Naujienos

Pasaulinė rotveilerių paroda: rotveileriai buvo, yra ir bus! 

Gegužės 7-8 d. Italijoje netoli Bolonijos įvyko Pasaulinė rotveilerių paroda. Parodą organizavo Tarptautinė rotveilerių draugų federacija (International Federation of Rottweilerfriends, IFR) ir Italijos rotveilerių klubas.

Šios parodos atidarymo ceremoniją dalyviai atsimins visą gyvenimą – tai buvo įspūdingas istorinių ir modernių elementų derinys, skirtas pagerbti federaciją ir narius-klubus. Būgnai, dūdmaišiai ir vėliavos, šiuolaikiniai ir istoriniai kostiumai, naujojo IFR logotipo ir IFR vėliavos pristatymas, procesija su vaikais ir suaugusiais, trofėjų ir prizų demonstravimas pabrėžė: rotveilerių veislė užima garbingą vietą kiekviename žemyne, kiekvienoje šalyje, kiekvienoje kultūroje. Šia paroda siekta ne tik pagerbti rotveilerių veislę, bet dar kartą priminti jos atsiradimo ir raidos istoriją.

Ceremonijos metu ne vieno dalyvio, svečio ar teisėjo akyse buvo galima pamatyti ašaras. Tas pats pasakytina ir apie iškilmes antrąją parodos dieną – į stadioną buvo įnešta Ukrainos vėliava, po kurios buvo iškelta Taikos vėliava. Nebuvo tuščių žodžių, politikavimo ar priekaištų, tačiau buvo įspūdingas tylus taikos raginimas. Tai, kas turi suvienyti žmones, yra aukščiau skirstymo į tautybes ar kitus dalykus. Vėliavų ceremonija kvietė išlikti žmonėmis, branginti laisvę ir ginti savo teises.

Po dvejų metų, per kuriuos virusas neleido ne tik nevaržomiems keliauti ir susitikti, bet ir užkirto kelią laisvai šunų veisimo atrankai, dalyvavimui parodose ir kituose kinologų renginiuose, Pasaulinė rotveilerių paroda Bolonijoje tapo aiškiu įrodymu, kad sunkmetis nenuslopino šunų augintojų aistros rotveileriams ir, svarbiausia, nepakenkė veislės kokybei. Parodoje teisėjavo pasaulyje garsūs rotveilerių veislės specialistai: Bianka Miksic Kasun (Kroatija), Kristiina Niemelä (Suomija), Peter Friedrich (Vokietija) ir Frank Beiboer (Nyderlandai).

Gausus būrys dalyvių iš 18 šalių – net 333 (įskaitant  Šiaurės bei Pietų Ameriką) įrodė: rotveileriai buvo, yra ir bus! 

Lietuvai parodoje atstovavo 36 gyvavimo metus skaičiuojantis  rotveilerių veislynas „iš Rojaus Slėnio“ su 3 Lietuvoje išveistais augintiniais: jaunimo klasėje varžėsi 9 mėn. Kamaro iš Rojaus Slėnio, pereinamojoje klasėje – Imperator iš Rojaus Slėnio Stadionas ir čempionų klasėje – Great iš Rojaus Slėnio. Jie visi buvo įvertinti „puikiai“, o Kamaro iš Rojaus Slėnio laimėjo IFR 2022 m. Pasaulio jaunimo nugalėtojo titulą (savininkai – Karolina ir Tim Mason).

Paroda labai svarbi rotveilerių veislės ateičiai, ir apie tai visas renginio dienas šunų veisėjai ir mylėtojai daug ir produktyviai diskutavo. Veislės „grožio" idėja negali būti susijusi su asmeninėmis estetinėmis nuostatomis, o naujausi  rotveilerio galvos formos pokyčiai veda link labai nepageidaujamų padarinių. Tokių ekstremalių veislės bruožų skatinimas įrodė, kad asmeninės „iniciatyvos“ gali kelti grėsmę veislei, jos darbinėms savybėms ir sveikatai. Todėl parodos atidarymo ceremonijoje buvo kreiptasi į teisėjus, nes jų sprendimai yra įtakingi, lemiantys veislės ateitį, grindžiami veislės apibrėžimu, FCI oficialiai patvirtintu veislės standartu.

Veislyno „iš Rojaus Slėnio“ savininkai džiaugėsi, kad Kamaro iš Rojaus Slėnio buvo pripažintas turintis taisyklingiausias galvos proporcijas, pabrėžta, kad jis puikiai atitinka veislės standartą.
 

2022 m. pasaulinės rotveilerių parodos rezultatai

IFR World Youth Winner: male Kamaro is Rojaus Slenio; female Rea von der Ava-Forst.

IFR World Winner: male Negro Saetta Negri Rott (BOB); female Calamity Jane.

Lietuvos rotveilerių draugų klubo inf. ir nuotraukos

X