Naujienos

Paroda Kaune teikia vilčių: karantinas baigėsi

Kai kovo pradžioje Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo, įvyko trys tarptautinės šunų parodos, šunų mylėtojai netikėjo, kad visi renginiai netrukus bus įšaldyti. Tik birželio pradžioje ledai pajudėjo ir, švelnėjant karantino sąlygoms, praėjusį savaitgalį buvo leista organizuoti pirmąją šunų parodą atviroje erdvėje.

Parodos organizatoriai, Kauno kinologijos metodikos centras (KKMC), tapo ne tik savotišku ledlaužiu, bet ir turėjo skubiai persiorientuoti, organizuoti renginį visiškai kitaip: riboti dalyvių registraciją, įsigyti ir taikyti įvairias saugos priemones, sudaryti griežtą grafiką. Turėjo pasirūpinti daugeliu kitų dalykų, už ką parodos dalyviai dar ir šiandien sako organizatoriams nuoširdų ačiū. Šunų parodų ir pasibuvimo drauge, nors ir labai trumpai, jie buvo labai pasiilgę.

Vaikų vasaros atostogos prasidėjo smagiomis varžybomis

Vaikų gynimo dienos proga Šunų dresūros ir sporto centras „Nasrai" surengė savo klubo jauniesiems sportininkams Agility šventę – pirmąsias šiais metais vaikų ir jaunimo Agility varžybas.

Jaunieji sporto su šunimis entuziastai varžėsi dviejose skirtingose amžiaus kategorijose: 4-9 ir 10-15 metų.

Varžėsi visai rimtai, nors varžybų atmosfera ir nebuvo labai rimta – šimtąkart daugiau šurmulio, klegesio, lojimo ir juoko, nei per įprastas šunų vikrumo varžybas. 

Vyks nuotolinis seminaras „Šunų dantų priežiūra ir ligos“

Birželio 16 d. 17.30 val. kviečiame šunų veisėjus ir augintojus dalyvauti nuotoliniame seminare „Šunų dantų priežiūra ir ligos“ (trukmė apie 2  val.).

Savo žiniomis ir patirtimi su jumis dalinsis Kaivanos veterinarijos klinikos gydytoja Neringa Griškienė.

Seminare bus kalbama apie šuns danties sandarą ir anatomiją, sąkandžio tipus, netaisyklingą sąkandį ir šios ydos priežastis. Bus aptartos šuns pieninių dantų ligos ir dažniausiai pasitaikančios kandžių ligos.

Šunys yra adaptyvūs gyvūnai ir ilgainiui prisitaiko prie gyvenimo pokyčių

Šį pavasarį po pareigūno žūties liko jo tarnybinis šuo, belgų aviganis Grantas. Kinologai sako, kad Grantas, patekęs į šunis ir savo darbą mylinčio profesionalo rankas, galės tęsti savo tarnybą. Tačiau tam prireiks laiko. Šis tarnybinis šuo buvo kinologų varžybų nugalėtojas, gyveno jį mylinčioje šeimoje, tikėtina, jog ten ir liks gyventi. O kokia mūsų šunų savijautą per karantiną ir kas bus jam pasibaigus – įpratę keletą mėnesių nuo ryto iki vakaro būti kartu su mumis, jie ir vėl pasiliks vieni...

Apie pasikeitusį šunų gyvenimą ir jų emocinę būseną kalbamės su borderkolio Zipo šeimininke vilniete Ana Menčiūniene. Tarptautinės kinologų federacijos Šunų sportinio paklusnumo (angl. Obedience) komisijos nare, Obedience trenere, dresūros mokyklos įkūrėja, jau du dešimtmečius dresuojančia šunis.

„Jėga ir energija, suvyniota į išdaigas ir pokštus“, – sako bulterjerų augintoja

Gyvūnų dermatologe bei vidaus ligų gydytoja keturiolika metų dirbanti kaunietė Vaida Velykytė be viso kito yra  bulterjerų veisėja, aktyvi šunų parodų dalyvė. Savo darbe ji kasdien susiduria su įvairiausiais šunimis, tačiau  prisipažįsta, jog širdis suspurda, kai gydykloje pasirodo „bultikas“.

Nors, kaip patikina veterinarijos specialistė, šios veislės šunų į gydyklą užsuka nedažnai – atletiški „vyrukai“ sveikata nesiskundžia. Bulterjerų šeimininkai į gydyklą dažniausia kreipiasi dėl savo augintinių profilaktinių procedūrų (skiepai, nagų trumpinimas, apsauga nuo erkių). Paklausta apie bulterjerams būdingas ligas, V. Velykytė pamini odos bei erkių perduodamas ligas, onkologinius susirgimus.

Dabartiniai foksterjerai: ką sako apklausos duomenys?

Grožinės literatūros mėgėjai tikrai žino angliško humoro klasiką – Jerome K. Jerome romaną „Trise valtimi (neskaitant šuns)", kuriame vaizduojamas ir foksterjeras  Monmorensis.

Vaidybiniams filmams bei knygoms išpopuliarinus leses, reksus ir kitas garsenybes, tas pat galėjo atsitikti ir su foksterjerais, tačiau jiems pasisekė – „veislių mados“ foksterjerus aplenkė...

Augintinių vakcinacija nuo pasiutligės – svarbiausia prevencijos priemonė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) balandžio pabaigoje vėl vykdė pavasarinę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės.

Buferinėje 50 kilometrų zonoje pasienyje su Baltarusija ir Lenkija iš orlaivių buvo išmėtyta 505 tūkst. Jaukų.

Vakcinaciją tikimasi baigti gegužės pabaigoje.

Hibridiniai šunys: neatsakingi eksperimentai su veislėmis

Į Lietuvos kinologų draugijos feisbuko paskyrą vis atskrieja užklausų, kur galima įsigyti Cava-Poo-Chon, labradudelių, alusky ir pan. veislių šunų. Atsakymas – niekur šiuo atveju netenkina, nes žmonės vis tiek ieškos tokių šunų.

Todėl kartojame prieš keletą metų publikuotą straipsnį apie hibridinius šunis. Straipsnis parengtas pagal kinologijos žurnalisto Attila Marton publikaciją „Raising the Alarm on Designer Breeds“.

Ir dar pora sakinių įžangai: kai jūsų kaimyno rotveilerė surujojo ir pas ją per tvorą įšoko vokiečių aviganis, gimė kas? Šuniukai mišrūnai! „Jūs klystate, – sakys naujų „veislių“ kūrėjai – gimė „Rottsheppy“ arba „Germanweiler“ veislės šuniukai“!

Gimę per karantiną, arba kas svarbiausia veisiant šunis?

Šunų mylėtojų renginiai – parodos, įvairios varžybos karantino metu „įšaldyti“. Tačiau, pasidairius po virtualiąją erdvę, kinologų gyvenimas nesustojo: šunų mylėtojai organizavo on-line šunų, dresuotojai vedė nuotolines dresūros pamokas, veisėjai augino „karantininių“ šuniukų vadas. Ko labiausiai per šį laikotarpį pasiilgo šunų mylėtojai? Ir kaip jie elgėsi, jeigu, prieš paskelbiant pandemiją, buvo suplanavę kergti savo šunis?

Apie tai kalbamės su ispanų vandens šunų veisėja, hendlere, Vilniaus universiteto tarptautinio verslo studijų absolvente Julia Jershova. Mergina prisipažįsta kiekvieną savaitgalį pagalvojanti:  dabar turėjau būti Pasaulinėje parodoje Madride; dabar būčiau pakeliui į Maskvą. Ji vis tikrina parodų tvarkaraščius ir tiki, kad ne viskas prarasta, nors savo namuose dabar ji tikrai turi ką veikti.

LABOKLIN siūlo šunų veisėjams naujovę!

LABOKLIN siūlo naujieną – nuo liepos mėnesio pradedamas taikyti kitas metodas šunų DNR profilių tyrimams.

Naujasis metodas – tai Premium SNP DNR profiliai (ISAG2020) šunims, naujas tarptautinis standartas.

Be abejo, ir toliau bus atliekami DNR profiliai senuoju, ISAG 2006, metodu.

Naujojo tyrimo privalumas yra tas, kad atsiranda galimybė ištirti žymiai daugiau markerių.

Laikina šuns globa karantino metu: ką būtina žinoti?

Pasaulinė sveikatos organizacija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei kitos institucijos jau ne kartą pranešė, kad naminiai gyvūnai augintiniai COVID-19 neserga ir šio pavojingo viruso neplatina.

Gyvūnų mylėtojus ši žinia nuramino, o visuomenės požiūris į žmogų, išėjusį pasivaikščioti su šunimi, tapo draugiškesnis.

Tačiau ką daryti, jeigu šuns šeimininkui reikia laikinai izoliuotis ar net vykti į ligoninę? Kaip ir kur saugiai įkurdinti savo augintinį?

Atšaukiamos tarptautinės parodos Molėtuose, siūlomi keitimai

Lietuvos kinologų draugija apgailestauja, kad dėl užsitęsusio karantino ir Covid-19 viruso grėsmės turi atšaukti gegužės 29-31 d. planuotas specializuotas ir tarptautines šunų parodas Radžiūnuose, Molėtų rajone.

Mes tikime, kad, įveikę visus sunkumus, vėl su jumis susitiksime artimiausiose šunų parodose.

Planuotas „Baltijos nugalėtojas 2020 perkeliamas į 2020 m. rugsėjo 26 d.,  paroda vyks PALANGOJE!

X