Naujienos

Laikina šuns globa karantino metu: ką būtina žinoti?

Pasaulinė sveikatos organizacija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei kitos institucijos jau ne kartą pranešė, kad naminiai gyvūnai augintiniai COVID-19 neserga ir šio pavojingo viruso neplatina.

Gyvūnų mylėtojus ši žinia nuramino, o visuomenės požiūris į žmogų, išėjusį pasivaikščioti su šunimi, tapo draugiškesnis.

Tačiau ką daryti, jeigu šuns šeimininkui reikia laikinai izoliuotis ar net vykti į ligoninę? Kaip ir kur saugiai įkurdinti savo augintinį?

Lietuvos kinologų draugija pataria:

Iš anksto pasidomėkite, ar jūsų šuns veisėjas, kažkas iš šunų mylėtojų klubo narių, giminaičių ar draugų galėtų porai savaičių priglausti jūsų augintinį. Jei tokių nėra, susisiekite su šunų viešbučiais ir iš anksto aptarkite visas sąlygas.

Suruoškite šuns dokumentus (kilmės dokumentai nebūtini, tačiau veterinarinis pasas – svarbu!), nurodykite laikiniesiems globėjams šuns veterinarijos gydytojo kontaktus.

Jeigu naujajam globėjui tektų vykti į jūsų veterinarijos gydyklą, patarkite registruotis telefonu ir būtinai susipažinti su informacija, kaip karantino metu dirba veterinarijos gydyklos. 

Parenkite ir išsiųskite e.paštu augintinio globėjams atmintinę: kokiomis ligomis sirgo; kokius vaistus vartojo; kaip, kuo ir kada šeriamas; kokie produktai išprovokuoja alergijas arba viduriavimą; ar kalytė gali tuo laikotarpiu surujoti; koks šuns dienos režimas; kas kiek laiko yra šukuojamas bei maudomas; kokius žaidimus mėgsta; kokių fobijų arba ydų turi; kaip sutaria su kitais gyvūnais.

Prieš perduodami šunį išmaudykite, patrumpinkite nagus, išvalykite ausis, kruopščiai iššukuokite – pasirūpinkite higiena, gera savijauta.

Perduodami augintinį naujiems globėjams laikykitės saugaus atstumo. Jei tai nedidelis šuo, geriausia jį perduoti pervežimo dėžėje. Asmenys, kurie perima šunį, taip pat turi laikytis taisyklių (kaukė, pirštinės ir pan.).

Parsivežę šunį į savo namus sudrėkinkite medžiagos skiautę dezinfekuojamuoju skysčiu, atsargiai perbraukite per kailį (saugokite akis, nasrų sritį), šiltu vandeniu nuplaukite pėdutes. Jei šuo elgiasi ramiai, nejaučia streso, iškart išmaudykite.

Asmuo, kuris perėmė augintinį, grįžęs namo turėtų palįsti po dušu, viršutinius savo rūbus bei apavą išnešti į balkoną ar garažą, porą dienų juos ten palaikyti.

Naujojo įnamio reikmenis taip pat patartina dezinfekuoti, tai atlikdami nepamirškite mūvėti vienkartinių pirštinių.

Neleiskite šeimos nariams, o ypač vaikams, iškart bendrauti su naujuoju globotiniu; geriau, jei porą dienų gyvūnas bus laikomas atokiau nuo visų.

Dažnai vėdinkite patalpas, laikykitės karantino reikalavimų ir viskas bus gerai!

Laikas, kurį praleisite su naujuoju globotiniu, jums tikrai neprailgs.

Rolando Basakirsko nuotr.

 

 

X