma Širmenienė ne tik išpopuliarino šią šunų veislę mūsų šalyje – jos veisimo šunys vertinami kaip šios veislės etalonas, žinomi daugelyje Europos šalių.

Todėl Lietuva nepasirodė esanti nei maža, nei nežinoma, kai parodoje „2021 m. Pasaulio (sic!) vengrų šunų veislių taurė“ jos išveistas šuo Ramzis, kurioje varžėsi 73 pasaulinio lygio vengrų vižlai, tapo geriausiu veislės atstovu ir, negana to, finaliniuose vengrų šunų veislių rinkimuose (Best in Show) laimėjo 2 vietą. Demonstruodama Ramzį tokioje svarbioje parodoje Irma sako jautusi labai stiprų šio šuns savininko kauniečio Mindaugo Ruzo ir savo dukrų – Šarūnės ir Jonės palaikymą.

„Vengrų vižlų teisėjams ir veisėjams RAMZIS MAŽAS BROLIS yra gerai žinomas šuo, – paklausta, ar parodos dalyviams Budapešte jos augintinis tapo staigmena, atsako Irma Širmenienė. – Galbūt labiausiai juo garsiai žavėjosi „Budapest Grand Prix Winner Show 2021“ teisėja ir vižlų veisėja iš Vengrijos Dr. Balogh Zsuzsanna, taip pat teisėjas Vladimir Piskay iš Slovakijos po ringo teiravosi, ar jau buvo mus sutikęs anksčiau ir kaip tada įvertino Ramzį. O tiems, kurie teiravosi, iš kur mes esame, ar buvome susitikę anksčiau, malonu buvo atsakyti: mes – iš Lietuvos!“.

Veisėja prisipažįsta, kad laimėti ringe, o dar tokio lygio parodose, kurios vyko 2021 m. gruodžio 28-31 d. Budapešte, išties smagu, bet didžiausias įvertinimas jai yra tas faktas, kad keletas vengrų vižlų teisėjų planuoja vadas su šiuo ir kitu jos auginamu vengrų vižlų patinu.

„Vakarų Europoje Ramzis turi nemažai šuniukų vadų, o tarptautinės parodos Vengrijoje jau tapo kasmete mūsų tradicija. Ramzis Vengrijoje yra iškovojęs veislės nugalėtojo ir kitus svarbius titulus. Dar neturėdamas dvejų metų Pasaulinėje šunų parodoje Leipcige 2017 metais savo veislės ringe jis buvo antras, o Vokietijos čempionate tapo veislės nugalėtoju“,– augintinio titulus vardija veisėja.

Paskutines praėjusių metų dienas Irma Širmenienė galėtų pavadinti maratonu, nes su savo šunimis dalyvavo ne tik Europos šunų čempionate, bet ir „Budapest Grand Prix Winner Show 2021“ bei „World Cup of Hungarian National Breeds“ parodose. Į Vengrijos sostinę išsiruošė ne tik su vengrų vižlais, bet ir su dviem burbonų brakais bei Romanijos vandens šunimi. Šunų parodų dalyviai žino: vienam su tiek šunų – niekaip! Tačiau trylikametė Irmos dukra Jonė jau ne tik pavaduoja mamą parodų ringuose (ir šįkart ji puikiai pademonstravo burbonų brakus bei Romanijos vandens šunį), bet ir sėkmingai dalyvauja jaunųjų vedlių konkursuose. Europos šunų čempionate 9-14 metų vedlių grupėje Jonė su Ramziu užėmė 1 vietą. Ji taip pat spėjo sudalyvauti „World Cup of Hungarian National Breeds“ jaunųjų vedlių konkurse, kur savo amžiaus grupėje taip pat buvo geriausia.

Jonės Širmenytės demonstruotas burbonų brakas IT‘S THE BEST DU PECH DU CAYROL tapo  Europos veteranų nugalėtoju bei geriausiu veislės atstovu. Burbonų brakas UZI MAŽAS BROLIS – Europos nugalėtoja ir geriausia priešingos lyties atstove (BOS).

„Kad laimėtum, nepakanka turėti gerą šunį. Pergalė  priklauso nuo daugelio faktorių. Prireikia sėkmės. Laimėti dvi parodas iš trijų su tuo pačiu šunimi tokioje stiprioje konkurencijoje – tikrai neeilinis įvykis, todėl Europos čempionatą laikau labai dideliu mūsų veislyno pasiekimu, tačiau negaliu teigti, kad tai yra didžiausias mūsų pasiekimas, – prisipažįsta Irma Širmenienė. – Galbūt šis laimėjimas labiausiai matomas, bet kiekvienas patyręs šunų veisėjas žino: rezultatai nenukrenta iš dangaus. Man daug svarbiau, kad dauguma vengrų veisėjų bei teisėjų, kurie matė mus parodose, žiūri į mus ir mūsų šunis su pagarba, prieina asmeniškai pasisveikinti ir nori bendradarbiauti“.

Irmos Širmenienės asm. nuotraukos

2021 m. Europos šunų čempionato rezultatai pagal FCI grupes:

https://nevezes.dogshow.hu/showresults-400?fbclid=IwAR20IDpSGK_NwFFTPaBYBmH72bOm4ogm0o4sK2mbTRZQzW_DQ6k41ZTMbGI

X