Naujienos

Specializuotoje parodoje išrinkti gražiausi šnauceriai ir pinčeriai

Birželio 18 dieną Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos šnaucerių bei pinčerių mylėtojai su savo augintiniais rinkosi į Lietuvos šnaucerių mylėtojų klubo parodą. Paroda vyko Molėtų rajone, Radžiūnų aerodrome. Šunims teisėjavo tarptautinė teisėja, LKD prezidentė Ramunė Kazlauskaitė. Į parodą buvo registruoti 73 šunys.

Gražiausiu parodos šunimi išrinktas vilnietės Dianos Jurkuvėnienės ir Aušros Jusės juodas cvergšnauceris CH ANTRACITO MAGIJA FAVORIT. Gražiausio veterano konkursą (varžosi ne jaunesni nei 8 metų šunys) laimėjo Almos Veršickienės mitelšnauceris CH AVE CONCORDE SHABLIS. Veislynų konkurse nugalėjo cvergšnaucerių veislynas „Antracito magija“, jo savininkė – D. Jurkuvėnienė.

Parodoje netrūko jautrių momentų – nuo džiugių ovacijų sveikinant pačius gražiausius šunis iki ašarų, kai Ukrainos šnaucerių mylėtojų klubo prezidentė Olena Bendza tarė padėkos žodį: „Ačiū Lietuvai ir lietuviams už pagalbą karo niokojamai Ukrainai. Džiaugiuosi galėdama būti puikioje parodoje kartu su jumis. Mes būtinai laimėsim!“.

Parodoje Olena Bendza, mitelšnaucerių veislyno „Grey Olen“ savininkė, dalyvavo su dviem šunimis. Olenos namai Černigove subombarduoti, ne visus šunis jai pavyko išgelbėti. Dabar kartu su augintiniais ji laikinai glaudžiasi Bialystoke, Lenkijoje, pas savo bičiulius.

Tarp pinčerių pats gražiausias buvo CH JOEYA TIKRAS, jo veisėja ir savininkė – Natalja Zybailo. Gražiausias mitelšnauceris – CH ARGUS DELTRAS GANG, savininkai Igoris Vasiliauskas, Lina Žukauskaitė. Tarp ryzenšanucerių niekas nepralenkė CH AVERNA AMARO TAURO GILDIJA (veisėjos ir savininkės Jurgita Rynkevičienė, Jurgita Vasiliauskaitė).

Gražiausi cvergšnauceriai buvo renkami atsižvelgiant į jų kailio spalvas. Tarp baltų cvergšnaucerių gražiausias – CH ALBUS FROM BEST (savininkė Ieva Balaišienė); juodas su įsidabriu CH ENJOY BRAZIL VENTUS BARBATUS (savininkė Anastasija Lobacova); pipirų ir druskos spalvos  RIPSALIDOPSIS PRIMA VESTAS (savininkė Vytenė Jankauskienė) ir jau minėtas juodas cvergšnauceris CH ANTRACITO MAGIJA FAVORIT.

Lietuvos kinologų draugija šiemet švenčia savo veiklos trisdešimtmetį, o šnaucerių ir pinčerių mylėtojai savo klubą įsteigė 2000 metais. Specializuotas parodas klubas organizuoja kasmet, jos vyksta vasaros pradžioje, atviroje erdvėje.

Arūno Derus nuotr.

X