Naujienos

Veisėjas turi stipriai mylėti pasirinktą šunų veislę

Kalbėdamas apie kolių veislės šunis, nejučia įsivaizduoji sodybą ir laimingą šeimą. Ir nieko keista, juk koliai dažnai vadinami šeimos šunimis. O jeigu skaitėte Eric Knight knygą arba matėte vaidybinį filmą ,,Lesė grįžta‘‘, tikrai sutiksite, kad kolis – tai meilė, šeimos ryšiai ir gimtieji namai...

Kauno rajone gyvenanti Marina Reingardienė taip pat pritaria šioms mintims ir džiaugiasi, kad svajonę turėti šunį bemaž prieš tris dešimtmečius išpildė jos vyras Gediminas. Pamatė skelbimą laikraštyje ir pakvietė ją į kolių veislyną. Iš ten jiedu grįžo su kolių kalyte Jiffi iš Ramunių pievos. Jiffi pragyveno 11 metų, iki šiol Marina ją vadina asmenybe – protinga, drąsia, švelnia vaikų aukle, ištikima namų sergėtoja.

„Ji buvo užkietėjusi plaukikė. Su vyru perplaukdavo Nerį pirmyn ir atgal,– prisimena tris kolių vadas išveisusi Marina Reingardienė. – Ji atidžiai ganė mūsų žąsiukus ir ančiukus. Nebijodami pasiklysti, su ja eidavom grybauti, uogauti“.  

Nuotolinė paskaita „Šunų sąnarių ir kaulų ligos...“

Tęsiame nuotolinius šunų augintojų mokymus!

Lapkričio 12 d. kviečiame šunų mylėtojus dalyvauti LKD Mokymo centro nuotoliniame seminare „Šunų sąnarių ir kaulų ligos: ankstyvoji diagnostika, prevencija ir gydymas“.

Seminarą ves ir savo patirtimi dalinsis veterinarijos klinikos „Kaivana" vet. gydytojas Karolis Vainalavičius.

Veterinarijos specialistas papasakos apie peties, alkūnės, riešo, klubų, kelio ir kulno sąnarių ligas. Kodėl ir kada mūsų augintiniams gali grėsti šios ligos, kaip jos yra gydomos. Taip pat kalbės apie tai, kad šuns šeimininkas, stokodamas žinių ir gyvūnų auginimo patirties, kai kurias ligas gali išprovokuoti. Paaiškins, kaip elgtis, kad minėtų ligų būtų išvengta, kalbės apie sąnarių ir kaulų ligų prevenciją.

Dalyvauti seminare kviečiame šunų veisėjus, augintojus – visus, kam rūpi augintinių sveikata ir gerovė.

Lapkričio 21 d. Varėnos r. vyks ganymo egzaminas

Lapkričio 21 d., šeštadienį, Valų korgių mėgėjų klubas vėl organizuoja oficialų ganymo egzaminą (HWT).

Šunims teisėjaus Audronė Naruševičė.

Ganymo egzaminas vyks Piliakalnio g. 2, Krūminių kaime, Matuizų seniūnijoje (Varėnos r.).

Planuojama renginio pradžia – 10.00 val.

Egzamino dalyviams bus įteikti ganymo instinktų testo ir ganymo seminaro pažymėjimai, pripažįstami Lietuvos kinologų draugijos.

Mažo šuniuko socializacija: kada? kodėl? kaip?

Šiandien Zulu yra 3 mėnesiai ir ji, pagal veterinarijos gydytojų rekomendacijas, į lauką galėtų pradėti eiti tik dar už dviejų savaičių. 3 mėnesiai ir 21 diena – toks yra terminas, kad susidarytų reikiamas imunitetas. Ir šis terminas labai stipriai kertasi su kitu, kur kas svarbesniu terminu – iki 3 mėnesių yra pats svarbiausias šuniuko socializacijos periodas. Ką tai reiškia? Kad šuniukas iki 3 mėnesių turi pamatyti, išgirsti, „pačiupinėti“ visko kiek įmanoma daugiau – patirti teigiamas arba neutralias emocijas.

Kasdien susiduriu su šunimis, kurie bemaž iki 4 mėnesių būna uždaryti namuose, nes šeimininkai bijo... ligų, kurių sukėlėjų jie patys gali parnešti ant savo batų, rūbų, plaukų, odos. Tokie šunys sunkiau išmoksta gamtinius reikalus atlikti lauke, nes 2 mėnesius buvo pratinami, kad namai yra jų „tualetas“.

Seminaras „Onkologiniai šunų susirgimai: diagnostika ir gydymas“

DĖMESIO PASKAITOS DALYVIAMS! Spalio 28 d. planuota paskaita nukeliama į lapkričio 4 d. (trečiadienis), kadangi susirgo lektorius. Atsiprašome už nepatogumus. Jeigu kažkam lapkričio 4 d. netinka, atsiųsime paskaitos įrašą, kurį galėsite peržiūrėti iki lapkričio 9 d. jums patogiu metu. Tie, kas dar nesiregistravo ir norėtų išklausyti paskaitą, dar gali tai padaryti - turime keletą laisvų vietų.

Seminarą  „Onkologiniai šunų susirgimai: diagnostika ir gydymas“ ves ir savo patirtimi dalinsis Jakovo veterinarijos centro veterinarijos specialistas Viktor Skorobogatko. Veterinarijos specialistas V. Skorobogatko apžvelgs onkologinių procesų vystymosi priežastis ir genetikos įtaką. Kalbės apie dažniausiai pasitaikančius simptomus (krūties, odos, burnos ertmės navikai ir limfoma), ankstyvąją diagnostiką (metodai, nauda gydymui ir galutiniams rezultatams). Aptars onkologinių susirgimų prevencijos klausimus.

Paskaitos pradžia 18.00 val., trukmė apie 2 val.

Žemaitijos šunų mylėtojams: „Atsakingo šeimininko akademija“ vėl Telšiuose!

Nuo lapkričio 3 d., antradieniais, visą mėnesį telšiškiai ir gretimų vietovių šunų augintojai turės galimybę daugiau sužinoti apie šunis.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras jau antrą kartą Telšiuose organizuoja nemokamų 5 paskaitų ciklą planuojantiems įsigyti arba jau turintiems šunį. Renginiai vyks laikantis visų saugumo reikalavimų,

LKD Mokymo centras, Telšių apskrities verslo inkubatorius, Telšių miesto savivaldybė bei didžiausias gyvūnų prekių parduotuvių tinklas KIKA kviečia būsimuosius ir esamus šunų mylėtojus registruotis į paskaitas ir įgyti daugiau žinių bei patirties.

Paskaitas skaitys šunų elgsenos specialistai, veterinarijos gydytojai, kinologai, savivaldybės atstovai.

Paskaitos vyksta NUOTOLINIU BŪDU.
Išklausiusiems visas 5 paskaitas bus įteikti Atsakingo šuns šeimininko pažymėjimai.
 

Tauragėje pirmą kartą vyks „Atsakingo šeimininko akademijos“ paskaitos

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras tęsia visuomenės švietimo projektus – visą mėnesį nemokamos paskaitos šunų mylėtojams vyks Tauragės regione, registracija jau prasidėjo!  

Tikėdamiesi, kad renginiai galės vykti laikantis visų saugumo reikalavimų, pirmą kartą Tauragėje organizuojame nemokamų 5 paskaitų ciklą – „Atsakingo šeimininko akademiją“ planuojantiems įsigyti arba jau turintiems šunį.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, Tauragės šunų mylėtojų klubas „LOJA“, Tauragės rajono savivaldybė bei didžiausias gyvūnų prekių parduotuvių tinklas KIKA  kviečia įgyti vertingų žinių ir naujos patirties.

Paskaitas skaitys patyrę šunų elgsenos specialistai, veterinarijos gydytojai, kinologai, savivaldybės atstovai.

Paskaitos vyks Tauragės r. savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje trečiadieniais nuo 17.30 val. (Respublikos g. 3).

Išklausiusiems visas 5 paskaitas bus įteikti AŠA pažymėjimai.

Šunų veisėjai atlieka veisiamų šunų genetinius tyrimus

Jau daugiau kaip dešimt metų Lietuvos kinologų draugijos (FCI) šunų veisėjų išveisti šuniukai yra ženklinami integriniu grandynu, arba mikročipu, ir gauna unikalų identifikacijos numerį. Šis numeris atsispindi šuniuko kilmės dokumentuose.

Skatindama atsakingą šunų veisimą, prieš porą metų Lietuvos kinologų draugija įdiegė ir kitą naujovę. Kad būtų užtikrintas šunų veislių grynumas, buvo pradėti veisiamų šunų genetiniai tyrimai.

Daugelis Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) šalių narių, tarp jų ir Lietuvos kinologų draugija (LKD), laikosi nuostatos: genetiniai tėvystės nustatymo, arba DNR, tyrimai veisiamiems šunims yra būtini.

Savo šunų genetinius tyrimus Lietuvos kinologų draugijos veisėjai atlieka nuo 2018 metų pradžios. 

Laikinai pakeista CIB titulų suteikimo tvarka

Tarptautinė kinologų federacija, atsižvelgdama į pasaulyje susiklosčiusią nepalankią situaciją dėl COVID-19 viruso plitimo, ne tik atšaukė Europos šunų čempionatą bei Pasaulinę šunų parodą, bet ir pakoregavo tarptautinio šunų grožio titulo suteikimo tvarką.

Šunų savininkams, norintiems patvirtinti savo augintiniams tarptautinio šunų grožio titulus, dabar taikomos tam tikros lengvatos.

Lietuvos kinologų draugija linki šunų mylėtojams sėkmės parodose ir varžybose, sveikatos ir kantrybės, išgyvenant šį sudėtingą laikotarpį.

Kas – jei ne mes? Kada – jei ne dabar?

Kviečiame patyrusius šunų veisėjus ir šunų mylėtojų klubus bendradarbiauti ir pristatyti mylimas šunų veisles!

Kartu su jumis mes norime ne tik padidinti visuomenės susidomėjimą veisliniais šunimis, bet ir skatinti daug atsakingesnį šunų pasirinkimą.

Parodykime, koks atsakingas yra veislinių šunų veisėjų darbas, kaip yra puoselėjama šunų veislininkystė.

Padėkime žmonėms suprasti, kas yra šuns veislės standartas ir kodėl jo laikomasi. Pristatydami šunų veisles, atskleiskime, kokia yra veislės paskirtis, kam ji buvo išveista ir kaip tai įtakoja šunų elgesį.

Su spalio 4-ąja, Pasauline gyvūnų globos diena!

Lietuvos kinologų draugija spalio pradžioje tradiciškai organizuodavo šventę visuomenei ir augintiniams Vilniuje prie Baltojo tilto arba Vingio parke. Šiemet dėl visiems suprantamų priežasčių spalio 4-ąją kviečiame minėti kitaip – virtualiai.

Sveikiname visus! Sveikiname ne tik šunų augintojus, bet visus, kas turi gyvūną augintinį. Ne tik turi, bet ir myli – tokia yra šių metų šventės idėja.

Atsakingai pasirinkę, turėdami žinių, kaupdami gerąją patirtį, kartu su jumis mes kuriame laimingą ir saugų gyvenimą mūsų gyvūnams augintiniams.

Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius: Kam turėti, jeigu nemylėti?

Lietuvos kinologų draugija kasmet tradiciškai kviečia gyvūnų mylėtojus minėti Pasaulinę gyvūnų globos, arba šv. Pranciškaus, visos kūrinijos globėjo, dieną.

Gaila, šiemet šią dieną minime virtualiai, tačiau dėl to meilė ir džiaugsmas turėti gyvūną augintinį nei kiek nemažėja!

Būtent todėl šių metų šventės idėja – „Augintinį myliu ar turiu?“. Ką manote jūs? Pasvarstykite... Ir ką mano mūsų kalbinti pašnekovai.

„Kam turėti, jeigu nemylėti?“, – Lietuvos kinologų draugijos surengtame nuotoliniame Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjime sakė Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius. Jis džiaugiasi, kad per pastaruosius du dešimtmečius Lietuvoje sustiprėjo gyvūnų globos iniciatyvos, daug nuveikė nevyriausybinės organizacijos, įvairūs susivienijimai. Tačiau būtina stiprinti visuomenės švietimą, pasiekti visuotinio privalomo gyvūnų augintinių ženklinimo – žengti ryžtingesnius žingsnius, nes tai padidintų gyvūnų savininkų atsakomybę.

X