Spanieliai kaip terapiniai šunys ir pagalbininkai
Šis susitikimas išsiskyrė ypač įdomiais pasakojimais apie spanielių indėlį į socialinę pagalbą. Sonata, anglų kokerspanielių veislyno „Aksioma“ veisėja, papasakojo apie savo šunų aktyvų dalyvavimą kaniterapijoje. Jos šunys lanko sunkiai sergančius vaikus, senelių namus, susitinka su pacientais ligoninių priimamuosiuose, teikdami emocinę pagalbą ir švelnindami įtampą. Tai pavyzdys, kaip spanieliai gali tapti ne tik puikiais parodų dalyviais, bet ir svarbiais pagalbininkais, kurie vien savo buvimu prisideda prie žmonių gerovės, emocinės sveikatos.
Spanieliai, padedantys rasti dingusius žmones
Dar viena nuostabia patirtimi pasidalijo VŠĮ „K9 paieška” savanoriai, kurie bendradarbiauja su policija ir viena seniausių humanitarinių organizacijų pasaulyje „Raudonasis kryžius“, ieškodami dingusių žmonių. Pasakojimas apie komandinius darbus ir šunų gebėjimą surasti žmogų buvo įkvepiantis.
Savo įgūdžius rodė anglų springerspanielė Koko (veislynas „Marga karalystė“), kuri puikiai atliko užduotį – rado pasislėpusį statistą net ir vėjuotą dieną, apsupta skanėstų kvapų ir žmonių. Tai priminimas, kad spanieliai gali atlikti ir tokius kilnius, svarbius darbus, kuriems reikia ne tik fizinio pasirengimo, bet ir geros uoslės.
Įgimti instinktai – užsiėmimai, stiprinantys ryšį su šunimi
Viena iš susirinkime aptartų temų – spanielių charakterio testų idėja. Daugelis Lietuvos spanielių savininkų klubo narių treniruojasi su savo šunimis, ugdydami jų įgimtus instinktus, lavindami gebėjimus. Tai ne tik smagus užsiėmimas, bet ir puiki galimybė stiprinti ryšį su šunimi, jį pažinti, leidžiant jam išreikšti savo natūralius talentus ir prisidėti prie jo asmeninio tobulėjimo. Susirinkime aptarta galimybė ateityje sukurti spanielių elgsenos testus, kas leistų pasiekti dar didesnės kokybės veisiant šiuos šunis.