Naujienos

Trisdešimtoji prancūzų buldogų ir mopsų paroda

Liepos 25 dieną Alytaus rajone, Radžiūnų kaime, Lietuvos prancūzų buldogų ir mopsų mylėtojų klubas (LPBMMK) surengė trisdešimtą specializuotą parodą – BALTIJOS BULDOGŲ NUGALĖTOJAS‘2020 ir KLUBO NUGALĖTOJAS‘2020.

Parodoje dalyvavo 45 šunys, dauguma (net 31) – prancūzų buldogai. Nenuostabu, juk šiemet prancūzų buldogai varžėsi dėl Baltijos buldogų nugalėtojo titulų. Šiuos titulus Lietuvos, Latvijos ir Estijos klubai turi teisę suteikti pamečiui – kartą per trejus metus.

2020 metų BALTIC BULLDOG WINNER parodą organizuoti ir prancūzų buldogams Baltijos nugalėtojo titulą teikti garbė teko Lietuvos prancūzų buldogų ir mopsų mylėtojų klubui, kuriam šie metai tikrai neeiliniai – jau 20 metų, kaip mūsų šalies prancūzų buldogų ir mopsų mylėtojus,  entuziastus vienija šis specializuotas klubas.

Parodoje teisėjavo patyrusi šunų parodų teisėja iš Latvijos Ilva Kubasova.

Geriausiu prancūzų buldogu (BOB) išrinktas patinas – TOKS SERAS KING (veisėja ir savininkė R. Misiūnė, Lietuva).

Geriausio mopso titulą (BOB) šįkart laimėjo kalytė  DANVILMAR SPECIAL EDITION IMPERADOG (veisėja V. Kozirenko, savininkė U. Fkintere, Latvija).

Buvome svetingi: geriausio parodos šuns (BIS) titulas atiteko mopsų veislės atstovei, pelniusiai veislės nugalėtojos titulą, ir iškeliavo į kaimyninę Latviją.

Sėkme parodoje džiaugėsi ir BOS (gražiausias priešingos lyties atstovas) laimėtojai: prancūzų buldogas MADAME TUSSAUD MEDAUS KVAPAS (veisėja R. Vaitkunskienė, savininkė L.Žeimytė, Lietuva) ir mopsas SPROGU LUXURIOUS LEROY (veisėja ir savininkė A. Sproge-Treimane, Latvija).

Tesėjos I. Kubasovos teigimu, išrinkti gražiausius specializuotos parodos šunis visada yra nelengva, taip buvo ir šį sykį Alytuje. Ji konstatavo, kad ypač stipri konkurencija buvo tarp prancūzų buldogų ir pabrėžė, kad Lietuvos šunų veisėjai tikrai gali didžiuotis savo darbo rezultatais – puikiais prancūzų buldogais ir mopsass. Teisėja ne tik gyrė šunų eksterjerą, bet taip pat atkreipė dėmesį, kad, esant pakankamai aukštai oro temperatūrai ir plieskiant vidurvasario saulutei, trumpasnukių veislių šunys ringe jautėsi puikiai – nesigirdėjo apsunkinto kvėpavimo garsų, šunys buvo žaismingi, judrūs.

Parodos dalyvių amžius buvo labai įvairus – nuo keturių mėnesių šuniukų iki garbingų devynmečių veteranų. Renginyje apsilankė ir dar nei keturių mėnesių neturinti prancūzų buldogytė, ji tik socializavosi, stebėjo ringą ir galbūt „svajojo“ apie ateities pergales.

Dvigubą jubiliejų mininčiame renginyje įvyko ir pramoginis konkursas „Vaikas ir šuo“. Jaunieji šunų vedliai buvo labai susikaupę, vienas už kitą šaunesni, o jų augintiniai (prancūzų buldogai) ringe elgėsi gerokai santūriau ir paklusniau, nei su suaugusiais savo vedliais.

Gerų emocijų parodoje buvo daug, bet juk kitaip būti ir negali! Prancūzų buldogai ir mopsai yra tos šunų veislės, kurios savo šeimininkus priverčia šypsotis nuolat.

Rytė Matusevičiūtė

Inesos Klimavičienės nuotr

X