Naujienos

Top šunys ir devyni, jau įvykę, Lietuvos šunų čempionų čempionatai

Lietuvos kinologų draugija kasmet organizuoja TOP ŠUNS rinkimus. Ir nors 2020 metais dalyvavimas šunų parodose, o ypač užsienyje, dėl COVID-19 viruso grėsmės buvo sudėtingas, šunų mylėtojams kiekviena įvykusi paroda ar kitas kinologų renginys jau buvo laimėjimas. 

Nepaisydami sunkumų, šunų augintojai, nors negausiai, bet dalyvavo tradiciniuose konkursuose. Vienas tokių – TOP ŠUNS rinkimai. Šį kartą daugiausiai balų (6081) surinko ir 2020 m. TOP ŠUNS titulą laimėjo šiaulietės Erikos Čeilutkienės ilgaplaukis čihuahua HE’S TREVOR IN MY HEART SVAJONIŲ ANGELAS. Lyderis tarp jaunų šunų – Vytauto Trijonio amerikiečių Stafordšyro terjeras BIESAS LONG STEP, o tarp veteranų – Laurynos Kudirkienės Lasos apsas CHIC CHOIX SIXTH SENSE.

Anksčiau geriausių rezultatų pasiekę šunys dalyvaudavo ir kartu su šeimininkais būdavo pagerbiami iškilmingame Lietuvos kinologų draugijos renginyje – Lietuvos šunų čempionų čempionate. Deja, ir šis renginys šiuo metu atidedamas geresniems laikams. Sausis mūsų kinologams visada reikšdavo Lietuvos šunų čempionų čempionatą, gegužė –  Molėtų, rugpjūtis – Druskininkų tarptautines parodas. Dabar tenka susitaikyti su kitokia realybe, bet, turėdami laisvesnę minutę, galime prisiminti malonias praeities akimirkas. Prisiminti ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šunų čempionatus (jei viskas gerai, vasario pabaigoje jis turėtų vykti Estijoje), kuriuose Lietuvai atstovaudavo ir mūsų TOP ŠUNYS. Smagu prisiminti ir Lietuvos šunų čempionų čempionatus, kurių jau įvyko ne taip ir mažai – net devyni!

Pirmasis Lietuvos šunų čempionų čempionatas buvo suorganizuotas 2012 m. Vilniaus rotušėje. Kad galėtų dalyvauti Čempionate, šunys varžėsi atrankoje, kurios tradiciškai visada vyko tarptautinėse šunų parodose gruodžio pabaigoje Vilniuje.

Pirmajame čempionate nugalėjo mažoji pudelė OAMANTHUS ESSENCE-N, trumpiau, Mūza, kurią ringe demonstravo vedlė Julija Dijakovskaja. Mūzos šeimininkai – kauniečiai Janita Januškauskaitė - Plungė ir Tauras Plungė.

2013 m. Čempionatas vyko Vilniaus klube „New York“. Gražiausiu čempionato šunimi tuomet tapo įspūdingas vilnietės Gražinos Chmelevskajos bulmastifas Garroway‘s Padron At Dvariškių. Bulmastifą demonstravo vedlė Elina Borisova.

2014 m. visus konkurentus nugalėjo niūfaundlendas BOWATER‘S BRAVEHEART, arba Tango (sav. Racinienė, vedlė Elina Borisova). Čempionatas vyko Vilnius Grand Resort, Grand Opera salėje.

Praėjus metams, Lietuvos kinologų draugijai jau teko organizuoti Baltijos šunų čempionų čempionatą ir tuomet Čempionu tapo rygiečių Fraimanių augintinis – falenas MAGIC SUNRISE GREAT GENTLEMAN. Iš Lietuvos šunų sėkmingiausiai pasirodė bei vicečempionės titulą laimėjo veisėjų Ramunės ir Sigito Balčiūnų vipetė ABSOLIUTI IDILĖ ELECTRA BRILLIANT (vedlė Reda Vengalytė). 

2016 m. Čempionate visus konkurentus įveikė vokiečių aviganių kalytė BEILA IŠ BAZILIONIŲ (savininkė ir veisėja Ligita Ponomariovienė), o po metų – kaunietės Dalios Mickienės samojedas KLAJOKLIŲ ŠUO YOU ROCK MY WORLD. 2018 metais Jorkšyro terjeras SUNACHATES DANCING WITH DESIRE iš Latvijos (sav. Olga Begena) tapo Baltijos šunų čempionų čempionato nugalėtoju. 2019 m. Lietuvos šunų čempionų čempiono titulą teisėjai suteikė Berno zenenhundui BENNY HILL z GORZYCKIEJ ZAGRODY, kauniečių E. Radzevičienės ir R. Leonavičienės augintiniui.

Pernai vykusio Čempionato nugalėtojas – Maltos bišonas ART OF LIFE‘S TAURO THENDER (savininkė J. Januškauskaitė-Plungė, vedlė – Goda Jurgilaitė). 

Linkime visiems šunims ir jų šeimininkams sveikatos. Tikime, kad netrukus ir vėl susitiksime šunų mylėtojų renginiuose. 

ROMANOVSLV, L.Vaicekausko, S.Valujevos, G.Kavaliauskaitės ir kinologija.lt arch. nuotr.

X