Naujienos

Tarnybinių šunų meistriškumo čempionatas: jau 28-tą kartą!

Geriausias tarnybinis pasieniečių šuo yra Valstybinės sienso apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardoje tarnaujanti ir sieną su Baltarusija Vilniaus rajone sauganti belgų aviganė Heli Marshall Dogs. Jai yra treji metai. Čempionės šeimininkė yra Lavoriškių užkardos kinologė Diana Džavachidis.

Tai paaiškėjo ketvirtadienį po tris dienas Druskininkuose ir jų apylinkėse vykusio XXIII VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionato.

Komandų įskaitoje triumfavo Vilniaus pasienio rinktinės II komandos atstovai. Ją sudarė čempionė Heli Marshall Dogs su D. Džavachidis ir taip pat Lavoriškių užkardoje tarnaujantys vokiečių aviganis Candy Neturi Ribų su kinologu Karoliu Martišausku.
Geriausias šių metų pasieniečių šuo Heli Marshall Dogs tarnybos metu vykdo pėdsekystės ir žmonių paieškos užduotis. „Ji yra labai atsidavusi savo darbui ir itin imli mokytis naujų dalykų“, – taip savo šunį apibūdina čempionės šeimininkė Diana. Šis duetas įgijo teisę atstovauti VSAT svarbiausiose užsienyje vyksiančiose varžybose. Antrą vietą asmeninėje įskaitoje iškovojo Latvijos sienos apsaugos tarnybos atstovai.

Svarbiausiame VSAT kinologijos metų renginyje varžėsi ir nugalėtojais atrankos varžybose savo padaliniuose pripažinti Lietuvos pasieniečių šunys iš Vilniaus, Varėnos, Pagėgių, Pakrančių apsaugos pasienio rinktinių bei VSAT Užsieniečių registracijos centro Pabradėje.

Kartu rungėsi ir geriausi Lietuvos policijos bei užsienio valstybių – Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Moldovos – kinologai su savo augintiniais.

Birželio 6 d., ketvirtadienį, Druskininkų centre VSAT organizuotoje iškilmingoje čempionato nugalėtojų bei prizininkų apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo ir Lietuvos kinologų draugijos prezidentė Ramunė Kazlauskaitė bei kiti, su kinologija susiję, renginio svečiai. 

Varžybų rezultatai

VSAT informacija ir nuotr.

X