Naujienos

Lietuvos kinologų draugija sukvietė gyvūnų mylėtojus į šventę Vingio parke

Spalio 7 dieną Vilniaus Vingio parke šurmuliavo gyvūnų mylėtojai – Lietuvos kinologų draugija jau dešimtą kartą organizavo Pasaulinės gyvūnijos dienos minėjimą.

Ištikimas šio renginio globėjas, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius šįkart negalėjo atvykti, bet atsiųstame sveikinime kreipėsi į visus gyvūnų mylėtojus ir pabrėžė, kad gyvūnai yra mūsų gyvenimo dalis: „Dėkoju Lietuvos kinologų draugijai už atsakingą darbą skatinant atsakingą šunų veisimą, priežiūrą, treniravimą. To labai reikia, mes turime mokytis kartu“.

Atidarydamas šventinį renginį sostinės Vingio parke Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas taip pat kalbėjo apie gyvūnų augintinių šeimininkų atsakomybę ir pareigas. „Ištieskime ranką, ne grandinę“, – gausiai susirinkusiems šventės dalyviams sakė P. Bušauskas.

Kauno, Šiaulių, Alytaus, Vilniaus ir kitų miestų gyvūnų mylėtojai, nepaisydami vis užklumpančio lietaus, dalijosi gyvūnų auginimo ir priežiūros patirtimi, diskutavo apie įstatymus ir gyvūnų gerovę. Bendravo su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Vilniaus savivaldybės darbuotojais. Juos konsultavo veterinarijos, gyvūnų mitybos bei priežiūros specialistai. Į rūpimus klausimus atsakė šunų dresuotojai.

Vyko „Obedience“ (sportinis šunų paklusnumas) bei „Rally Obedience“ varžybos, kuriose jėgas išbandė ir pradedantieji. Patys mikliausi mėgino „Lure Coursing’ą“ (mechaninio „kiškio“ persekiojimas). Vilniaus kolegijos studentai ir dėstytojai demonstravo, kaip iš antrinių žaliavų pagaminti įvairius aksesuarus ir žaisliukus augintiniams, padėjo mažiesiems renginio dalyviams nusipinti vaikiškas apyrankes. Taip pat organizavo edukacinius žaidimus, margino vaikučių veidukus. Jaunųjų vedlių klubas mokė vaikus, kaip demonstruoti šunį parodoje, pravedė ir konkursą.

„Tokių renginių, skirtų ne tik kinologams, o plačiajai visuomenei, nėra daug. Šunų parodose visai kita aplinka ir tikslai, o čia žmonės pamato, ką galima veikti su šunimis, kokios yra šunų veislės, kuo jos skiriasi ir kaip tie šunys elgiasi gyvai. Retos ir ne tokios populiarios šunų veislės gali būti atrastos iš naujo. Taip pat gali būti paneigti nepagrįsti mitai apie veisles ir šunis“, – sakė rusų kurtų augintoja Milda Jačiunskytė.

Į šventę Milda atvyko su kitais Rusų ilgaplaukių kurtų draugijos  „Aristokratai“ nariais. Santūriai besielgiantys, aristokratiški,  draugiški kurtai traukė visų dėmesį. Dėmesio nestokojo ir jų šeimininkai ir, kaip ne vienas juokavo, į šventę atėję žmonės pamatė, kad kinologai yra tokie patys žmonės kaip visi. Turi savo darbus, šeimas, siekia karjeros, tačiau randa laiko aktyviems, prasmingiems užsiėmimams su šunimis. Pasak kurtų augintojos M. Jačiunskytės, galbūt kažkas supras, kad šuo – ne jam. Tai irgi gerai, nes ateityje vienu šuneliu prieglaudoje bus mažiau. Šventėje Vingio parke gražiai persipynė pramogos ir edukacija, tai buvo puiki proga ugdyti gyvūnus mylinčią, atsakingą jaunąją kartą, o vyresniesiems dar kartą priminti apie mūsų pareigas gyvūnams augintiniams.

Šventę rėmė  Kormotech (Ukrainos įmonė, gaminanti šunų ir kačių maistą) ir Optimeal.

Dėkojame Lietuvos kinologų draugijos klubams, atsiliepusiems į kvietimą dalyvauti GGD 2023. Šventėje dalyvavo Lietuvos skalikų augintojų sąjunga, Lietuvos retriverių mylėtojų klubas, Lietuvos šnaucerių mylėtojų klubas, Lietuvos spanielių savininkų klubas, Lietuvos kurtų savininkų klubas, Alytaus šunų mylėtojų klubas „Canis“, Vilniaus miesto šunų mylėtojų bendrija, Jaunųjų vedlių klubas, Alytaus šunų mylėtojų klubas „Bosko“, Rusų ilgaplaukių kurtų draugija „Aristokratai“, Lietuvos Cane Corso klubas, Kinolog klubas „Saulės šuo“, Šveicarų zenenhundų mylėtojų klubas, Taksų augintojų draugija, Dekoratyvinių šunų klubas, airių seterių veislynas „Entuziastas“, olandų spanielių grupė. Šunų mylėtojams įdomias veiklas organizavo „Obedience.Lt“, Sportinio šunų paklusnumo klubas, 

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.

X