Naujienos

Specializuotose parodose Budapešte vokiečių nykštukinis špicas ir čiau čiau tapo nugalėtojais

Paskutinės praėjusių metų dienos šunų parodų dalyviams buvo įsimintinos – gruodžio 29-31 d. Budapešte vyko ilgai lauktas Europos šunų čempionatas. Į čempionatą registravosi daugiau kaip 200 Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjų ir augintojų. Čempionato išvakarėse, gruodžio 28-ąją, kai kurie spėjo sudalyvauti ir specializuotose šunų parodose. Tarp jų – kaunietė Goda Jurgilaitė bei jonaviškė Urtė Tamaševičiūtė.

G. Jurgilaitė su vokiečių nykštukiniu špicu InTime Poms Smokin’ Senses dalyvavo Europos špicų specializuotoje parodoje (European Spitz Specialty show). Urtė Tamaševičiūtė – Vengrijos čiau čiau klubo (Hungarian Chow Chow club) parodoje varžėsi kartu su savo čiau čiau Kimberley Lietuvos liūtas.

„Norėjosi išgirsti specialisto nuomonę, nes vokiečių nykštukiniams špicams teisėjavo vienas garsiausių šios šunų veislės specialistų pasaulyje – tailandietis Toby Tangkaravakun. Jis yra ne tik tarptautinis šios veislės šunų ekspertas, bet taip pat labai patyręs, sėkmingas veisėjas (veislynas „Tokie“)“, – savo pasirinkimą motyvuoja vokiečių nykštukinio špico Stash savininkė Goda Jurgilaitė.

Teisėjas Toby Tangkaravakun suteikė Godos augintiniui geriausio veislės atstovo titulą (BOB). Vėliau, renkant pačius gražiausius European Spitz Specialty show šunis, kurių iš viso buvo 198, Stash taip pat buvo tarp gražiausiųjų ir užėmė ketvirtąją vietą.

Pasidomėjus, ar lengva įveikti tiek konkurentų, Goda šypsosi: „Specializuotoje parodoje dalyvavo 84 vokiečių nykštukiniai špicai. Jeigu įsivaizduotume lenktynes, tiek šunų ir reikėjo aplenkti...“.

Akivaizdu, kad šunų ekspertizės ringe laimi ne greitis ir lenktynių azartas, o svarbesni dalykai: šuo idealiai turi atitikti veislės standartą, kailis turi būti puikus ir puikiai paruoštas, gyvūnas turi lengvai judėti, būti „šarmingas“. Ne paskutinis, o vienas svarbesnių momentų – puikus vedlio darbas. Būtent šios patirties nei Goda, nei Urtė nestokoja. Jau du dešimtmečiai, kaip jos dalyvauja šunų parodose, savo karjerą pradėjo nuo jaunųjų vedlių konkursų.

Kad pergalės Budapešte nebuvo atsitiktinės, rodo ir ankstesnėse šunų parodose laimėti titulai. Čiau čiau Kimberley Lietuvos liūtas yra Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltijos jaunimo čempionė, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Vengrijos, Baltijos čempionė. Minėtoje čiau čiau parodoje Budapešte, kur varžėsi 55 čiau čiau veislės šunys, Kimberley laimėjo geriausios veislės atstovės ir Klubo nugalėtojos titulus. Vėliau vykusiame Europos čempionate Kimberley tapo 2021 m. Europos šunų nugalėtoja.

Vokiečių nykštukinis špicas InTime Poms Smokin’ Senses yra yra Lietuvos jaunimo, Lietuvos, Estijos, Lenkijos čempionas, daugkartinis BEST IN SHOW konkursų prizininkas.

Prasidėjo 2022-ieji, nemažai šunų mylėtojų jau visai netrukus, balandžio 22-24 d., dalyvaus Europos šunų čempionate Paryžiuje. Tokių planų turi ir Goda su Urte.

Sauliaus Jermolajevo ir Godos Jurgilaitės nuotr.

X