Naujienos

Šunims lengviau gyventi žinant ir jaučiant: mus supranta

Dianos Makarovaitės namuose gyvena du šunys – septynerių Vidurinės Azijos aviganis Baronas ir neseniai metų sulaukusi belgų aviganė terviurenė Ipa. Tikrai ne mieli „pūkuotukai“, o „solidūs šunys“, nors toks palyginimas ne vienam turėtų užkliūti.

Šunų elgsenos specialistų nuomone, nėra pūkuotukų, kaip nėra ir solidžių šunų – visi šunys nuo mažumės turi būti atsakingai socializuojami ir ugdomi.

Apie šunų pažinimą ir iš to išplaukiančias problemas Šuns dienos išvakarėse (šių metų Šuns dienos idėja – „Pažink mane“) kalbamės su Lietuvos kinologų draugijos Darbinių šunų teisėjų ir dresuotojų kolegijos nare, dresuotoja D. Makarovaite.

Cockapoo, Cavapoo ir kitos „grožybės“

Į Lietuvos spanielių savininkų klubo pranešimų dėžutę dažnai įkrenta užklausos dėl įvairiausių spanielių veislių. Tai džiugina, nes tautiečiai guviai domisi spanieliais, o kartais net padeda atrasti naujų veislių. Sakykime, ar ką nors žinojote apie vokiečių mažąjį spanielį? Dabar jau žinote. Ir, beje, jis priklauso VII, ne VIII FCI grupei!

Tačiau paskutiniu metu pradėjo plūsti pasiteiravimai dėl „hibridinių spanielių veislių” – Cockapoo, Cavapoo ir panašiai.

„Atsakingo šeimininko akademija“ – jau Palangoje

Nuo balandžio 12 d., artėjančios Šuns dienos proga, Palangos kurorte startuos Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro socialinis švietimo projektas „Atsakingo šeimininko akademija“ (AŠA)! Tai 5 nemokamų paskaitų ciklas planuojantiems įsigyti arba jau turintiems šunį. Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, Karaliaus Mindaugo profesinis mokymo centras, dresūros mokykla „Geras šuo“, Klaipėdos medžioklinių - sportinių šunų klubas „Auksinis fazanas“, Palangos miesto savivaldybė bei Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia šunų mylėtojus įgyti naujų žinių bei patirties ir tapti atsakingais gyvūnų augintinių šeimininkais.

Išklausiusiems visas 5 paskaitas bus įteikti „Atsakingo šeimininko akademijos“ pažymėjimai. Paskaitas skaitys šunų elgsenos specialistai, veterinarijos gydytojai, kinologai, savivaldybės atstovai. Paskaitos vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 61. Paskaitų pradžia - 17.30 val.

Šuns diena 2023: Pažink mane!

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Užuodžiate žemės kvapus? Ankstyvais rytais ganote debesis?

Kas turi šunį, visa tai ir dar daugiau patyrė vos sniegui nutirpus. O jeigu jūsų paklaustų, ar kada nors bandėte užuosti senovę? Pajausti istoriją? Ir jeigu nežinote, kur ir kaip tą padaryti, pasikliaukite gyvūnais augintiniais! Nes yra metuose diena, balandžio 24-oji, kai šunys gali viską...

Prieš septynerius metus šią dieną minėti pakvietė Lietuvos kinologų draugija, taip pat paragino kasmet sugalvoti vis kitokią Šuns dienos idėją. Šių metų Šuns dienos idėja – Pažink mane!

Pažink savo šuns prigimtį, elgseną, poreikius. Pažink ne tik šunį, bet, jo padedamas, pažink gamtą, savo aplinką, istoriją. Šitaip besvarstant, paaiškėjo, kad visiems susiburti ir švęsti Šuns dieną būtų smagiau išvakarėse, balandžio 23 -iąją (sekmadienis!). O kai turi bičiulių, jie būtinai pasiūlo švęsti drauge ir prasmingiau, todėl kartu su Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kviečiame vilniečius ir sostinės svečius į Vilniaus Kalnų parką, į pramoginį edukacinį renginį „Užuosk pilis!“.

Pramoginis edukacinis renginys „Užuosk pilis!“

Šuns dienos išvakarėse, balandžio 23 dieną, Lietuvos kinologų draugija ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kviečia šunų mylėtojus, sostinės gyventojus ir svečius į pramoginį edukacinį renginį „Užuosk pilis!“ Kalnų parke.

Lietuvos kinologų draugija kartu su visais šunų mylėtojais kasmet švenčia Šuns dieną ir siūlo vis kitokią šventės idėją. Šių metų idėja – „Pažink mane!“. Pažink ne tik savo augintinį, bet kartu su juo tyrinėk aplinką ir pažink gamtą. Tavo augintinis gali tave paskatinti ir labiau pažinti istorines Vilniaus vietas, todėl skirk sekmadienio popietę ir... „Užuosk pilis!“.

PAŽINK MANE: kodėl ne visada pavyksta susikalbėti su šunimi?

Šunys „kalba“. Nuolat ir aiškiai. Jie nemeluoja ir neapsimeta dėl to, kaip jaučiasi, sako šunų elgsenos specialistė Donata Venckutė.

Artėjant balandžio 24-ajai, visuotinei Šuns dienai, su 14 metų šunis dresuojančia klaipėdiete D.Venckute kalbamės apie susikalbėjimą su augintiniais. „Pažink mane“ – šių metų Šuns dienos idėja, ir ji labai artima Donatai, mokyklos „Geras šuo“ įkūrėjai, padedančiai klaipėdiečiams rasti bendrą kalbą su savo augintiniais.

Tibeto terjeras Leo – gražiausias veislės atstovas Crufts parodoje

Tibeto terjerų mylėtojai šių šunų „sudėtyje“ įžvelgia 50 proc. šuns, 25 proc. žmogaus ir 25 procentus katės. Įdomu, ar tiek pat „tibetiškumo“ turi kaunietės Dalios Raimondos Mačenskienės augintinis Leo, 2023 metų Cruft‘s parodoje laimėjęs geriausio šios šunų veislės atstovo titulą?

Cruft‘s parodų pamokos ir veisėjų atsakomybė

Namuose jį trumpai vadina Leo, o kilmės dokumentuose jis įvardytas kaip BUDDHA SAMPATTI TAI TIK JUMS.

Vilniečius vėl kviečia „Atsakingo šeimininko akademija“

Atsakingo šeimininko akademija (AŠA) – Vilniuje jau vienuoliktą kartą organizuojamas nemokamų 5 paskaitų ciklas planuojantiems įsigyti arba jau turintiems šunį. Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, Antakalnio veterinarijos gydykla, dresūros mokykla HEPIDOGO bei Vilniaus miesto savivaldybė kviečia įgyti naujų žinių ir patirties.

Paskaitas skaitys šunų elgsenos specialistai, veterinarijos gydytojai, kinologai, savivaldybės atstovai. Išklausiusiems visas 5 paskaitas bus įteikti AŠA pažymėjimai.

Klaipėdoje vyks UPr ir SPr praktinis seminaras

Lietuvos kinologų draugijos Darbinių šunų teisėjų ir dresuotojų kolegija informuoja: balandžio 1-2 d. (šeštadienis, sekmadienis) Klaipėdoje vyks UPr ir SPr praktinis seminaras.

Seminarą ves tarptautinės kategorijos dresūros teisėjas ir figūrantas Marius Merkelis.

Seminaro metu bus aptartos dažniausiai egzaminų metu pasitaikančios klaidos. Sulauksite patarimų, kaip jų išvengti. Praktinėje seminaro dalyje bus analizuojamos kiekvieno šuns problemos ir ieškoma sprendimų, kaip jas pašalinti.

Dvi nuotolinės paskaitos šunų veisėjams ir augintojams

Balandžio 19 dieną šunų veisėjai ir augintojai vėl turi galimybę dalyvauti nuotoliniuose mokymuose. Pirmąją paskaitą skaitys veterinarijos gydytojas, veterinarinės medicinos mokslų daktaras, Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos tarybos narys, Europos smulkių gyvūnų reprodukcijos veterinarinės draugijos (EVSSAR) narys Saulius Laurusevičius. Lektorius supažindins su kalių vaikingumu ir atvedimu, kaip išvengti streso, kalbės apie šuningumo fiziologiją, atvedimo fiziologiją, distociją ir akušerinės pagalbos galimybes, patologijas po atvedimo.

Antrąją paskaitą skaitys veterinarinės medicinos gydytojas, Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos tarybos narys, Boehringer Ingelheim techninis konsultantas – parazitologijos specialistas Liutauras Domeika. Lektorius supažindins su parazitų kontrolės svarba veisiamiems gyvūnams. 

LKD šunų veisėjams šios abi paskaitos įskaitinės. Klausytojai gaus sertifikatus.

Čiau čiau, niūfaundlendas, papijonas, portugalų vandens šuo – tarp gražiausiųjų

Niūfaundlendas iš Lenkijos, papijonas su japoniškais kilmės dokumentais, portugalų vandens šuo iš Suomijos – tai kovo 3 - 5 d. vykusių trijų tarptautinių šunų parodų „Best in Show“ konkursų laimėtojai. Įspūdingų šunų parodose buvo šimtai, rekordiškai daug dalyvių (248 veislės, 1810 šunų), tačiau atsitiktinių pergalių vis dėlto nebūna. Tai dar kartą patvirtino ir „Supreme Bis“ laimėtoja, čiau čiau kalytė KIMBERLEY LIETUVOS LIŪTAS.

Baigiantis trijų dienų maratonui, teisėjas iš Slovėnijos Stefan Sinko „Supreme Bis“ taurę skyrė Lietuvoje išveistai ir čia gyvenančiai čiau čiau kalytei, daugiau kaip 30 metų šią šunų veislę puoselėjančios jonaviškės Loretos Tamaševičienės augintinei. Parodoje šunį pristatė jos dukra Urtė Tamaševičiūtė.

Parodų teisėjai liko sužavėti jaunųjų vedlių pasirodymo

Tarptautinių šunų parodų neįsivaizduojame be Jaunųjų vedlių konkurso. Kovo 3 - 5 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vykusiose parodose dalyvavo rekordiškai daug – pusė šimto jaunųjų vedlių! Priminsime, kad jaunųjų vedlių konkurse varžosi 7-17 metų vaikai. Jų pasirodymą vertino Šveicarijos, Rumunijos, Estijos teisėjai.

Visi jaunieji vedliai pasirodė šauniai, išsamius rezultatus jūs galite sužinoti apsilankę Jaunųjų vedlių klubo svetainėje.

Gegužės 26 d. (penktadienis) Molėtų aerodrome, Radžiūnuose, kartu su kitais Lietuvos kinologų draugijos klubais JVK taip pat organizuos specializuotą parodą, informacija jau skelbiama klubo svetainėje, prasidėjo dalyvių registracija. Vaikų pasirodymus vertins teisėja Pernilla Lindström iš Švedijos. Vyks ne tik tradicinis Jaunųjų vedlių konkursas, bet taip pat ir Jaunųjų vedlių porų bei Jaunųjų vedlių grupių konkursas.

X