Naujienos

Tarptautinė šunų paroda Vilniuje: ilgai lauktas kinologų renginys

Lietuvos kinologų draugijos šunų renginių istorijoje nebuvo tokios tarptautinės parodos, kurią, pagerbiant karo aukas, tektų pradėti tylos minute. Nebuvo parodų, kad tektų atšaukti Rusijos ir Baltarusijos kinologų dalyvavimą bei jų registracijas į kitus renginius. Praėjo dveji metai, kol vėl galėjome sugrįžti į Lietuvos parodų ir kongresų centrą Litexpo... Kinologų pasaulyje dabar daug kas kitaip, tik meilė šunims vis tokia pat, o gal net stipresnė.

Rekordiškai daug, kasdien daugiau kaip 1700 dalyvių, kovo 4-6 d. dalyvavo tarptautinėse šunų parodose Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo. Šunis vertino tarptautiniai teisėjai iš Airijos, Suomijos, Liuksemburgo, Latvijos ir Lietuvos. Parodos ringuose varžėsi daugiau kaip dvidešimties šalių atstovai, daugelis pasipuošė Ukrainos vėliavos spalvų juostelėmis, ženkliukais.

Penktadienį parodoje „Vilniaus pavasaris 2022“ gražiausiu parodos šunimi tapo škotų terjeras CH SIRKISS SET THE PACE iš Suomijos, jo savininkė – Jelena Vuorimies. Antrą vietą laimėjo ilgaplaukis čihuahua CH HE‘S TREVOR IN MY HEART SVAJONIŲ ANGELAS (savininkė Erika Čeilutkienė). Trečią vietą užėmė juodos spalvos cvergšnauceris ANTRACITO MAGIJA FAVORIT (savininkės D. Jurkuvėnienė ir A. Jusė). Gražiausias tarp parodoje dalyvavusių Lietuvos šunų buvo kaunietės Dalios Mickienės samojedas KLAJOKLIŲ ŠUO AFFECTED BY YOU.

Antrą parodos dieną, šeštadienį, „Lietuvos nugalėtojo taurę“ laimėjo juodos spalvos nykštukinis pudelis VIRUS PARADOKSAS. Jo veisėja ir savininkė yra vilnietė Julija Dijakovskaja. Pudeliukas taip pat laimėjo dar vieną išskirtinį titulą – gražiausias iš visų kovo 5 d. parodoje dalyvavusių Lietuvos šunų. Gražiausių šunų rinkimuose 2 vietą laimėjo labai retos veislės atstovas – Imalio slėnio terjeras iš Suomijos CH GLEANN MUFFIN MAN (savininkė Tina Assinen), trečią – Sibiro haskis CH RONIN OF SIBERIAN LADY (savininkė Sandra Barkauskienė).

Sekmadienį vyko paroda „Vilniaus taurė 2022“, nugalėtojo taurė atiteko įspūdingo grožio anglų seterių kalytei CH FAIRRAY ZANZIBAR iš Suomijos.

Baigiantis trijų dienų parodų maratonui laikytasi tradicijos – išrinktas pats gražiausias visų trijų parodų šuo (Supreme Bis konkursas). Šio konkurso nugalėtoju tapo vilnietės Julijos Dijakovskajos nykštukinis pudelis VIRUS PARADOKSAS. Antroji vieta – cvergšnauceriui ANTRACITO MAGIJA FAVORIT (D. Jurkuvėnienė, A. Jusė, Lietuva), trečioji – rusų ilgapl. kurtui iš Suomijos CH KAZAR ZWAROVSKI TARIJEMIRAN. Iš Lietuvoje gyvenančių šunų gražiausias – nykštukinis pudelis VIRUS PARADOKSAS.

Penktadienį ir sekmadienį jaunųjų vedlių konkurso finale nugalėjo Austėja Šulcaitė, šeštadienį – Dagnė Maksimavičiūtė. Taurės ir atminimo dovanos taip pat buvo įteiktos 2021 metų Lietuvos TOP šunims, dalis jų gegužės 7 d. atstovaus mūsų šaliai Baltijos čempionų čempionate (informacija netrukus).

Lietuvos kinologų draugija šių parodų rėmimo lėšų atsisakė ir skyrė jas Ukrainos kinologų reikmėms. Jūs taip pat galite prisidėti įvairiomis iniciatyvomis arba pervesti lėšas į Janitos ir Tauro Plungių fondą, skirtą Ukrainos šunų mylėtojams.

Nesuabejojo Lietuvos saugumu ir į parodas atvyko visi iš anksto pakviesti teisėjai. Mumis pasitikėjo 1700 renginio dalyvių. Sutiko talkinti daugybė kinologijos savanorių. Ir žiūrovai būtų apsilankę renginyje, jeigu pandemijos reguliavimo taisyklės tai būtų leidusios, atsiprašome žiūrovų.

Solidarumas. Savitarpio pagarba. Tolerancija. Ačiū, šunų mylėtojai! Susitiksime gegužės 27-29 ir liepos 1-3 d. Molėtuose, rugpjūčio 5-7 d. Druskininkuose arba rugsėjo 23-25 d. Palangoje.

X