Naujienos

BOAS: krūvio toleravimo testas spalio 16 ir 23 d.

Spalio 16 ir 23 d. Vilniuje vyks šunų fizinio krūvio toleravimo (BOAS) testas.

Testą atliks veterinarijos gydytojas Konstantinas Michailovas.

Norintiems atlikti savo šuns testą būtina išankstinė registracija.

Registruotis kviečiame el. paštu lkd.julija@gmail.com.

Spalio 15-17 d. vyks šunų ganymo instinkto testas, seminaras ir egzaminas

Valų korgių mėgėjų klubas spalio 15-17 d. organizuoja oficialų šunų ganymo instinktų testą, ganymo seminarą.ir ganymo egzaminą. Dalyviai buvo registruojami iš anksto.

Ganymo seminarą ves Petra Szarvas (Vengrija), ganymo instinktų testą – P. Szarvas ir Audronė Naruševičė.

Renginys vyks Krūminių kaime, Matuizų seniūnijoje (Varėnos r.). Dalyviai gaus ganymo instinktų testo ir ganymo seminaro pažymėjimus, pripažįstamus LKD/FCI.

Pasaulinė gyvūnų globos diena: įsipareigoję penkioms gyvūnų laisvėms

Gyvūnų gerovę užtikrinantys įstatymai atsirado palyginti vėlai. Pirmiausia, XIX amžiuje, Didžiojoje Britanijoje. „Penkias gyvūnų laisves“ (tikėtina, jas žino visi gyvūnų mylėtojai) airių profesorius F. W. Roger Brambell paskelbė dar vėliau, 1965 metais. Pasaulinė gyvūnų globos diena, spalio 5-oji, pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos.

Didelio mokslo gyventi su augintiniais nereikia – juos reikia mylėti

Vilniečiai Reda ir Rimtas Vaitkunskai laiko tris šiba inu šunis. Rinkdamiesi pirmąjį šunį, daug skaitė apie veisles, žiūrėjo televizijos laidas apie šunis, net atliko testus, kokia šunų veislė jiems tiktų. Šiba inu veislės šuniuko gyvai dar nebuvo matę, todėl lankėsi šunų parodose, kalbino veisėjus ir šiandien prisipažįsta ieškoję blogųjų šios veislės šunų savybių. Bet, net ir sužinoję „blogybes“, nuvyko pas šiba inu veisėją Vytautą Baranauską ir kai juos pasitiko būrys šibukų, viskas tapo aišku. Taip Vaitkunskų namuose atsirado Dašis (Tadashi no Kishi go Žara), o po  metų šiam į kompaniją – Čijo (Chiharu no Kishi go Žara). Ir tarsi šibų meilės būtų negana, šį pavasarį, per Rimto gimtadienį iš Maskvos atkeliavo Akio (Tanray Akio no Masatora). Beje, Vaitkunskai dar turi „gaujos vadą“, katiną Ozį.

Artėjant Pasaulinei gyvūnų globos dienai, pokalbis su šunų mylėtojais – Reda ir Rimtu Vaitkunskais.

Gyvūnų globos diena: bendri projektai kartu su Vilniaus kolegija

Neįmanoma suorganizuoti šventės, o juo labiau – švęsti, jei neturi gerų draugų, tačiau mums pasisekė. Mes – ne vieni! Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komandą jau ne pirmi metai sieja draugystė su Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojais bei studentais. Ir tai ne šiaip maloni pažintis, o drauge įgyvendinti projektai, keitimasis idėjomis, prasmingai praleistas laikas.

Kol renginių nevaržė pandemija, gyvūnų globos šventėse, „Šuns dienos“ renginiuose, tarptautinėse šunų parodose visada buvo galima sutikti VIKO komandą – dėstytojus ir studentus. Jie mūsų pagalbininkai ir kolegos organizuojant kūrybinius konkursus, patarėjai įrengiant ir puošiant Mokymo centro stendą, vykdant švietimo projektus. Ir šįkart, prisitaikius prie karantino suvaržymų ir renginius perkėlus į virtualiąją erdvę, jie su mumis kartu. Kitaip negali būti, nes jie –  draugai.

Bendros vertybės, meilė augintiniams – kartu su socialiai atsakingu verslu

Lietuvos kinologų draugija ir didžiausias Lietuvoje zoologijos prekių parduotuvių tinklas „Kika“ bei prekės ženklas Nature‘s Protection  yra ilgamečiai partneriai. Tai ne tik šunų parodos, varžybos, bet taip pat ir bendri švietimo projektai, įvairūs gyvūnų mylėtojų renginiai. Vienas svarbesnių projektų – Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas, kuris šiemet vyks jau aštuntą kartą!

Be rėmėjų suorganizuoti šventę ar vykdyti švietimo projektus būtų sunku. Ir ne vien todėl, kad būtų sunkiau materialiąja prasme. Svarbiausia, kad mes visi kalbėtume apie bendras vertybes, meilę augintiniams ir jaustume vieni kitų palaikymą.

Tarptautinėse šunų parodose Palangoje sėkmė lydėjo Lietuvos kinologų šunis

Lietuvos kinologų draugija rugsėjo 24-26 d. Palangoje baigė šių metų tarptautinių šunų parodų sezoną. Nors labai gaila, bet nemažai pačios draugijos ir jos klubų parodų šiemet buvo atšauktos. Parodų bei varžybų grafikas dažnai keitėsi – dėkojame Lietuvos kinologams už kantrybę ir supratingumą. Jūs daug pasiekėte, daug gražių pergalių jūsų dar laukia ateityje. Kaip ir ši, paskutinė pergalė, kai visų trijų Palangos tarptautinių parodų nugalėtoju ir Supreme Bis laimėtoju tapo Lietuvoje išveistas, dar viasi jaunutis šuo – kaunietės Laurynos Kudirkienės Lasos apsas TAI FANZA EAST TO WEST.

Skelbiamas vaikų piešinių konkursas „Myliu savo augintinį“

Kasmet gyvūnų mylėtojai spalio 4-ąją mini Pasaulinę gyvūnų globos, arba šv. Pranciškaus, dieną.

Ne išimtis ir Lietuva. Šios šventės minėjimo iniciatorė, Lietuvos kinologų draugija, jau aštuntą kartą kviečia gyvūnų mylėtojų bendruomenę – visus, kas neabejingi gyvūnams ir gamtai, nuveikti ką nors prasmingo gyvūnų labui.

Gražiu ir prasmingu šventės akcentu gali tapti mūsų vaikų piešiniai!

Todėl kviečiame Lietuvos vaikus imti pieštukus, teptukus ar kitas priemones, pasitelkti fantaziją, įsiklausyti į mokytojų ar tėvelių patarimus ir prisipažinti: myliu augintinį!

Artėjant Pasaulinei gyvūnų globos dienai 2021

Spalio pirmąjį savaitgalį gyvūnų mylėtojai minės Pasaulinę gyvūnų globos arba šv. Pranciškaus dieną. Jau aštuntą kartą minėti spalio 4-ąją jus kviečia ir Lietuvos kinologų draugija (LKD), anksčiau organizavusi gyvūnų mylėtojų šventes Vilniuje prie Baltojo tilto bei Vingio parke, o pastaraisiais metais – nuotoliniu būdu.

Šokių su šunimis entuziastai varžėsi Rokiškyje

Rugsėjo 18-ąją, nepaisant siautulingo ir gana rudeniško vėjo, įvyko Šokių su šunimis varžybos (freestyle). Šįkart jos persikėlė į Rokiškį ir gražiai įsiliejo į šventinių renginių scenarijų, miestui minint 522 metų jubiliejų. Varžybos vyko įspūdingoje atviroje erdvėje, Velykalnyje. Teisėjavo Vladislava Akimova (Ryga) ir Weslawa Cytowicz-Rul (Vilnius).

Žiūrovams ir teisėjoms buvo pristatyta 16 energingų ir spalvingų pasirodymų, varžėsi Lietuvos, Estijos bei Latvijos sportininkai, pastarųjų buvo daugiausia. Varžybas organizavo šios sporto šakos entuziastai, Canine freestyle Lithuania (VŠMB sekcija).

Taksų šventė: džiugino gražiausi, vikriausi, įspūdingiausi šunys

Norint papasakoti apie veiklas, į kurias galime įsitraukti su savo šunimis, atimtų daug laiko. Šunų grožio konkursai, vikrumo ar paklusnumo varžybos, jauko persekiojimo lenktynės, šunų kinkiniai, sekimas pėdsakais ir kitos įdomios veiklos, kur laimingi tampa ne tik šunys, bet ir jų šeimininkai. 

Su taksais galime viską! – nusprendė Lietuvos taksų mylėtojų klubas, rugsėjo 18 dieną prie Baltojo tilto Vilniuje suorganizavęs Taksų šventę. Į renginio scenarijų buvo įrašyta specializuota 4 FCI grupės paroda (dalyvavo 7 taksų veislės iš visos Lietuvos),  konkursai, žaidynės, kostiumų šou.

Rusų kurtų „dūzgėse“ – šunys, žmonės, žirgai

Vieni aristokratiškiausių šunų – ilgaplaukiai rusų kurtai, arba borzoi, kadaise išvesti rusų didikų veislynuose, visada traukia dėmesį. Išdidi laikysena, grakštūs, be galo tylūs judesiai, protingas žvilgsnis – margaspalviame įvairių šunų veislių būryje jie išsiskiria daug kuo. Rusų kurtai nėra labai populiari šunų veislė galbūt todėl, kad reikalauja iš žmogaus pasirengimo, kantrybės, gebėjimo auginti ir atsakingai ugdyti nepriklausomą, bet kartu labai švelnią, jautrią natūrą...

Rugsėjo pirmąjį sekmadienį didelį būrį tokių gražuolių buvo galima sutikti Trakų rajone, Saulėto Bebro sodyboje, kur šios šunų veislės gerbėjai surengė ne rusų kurtų „dūzges“ ir nedidelę nesertifikatinę parodą. Organizatorių teigimu, tai buvo ne tradicinė šunų paroda, o žaidimas, smagus pasibuvimas bendraminčių būryje. Rusų kurtus vertino Lietuvos kinologų draugijos teisėja klaipėdietė Svetlana Postarnakova.

X