Naujienos

Šuns diena: ne vien šiandien, bet visą gyvenimą

Balandžio 23-iąją lydėjo pavasariškas oras ir ta visuomet užburianti, šypsenas visiems dalijanti vizgančių uodegėlių „nuotaika“. Šuns dienos išvakarėse gyvūnų mylėtojai rinkosi ant Stalo kalno, kur Lietuvos kinologų draugija su savo bičiuliais, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, prisimindami, jog Vilnius švenčia 700 metų sukaktį, organizavo pramoginę edukacinę programą „Užuosk pilis!“.

Renginio akcentas buvo edukacinis žygis, kurio metu penkiose stotelėse pasakota apie senąsias pilis bei šunis dvaruose, sostinės gimimą ir vienintelę lietuvišką šunų veislę – lietuvių skalikus.

Taip pat šunų mylėtojai lankėsi „DogPunk“, „Geri namai“, „Dr. Vet“, „Royal Canin“ palapinėse, konsultavosi su specialistais, dalyvavo „Smart Dog“ ir „Wonder Dog“ dresūros mokyklų pasiūlytose veiklose.

„Gidai labai įdomiai pasakojo. Labai smagiai praleidome laiką. Nuostabus oras. Labai linksmi šunys buvo mūsų grupėje“, – džiugiomis emocijomis dalijosi šventės dalyvė Jūratė.

Edita, žygiavusi su savo mažąja augintine Kruopa, džiaugėsi, jog tai buvo puiki proga praleisti visą dieną su augintine: „Kaip smagu, kad vis daugėja renginių, kur galiu dalyvauti su šunimi. O kai renginys šitaip gerai suorganizuotas – dar puikiau!“.

Šypsenos neslėpė ir kinologijos savanorė Simona: „Man labai patinka savanoriauti tokiuose renginiuose, nes visada sužinau kažką naujo ir įgyju naujos patirties. Tikiuosi, kad tokių šaunių renginių bus ir daugiau“.

Su šeima atvykusi žygeivė Rimgailė taip pat sakė, jog šventė buvo ne vien smagi, bet ir gerokai papildė žinių bagažą: „Renginys buvo labai turiningas: daug sužinojau ne tik apie šunis ir jų istoriją, bet ir apie Vilniaus istoriją bei archeologiją. Net nepajutau, kaip pabaigėme maršrutą“.

Daugiausiai susidomėjimo sulaukė ketvirtoji maršruto stotelė – joje buvo pasakojama apie vienintelę nacionalinę šunų veislę – lietuvių skalikus. Po skalikų augintojo Mariaus Smetonos pasakojimo žygio dalyviai dar gerokai užtruko užduodami klausimus veislės žinovams.

„Graži ta mūsų šunų veislė. Būtų gražu ją išsaugoti. Tai mūsų turtas, turime jį branginti“, - su rūpesčio gaidele balse kalbėjo Egidijus, praeityje taip pat auginęs lietuvių skaliką.

Švelniais jausmais dalijosi jau ilgą laiką šuns neturinti, tačiau šventėje mielai dalyvavusi senjorė Aldona: „Įspūdingi tie šunys. Žvelgia į mus šiltomis akimis ir myli... Visada mus myli. Kas benutiktų. Būkime atsakingi, ir mes juos taip mylėkime ir jais rūpinkimės“.

Penkiametė Urtė, paklausta, ar patiko šventė, šiltai apkabino savo mylimiausią draugę ryzenšnaucerę Pumą ir nusišypsojusi iškėlė nykštį. Tad patikėkime jaunosios šunų mylėtojos įvertinimu ir padėkokime visiems dalyviams, organizatoriams bei savanoriams už pavykusią šventę bei visus vienijančią meilę šunims.

O šiandien dar kartą nepamirškime pasveikinti savo augintinių su jų diena! Šuns diena – ne tik šventė, bet ir priminimas apie mūsų pareigą rūpintis šunimis, užtikrinti gerovę ir mylėti juos ne mažiau, nei jie myli mus. Ne vien šią dieną, bet visą gyvenimą.

Ieva Urbonaitė

Vincento Kašėtos nuotr. (daugiau renginio nuotraukų - jau netrukus)

X