Naujienos

Tibeto spanielis, vokiečių nykštukinis špicas ir flamandų buvjė

Tibeto spanielis, vokiečių nykštukinis špicas ir flamandų buvjė –trys šunys, laimėję įspūdingas Druskininkų tarptautinių šunų parodų taures.

Šios parodos buvo labai lauktos. Ir tai, kad vieną dieną ištisai pliaupė lietus, reikalų tikrai nepagadino. Komplimentai ir padėka visų supratingumui ir kantrybei. Ačiū parodų dalyviams, teisėjams (šunis vertino tarptautiniai teisėjai iš Italijos, Kroatijos, Turkijos, Lenkijos, Čekijos), ringų asistentams, kinologijos savanoriams – visi kartu kūrėme kinologijos šventę.

Pirmąją parodos dieną gražiausiu šunimi išrinktas Tibeto spanielis XARAMAE FOR SUR iš Suomijos (veisėja ir savininkė Eini Vihko).

Antrąją – flamandų buvjė iš Latvijos QUICHE'S STARS ARE FOREVER, o trečiąją dieną fortūna šypsojosi Lietuvos atstovui. Gražiausio parodos šuns titulą tądien laimėjo kaunietės Godos Jurgilaitės augintinis, vokiečių nykštukinis špicas CH INTIME POMS SMOKIN‘ SENSES. Šuns bendrasavininkis yra veisėjas Alexandar Alexandrov iš Bulgarijos. Šuo dar visai jaunas, kovo mėnesį jam suėjo 15 mėnesių, bet neseniai Splite vykusioje tarptautinėje šunų parodoje „Split 4 summer Night Dog Shows“ jis jau tapo vokiečių nykštukinių špicų veislės nugalėtoju. G.Jurgilaitės augintinis taip pat yra Lietuvos šunų čempionas.

Baigiantis tris dienas trukusiam parodų maratonui teisėjas iš Italijos Massimo Inzoli išrinko visų trijų parodų nugalėtoją – Supreme Bis taurę jis įteikė rygiečių Lindenbergų augintiniui, flamandų buvjė QUICHE'S STARS ARE FOREVER, trumpiau, Rojui. Lietuvoje ir Latvijoje šios veislės šunų kol kas nedaug, bet susidomėjimas tikrai jaučiamas (į Lietuvą neseniai atkeliavo du Rojaus šuniukai).

Protingas, draugiškas žmonėms ir gyvūnams, ištikimas šeimos šuo yra flamandų buvjė, kažkada išveistas ganyti Flandrijos (Belgija) krašto fermerių galvijus.

„Nors mūsų šuo ne pirmą kartą laimi tokio rango parodoje, tačiau kaskart, prieš jam išbėgant į ringą, labai jaudinamės. Rojų įsigijome Kanadoje iš vieno garsiausių flamandų buvjė veislynų „Quiche“. Šio veislyno savininkės, tęsdamos mamos tradicijas, yra seserys Luiza ir Elaine Paquette. Parodose Rojų demonstruoja dukra Annija, o namuose mūsų laukia dar keletas flamandų buvjė. Mums patinka jūsų parodos ne todėl, kad čia dažnai laimime. Pernai rudenį Rojus Palangoje taip pat laimėjo ne vieną titulą“, – atviravo flamandų buvjė šeimininkė Lilita Lindenberga. – Mes pasitikime jumis, mums svarbi ir jūsų kviečiamų teisėjų kvalifikacija“.

Gali būti, kad Rojų, kaip ir kitus puikius šunis, vėl pamatysime rugsėjo 24-26 d. Palangoje vyksiančiose tarptautinėse šunų parodose. Šunų mylėtojai tikisi, kad tos parodos taip pat įvyks.

Daugiau rezultatų bus pateikta vėliau.

Inesos Klimavičienės nuotr.

X