Naujienos

LKD šunų dresuotojų kolegija informuoja

LKD šunų dresuotojų kolegija liepos 14 d. planuoja egzaminą kandidato į dresuotojus kvalifikacijai gauti. Egzaminas vyks 2021 07 14, 16.00 val. LKD Mokymo centre.

Kas ir kaip gali tapti dresuotoju, išsamiau gali sužinoti draugijos tinklapyje. Kandidatas į dresuotojus turi būti išklausęs pradinius LKD dresuotojų kursus (pradinės žinios apie šunis, anatomija, fiziologija, šuniuko auginimas, šuns priežiūra ir pagrindinės ligos bei traumos, gyvūnų gerovė). Po išklausytų kursų būsimasis dresuotojas turi išlaikyti teorinį egzaminą. 

MES: veisėjai, dresuotojai, teisėjai, vedliai, sporto su šunimis entuziastai

Šunų veisėjai, dresuotojai, parodų teisėjai, vedliai, šunų sporto entuziastai – kinologų bendruomenė didelė ir įvairi.

Ji visada nusiteikusi pasikalbėti apie šunis. Ji visada turi kuo džiaugtis. Ir ji labai išsiilgusi parodų, varžybų, šuniukų gimtadienių draugų būryje. 

O kol karantino suvaržymai vis dar verčia daug ko atsisakyti, raskime laiko labiau pažinti vieni kitus. Jei dar neskaitėte, užsukite į mūsų draugų – Delfi/Letena „skaityklą“, čia rasite daug Lietuvos kinologų draugijos parengų straipsnių. 

Svarbu būsimų šunų parodų dalyviams!

Lietuvos kinologų draugija apgailestauja, kad dėl Covid-19 viruso grėsmės ir paskelbto karantino, kuris buvo pratęstas iki gegužės 31 d., sutriko šunų parodų ir kt. renginių grafikas. 

Visi, kurie buvo pateikę registraciją į 2020.12.18/19/20 bei kitas LKD organizuojamas tarptautines šunų parodas, gali savo registraciją perkelti į bet kurią 2021 metais Lietuvos kinologų draugijos organizuojamą tarptautinę šunų parodą.

Kas registravosi į vieną parodą, bus registruojami į vieną parodą (su priemoka galima užsiregistruoti papildomai į dvi arba tris tarptautines šunų parodas).
Kas registravosi į dvi parodas, bus registruojami į dvi arba tris parodas pagal pačių pasirinkimą (be priemokos).

DĖMESIO: Savininkas gali keisti šunį ir (arba) klasę!

Aktualu dalyvaujantiems tarptautinėse šunų parodose Molėtuose

Džiaugiamės ir vėl galėdami pakviesti jus į tarptautines šunų parodas!

Atsižvelgdami į Vyriausybės keliamus reikalavimus, prašome visų atvykstančiųjų iš anksto užpildyti anketas.

Atsiprašome, tačiau parodos teritorijoje maitinimo paslaugos nebus teikiamos – pasirūpinkite užkandžiais, gaiviaisiais gėrimais.

Korekciniai antkakliai: išgirskime specialistus. Pokalbis su dresuotoja K.Ščuckyte

Penkiolika metų su šunimis. Jau dešimt metų – Lietuvos kinologų draugijos dresuotoja. Dresūros mokyklos „Canis.lt“ steigėja. Edinburgo universiteto klinikinės gyvūnų elgsenos (Clinical animal behaviour) magistrantė Karina Ščuckytė sukaupė solidžią šunų auginimo patirtį. Juo labiau, kad vilnietės namuose gyvena belgų aviganė malinua Karma ir keturi vokiečių nykštukiniai špicai – Ari, Gabi, Nora ir Tviksas. 

Kai prieš keletą savaičių Seime buvo įregistruoti siūlymai atnaujinti kai kuriuos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo straipsnius, uždraudžiant korekcines dresūros priemones (dygliuotus, elektrinius, „smaugiamuosius“ antkaklius), dresuotojų ir šunų elgsenos specialistų bendruomenė nepagailėjo kritikos šiems siūlymams. Savo nuomonę apie korekcinius antkaklius bei šunų gerovę turi ir dresuotoja K. Ščuckytė.

Vasaros pavojai: perkaitimas, dehidratacija, išorės ir vidaus parazitai

Pavėsis, gėlas vanduo, mažesnis fizinis krūvis – atsakingas, gyvūno gerove besirūpinantis šeimininkas karštą vasaros dieną to niekada nepamiršta. Vykstantiems į šunų parodas, išsiruošusiems atostogų būtina laikytis pagrindinių taisyklių, kurios garantuoja gerą šunų savijautą ir sveikatą. Niekada nepalikite augintinio automobilyje net jeigu šis pastatytas pavėsyje. Visada turėkite šuniui gėlo, šalto vandens.

Dienos metu, kai karšta, neužsiimkite su augintiniu aktyvia veikla, leiskite jam ramiai ilsėtis vėsumoje.

„Endo ir ekto parazitai veterinarijos praktikoje“: nuotolinis seminaras

Birželio 29 d. (antradienis), 18.00 val. šunų augintojus kviečiame į nuotolinį seminarą „Endo ir ekto parazitai veterinarijos praktikoje“. Seminaro metu bus aptariamos trys temos, kurios tampa ypač aktualios vasaros metu:
• Ektoparazitai (Demodex canis, Otodectes scabiei, Ctenocephalides canis);
• Erkių platinami parazitai (Babesia canis, Ehrilchia canis, Anaplasma spp.);
• Endoparazitai (Toxacara canis, Dipylidium canis).

Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjams, norintiems tvirtinti veislyno statusą, šis seminaras – įskaitinis. Klausytojai gaus sertifikatus.

Lektoriai:

Audrius Kiselis, Klinikos „Divaura" vadovas ir bendrosios praktikos veterinarijos gydytojas. Turi 17 metų darbo veterinarijos srityje patirtį. Lietuvos smulkių gyvūnų asociacijos narys. Europos smulkių gyvūnų federacijos narys.
Karolina Jankauskaitė, veterinarijos, bendrosios praktikos gydytoja. Gilina savo žinias endokrinologijos ir minkšųjų audinių chirurgijos srityse.

Erkių platinamos ligos: apsaugoti lengviau nei gydyti

Atėjus pavasariui nubunda ir visų taip nemėgstamos erkės. Aktyviausias periodas prasideda kovo mėnesį ir tęsiasi iki spalio, tačiau erkės aktyvios gali būti ir kitais mėnesiais, jeigu oro temperatūra joms yra tinkama. Savo „aukos“ erkės tyko prisikabinusios prie augalų, jos yra labai greitos, todėl staigiai gali užšokti ant praeinančio gyvūno ir ieškoti tinkamos vietos ant odos pasimaitinti. Labai svarbu pastebėjus erkę ją kuo skubiau ištraukti, tačiau to nerekomenduojama daryti plika ranka. Geriausia naudoti specialų įrankį erkėms traukti arba pincetą. Įsisiurbimo vietos prieš traukiant erkę nereikia apdoroti aliejumi, alkoholiu ar kitomis priemonėmis, nes tai nepadeda. Traukiant erkę svarbu nesuspausti jos pilvelio. 

Nuotolinė paskaita „Korekciniai antkakliai: TAIP ar NE?“

Birželio 17 d. (ketvirtadienis), 14.00 val. LKD Mokymo centras ir šunų dresūros mokykla „GreatPet“ kviečia į nemokamą nuotolinę paskaitą „Korekciniai antkakliai: TAIP ar NE?“. Žiūrėkite tiesiogiai per Lietuvos kinologų draugijos Facebook paskyrą ir Youtube kanalą.

Paskaitoje Lietuvos kinologų draugijos dresuotoja, sportinio šunų paklusnumo (obedience) trenerė Ana Menčiūnienė kalbės apie šunų elgseną koreguojančias priemones.

Neįtikėtinos atostogos: Žaneta ir Čiūlia eis dėl šunų ir už šunis

Atėjus vasarai, laisvėjant karantino suvaržymams, šunų mylėtojai jau planuoja savo atostogas. Vieni renkasi Lietuvos pajūrį, kiti kaimo turizmo sodybas, o alytiškė Žaneta Truskienė kraunasi kuprinę ir laukia dienos, kai su savo augintine, vokiečių avigane Čiūlia išeis į pėsčiųjų žygį...

Jeigu esate gyvūnų mylėtojas ir virtualioje erdvėje stebite šunų arba kačių augintojų pasisakymus, pro jūsų akis turbūt neprasprūdo katino Vasiuko ir jo šeimininko Renaldo žygis. Vaikinas kartu su savo augintiniu pernai įveikė „Camino Lituano“, fiksavo savo įspūdžius, kėlė nuotraukas į socialinę paskyrą ir sulaukė didelio gyvūnų mylėtojų palaikymo.

„Šunų veisimo dokumentai ir jų įforminimas“: birželio 16 d.!

LKD Mokymo centras kviečia šunų veisėjus kelti savo kvalifikaciją ir gilinti kinologijos žinias. Birželio 16 d., trečiadienį, kviečiame dalyvauti nuotoliniame seminare „Šunų veisimo dokumentai ir jų įforminimas“. DĖMESIO: registracija į šį seminarą jau baigta.

Seminarą „Šunų veisimo dokumentai ir jų įforminimas“ ves Lietuvos šunų veislių knygos (LŠVK) vedėja Irena Dorožnikovienė.

Lektorė paaiškins, kaip taisyklingai įforminti šuniukų kilmės dokumentus, kokie reikalavimai keliami šiems dokumentams ir kas turi tai atlikti. Sužinosite, kokių dokumentų reikia prieš veisiant šunis ir gimus šuniukų vadai. Bus aptarti pagrindiniai reikalavimai, kuriais turi vadovautis dokumentus įformindamas veisėjas, nurodytos dažniausiai pasitaikančios klaidos.

Šunų veisėjų mokymų programa pagal LKD konferencijos patvirtintą tvarką apima keturis Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro organizuojamus seminarus/paskaitas šunų sveikatos, mitybos, elgsenos, socializacijos bei kt. temomis.

Knygos apie šunis: naudinga, patogu, įdomu!

Teigiama, kad šuo – geriausias žmogaus draugas. Ir, ko gero, visi žino, kad šiems mažiesiems draugams reikia ypatingo dėmesio bei priežiūros. Daug naudingos informacijos, kaip bendrauti ir spręsti kylančias problemas rasite skaitydami knygas apie šunis.

Šunis įsigyja vis daugiau žmonių. Jaunimui ir vaikams jie tampa puikiu laisvalaikio palydovu, o suaugusiems ir senjorams – ištikima ir guodžiančia draugija. Tačiau bet kuriuo atveju svarbu gyvūną auginti atsakingai, rūpintis jo sveikata, psichologine gerove ir mokymu. Todėl ypatingai populiarios ir knygos apie šunų dresūrą. Daug naujų žinių ir vertingų patarimų šiuo klausimu rasite leidiniuose, kuriuos parengė Anastasija Bobkova, Nadežda Pigareva, Jekaterina Pronina, Kyra Sundance ir kiti autoriai. Žingsnis po žingsnio jie padės suprasti, kaip auginti gerą ir paklusnų šunį. Nors kartais atrodo, kad šuns neįmanoma išmokyti netriukšmauti, neloti namuose ar nešokinėti ant svečių, visgi, autoriai teigia, kad kantrybė ir atkaklumas padės pasiekti rezultatų.

X