Naujienos

Svarbiausia leisti šuniui mėgautis gyvenimu, sako Pasaulio veteranų nugalėtojos savininkė Evelina

Pandemija jau kuris laikas koreguoja mūsų planus. Ji net keičia mūsų augintinių gyvenimus: jeigu anksčiau šunų mylėtojai laisvai susiplanuodavo, į kurias parodas ir kada vykti, dabar džiaugiasi kiekviena galimybe parodyti pasauliui savo šunis. Rugsėjo pabaigoje, spalio pradžioje Brno (Čekija) vykusi Pasaulinė šunų paroda šunų mylėtojams buvo tarsi loterijos bilietas. Paroda įvyko! Sveikiname visus dalyvius. Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus.

Lietuvos kinologų šunys Pasaulinėje šunų parodoje tapo veislės nugalėtojais, nemažai šunų laimėjo antrąsias bei kitas prizines vietas. Šunų veisėjams, veislės entuziastams nepaprastai džiugu laikyti rankoje savo augintinio – veislės nugalėtojo (BOB) sertifikatą, tačiau ne mažiau džiugina pergalė šunų veteranų konkurse, kuriame varžosi vyresni nei 8 metų šunys.

„Mūsų Jutai netrukus bus devyneri, – sako 2021 m. Pasaulio veteranų nugalėtojos, vokiečių nykštukinės špicės Atlanta Tai Amarilis savininkė vilnietė Evelina Petko. – Į Pasaulinę šunų parodą buvo registruoti 88 vokiečių nykštukiniai špicai, o veteranų klasėje varžėsi 6 šunys. Jutą parodoje demonstravau pati. Buvo smagu laimėti, bet, jeigu atvirai, didžiausiu Jutos pasiekimu laikau patekimą į 2017 metų Lietuvos šunų čempionų čempionatą!“.

Paklausta, ko reikia, kad šuo veteranas atrodytų puikiai, turėtų įspūdingą kailį, būtų žvalus ir sveikas, Evelina atsako, jog svarbiausia leisti šuniui mėgautis gyvenimu. Mėgautis, išvertus į „žmonių kalbą“, turbūt reiškia leisti augintiniui gyventi ne kažkokį ar kažkieno primestą, o šunišką gyvenimą. Taisyklinga kailio priežiūra, geras maistas, higiena, sveikatos priežiūra, be abejo, svarbu, bet esmė – suprasti augintinio poreikius, perprasti priežastis, kodėl pasielgė taip, o ne kitaip, nevaržyti jo prigimties, mylėti.

„Juta dažnai dalyvauja jaunųjų vedlių konkursuose ne tik su mano seserimi, bet ir kitais vaikais. Daugeliui vaikų ji padėjo pasiekti įspūdingų rezultatų, – savo augintinės nuopelnus vardija Evelina. – Ji sociali, mėgsta žmonių draugiją ir turbūt yra „suprogramuota“ viešam, nenuobodžiam gyvenimui“.

Pasak špicų veisėjos, jos šunys – ne „rankinukų įkaitai“, o visaverčiai šeimos nariai. Pasivaikščiojimų, kelionių, žaidimų draugai. Su šunimis Evelina nuo 13 metų. Kartu su tėvais ir augintiniais dalyvaudavo šunų parodose, jaunųjų vedlių konkursuose. Mergina juokauja, kad ir studijas jai „parinko“ šunys: „Socialinių mokslų kolegijoje studijuoju marketingą ir reklamos kūrimą. Šias studijas rinkausi pagal tai, ko man reikės ateityje. Pasirinkau reklamą, kad išmokčiau reklamuoti mūsų šunų veislyną bei jaunųjų vedlių mokyklą“.

2021 m. pasaulio šunų veteranų nugalėtojais taip pat tapo kaunietės Sonatos Petraitienės auksaspalvis retriveris Nenuoramos Xmas Mascot bei panevėžietės Irmos Širmenienės burbonų brakas It’s the Best Du Pech du Cayrol  ir Linos Leonavičiūtės ilgaplaukis standartinis taksas  Sensatsia Pitera Hohloma.

Evelinos Petko arch. nuotraukos

X