Naujienos

Šuniuko socializacija: nuo ko pradėti ir kodėl tai svarbu?

Gegužės 3 d. kviečiame šunų mylėtojus dalyvauti LKD Mokymo centro nuotoliniame seminare „Šuniuko socializacija: nuo ko pradėti ir kodėl tai svarbu?“

Socializacija yra labai svarbi ir daro didelę įtaką šuns gyvenimui ir turbūt nėra šuns augintojo, kuris nebūtų apie tai girdėjęs. Ką iš tiesų reiškia socializacija? Kokią įtaką ji daro šuniuko gyvenimui? Kada socializacija turėtų prasidėti? Kokie pratimai padeda šuniuką socializuoti, o kokie tik trukdo? Ko vengti? Kur ir kada turėtų prasidėti socializacija ir kiek laiko ji turėtų trukti? Ką svarbu žinoti veisėjui, ir ką – šuniuko augintojui?

Šuns dieną vėl švęsime kartu su Suomijos šunų mylėtojais

Lietuvos kinologų draugija 2016 metais pakvietė šunų mylėtojus švęsti Šuns dieną. Balandžio 24-oji, ši data svarbi ir mums, ir Suomijos gyvūnų mylėtojams. Su suomiais mus sieja ne tik data, bet ir idėja kasmet keisti Šuns dienos temą. Sakykime, Lietuvoje jau buvo „Socialus ir socializuotas miesto šuo“, „Kolega šuo – pozityvas darbe“, „Mokau ir mokausi“ bei kitos temos.

Šių metų Šuns dienos idėja Lietuvoje – „Aš atsakau“, o  Suomijoje – „Susitikimai“.

2022 m. Europos šunų čempionatas Paryžiuje

Balandžio 22 d. Paryžiuje startuos 2022 m. Europos šunų čempionatas, kuriame tarp 55 šalių varžysis ir Lietuvos atstovai – į čempionatą registruoti 143 Lietuvos kinologų šunys. Čempionate šunis vertins ir Lietuvos kinologų draugijos prezidentė Ramunė Kazlauskaitė.

Kaimynės Lenkijos kinologai registravo 217, Latvijos – 96, Estijos – 70 šunų. Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) sprendimu, Rusijos ir Baltarusijos kinologai dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje prarado teisę dalyvauti čempionate.

Čempionato organizatoriai pranešė, kad yra registruoti 49 ukrainiečių šunys, linkime, kad jiems pasisektų atvykti ir drauge su visais džiaugtis kinologijos švente.

 

Išpakuok Šuns dieną ir būk kartu su gyvūnų mylėtojais!

„Išpakuok“ Šuns dieną balandžio 23 d. Vingio parke!

Sužinok apie gyvūnų ženklinimą ir registravimą – Žemės ūkio ministerijos atstovai atsakys į jūsų klausimus.

Pabendrauk su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovais, VIKO studentais - būsimaisiais veterinarais.

Paženklink ir registruok savo šunį mobiliojoje Jakovo veterinarijos gydykloje  (būtina išankstinė registracija ).

Pasidomėk, kaip prižiūrėti ir puoselėti augintinio kailį – patars KIKA gyvūnų priežiūros specialistai.

Aš atsakau: kviečiame jus ir jūsų augintinius minėti Šuns dieną!

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda kviečia visus šunų mylėtojus vėl minėti visuotinę Šuns dieną! Mes ne vieni, kartu su mumis – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Žemės ūkio ministerija, didžiausias Lietuvoje zoologijos prekių parduotuvių tinklas Kika, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus kolegija, informacinis rėmėjas Delfi ir kiti mūsų draugai. „Šuns dienos“ išvakarėse, balandžio 23-iąją, kviečiame visus į Vilniaus Vingio parką minėti Šuns dieną. Šiemet šios dienos idėja – „Aš atsakau!“.

Vilnius. Draugiškas miestas – atsakingiems gyvūnų augintojams

Lietuvos kinologų draugija ir Vilniaus m. savivaldybė visada galėjo pasigirti ir džiaugtis artimais, draugiškais ryšiais: bendrais edukaciniais projektais, viešais renginiais gyvūnų mylėtojams, informacijos sklaida. 

Artėjant visuotinei Šuns dienai – Vilniaus savivaldybės požiūris į gyvūnų gerovę, gyvūnų augintinių šeimininkų atsakomybę, draugiškos gyvūnams aplinkos formavimą. Su savivaldybės atstovais jūs galėsite susitikti ir balandžio 23 d. Vingio parke vyksiančioje šunų mylėtojų šventėje.

Artėjant Šuns dienai – paskaita Vilniaus kolegijos studentams

Balandžio 7 d. Vilniaus kolegijoje įvyko LKD Mokymo centro paskaita Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedros studentams bei dėstytojams. VIKO MTF Kultūrinės veiklos vadybos (KV21 gr.) ir Šokio pedagogikos (SM19 gr.) studijų programų  studentai susipažino su socialiai atsakingos įstaigos – Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro veikla. Socialinės atsakomybės ir darnaus valdymo paskaitų metu LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė papasakojo apie inovatyvią, prasmingą veiklą, įgyvendintus projektus, kurie skatina gyvūnų savininkų atsakomybę, stiprina kinologinę kultūrą, profesionaliai konsultuoja šunų pasirinkimo, gerovės klausimais, didina visuomenės toleranciją. Projektų vadovė Dovilė Masalskaitė papasakojo apie savanorystės LKD Mokymo centre patirtį, kuri paskatino pasirinkti ir studijas, susijusias su kinologija ir gyvūnų gerove.

 

Bendra veikla džiugina ir suteikia daugiau sveikatos, nei kąsneliai

Jau šį mėnesį, balandžio 24-ąją, Lietuvos kinologų draugija vėl pakvies gyvūnų mylėtojus minėti Šuns dieną. Šiemet šventės idėja – „Aš atsakau“, todėl daug dėmesio bus skiriama „Penkioms gyvūnų laisvėms“. Viena svarbiausių laisvių sako, kad gyvūnas neturi kentėti alkio ir troškulio, jis turi gauti visavertį, jo poreikius tenkinantį ėdalą. Šuns mitybos klaidos ir ligos – ar tai susiję, paklausėme kaunietės veterinarijos gydytojos Vaidos Misiūnienės.

Ji ne tik veterinarijos specialistė, bet ir patyrusi šunų augintoja, veisėja. Su šunimis Vaida jau 26 metai. Viskas prasidėjo nuo dresūros, šunų demonstravimo parodose, veisimo (kartu su drauge turi veislyną „Tikras stebuklas“), o vėliau tapo profesija. Dabar Vaidos namuose gyvena du šiurkščiaplaukiai nykštukiniai taksai, čihuahua ir vokiečių aviganis. Sakysite, daug? Vaidai – ne! Dar neseniai Misiūnų namuose karaliavo šeši šunys.

Atsakingo šeimininko akademija šį pavasarį – Marijampolėje!

Marijampolėje jau trečiąjį kartą organizuojamas nemokamų 5 paskaitų ciklas planuojantiems įsigyti arba jau turintiems šunį. Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, šunų dresūros mokykla „Komanda“, didžiausias gyvūnų prekių parduotuvių tinklas KIKA bei Marijampolės savivaldybė kviečia šunų mylėtojus įgyti naujų žinių ir patirties. Paskaitas skaitys šunų elgsenos specialistai, veterinarijos gydytojai, kinologai, savivaldybės atstovai. Šis socialinis projektas – Gyvūnų gerovės metų renginių dalis.

Išklausiusiems visas 5 paskaitas bus įteikti AŠA pažymėjimai. Paskaitos vyks gyvai, kiekvieną pirmadienį nuo 18.00 val. Marijampolės savivaldybėje (J. Basanavičiaus a. 1). 

Balandžio 12 d. seminaras „Šunų sąnarių ir kaulų ligos“

Balandžio 12 d. kviečiame šunų mylėtojus dalyvauti LKD Mokymo centro nuotoliniame seminare „Šunų sąnarių ir kaulų ligos: ankstyvoji diagnostika, prevencija ir gydymas“.

Seminarą ves ir savo patirtimi dalinsis veterinarijos klinikos „Kaivana" vet. gydytojas Karolis Vainalavičius.

Dešimtoji „Atsakingo šeimininko akademijos“ klausytojų laida

Visą kovo mėnesį vilniečiai gyvūnų mylėtojai – esami ir būsimi šunų augintojai – klausėsi nuotolinių „Atsakingo šeimininko akademijos“ (AŠA) paskaitų, Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras jas organizavo jau dešimtą kartą.

Savo veiklą pradėjęs prieš 11 metų, nuo pirmųjų veiklos dienų Mokymo centras pirmenybę teikė visuomenės švietimui. Padėti žmonėms atsakingai pasirinkti, auginti, prižiūrėti ir ugdyti savo šunis, formuoti atsakingą požiūrį į gyvūnus augintinius bei jų gerovę – tai buvo svarbu ir veiklos pradžioje, ir šiandien.

LKD Taryba ir sekretoriatas informuoja

Primename LKD šunų veisėjams: jūsų veislynas turi būti registruotas Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT). Kilmės dokumentai išduodami tik toms vadoms, kurių veisėjai yra įregistravę gyvūnų augintinių veisimo veiklą Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje.

X