Naujienos

Naujas LKD Mokymo centro projektas „Atsakingo šeimininko akademija vaikams“

Pasaulinę gyvūnų globos dieną, spalio 4-ąją, Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras pasitiko šventiškai – startavo naujas švietimo projektas „Atsakingo šeimininko akademija vaikams“. Projekte dalyvauja trys pradinukų klasės.

Visą mėnesį antradieniais dvi pradinės klasės iš Tuskulėnų gimnazijos ir Vilniaus Pr. Mašioto pradinės mokyklos viena klasė, kaip ir suaugusieji Alytuje bei Jurbarke, lanko tęstinius užsiėmimus. Iš viso suplanuoti penki užsiėmimai, kuriuose vaikai sužinos apie penkias gyvūnų laisves, šunų poreikius, atsakingą priežiūrą, šeimininkų pareigas, saugų elgesį su šunimis ir kita.

Pirmoji pagalba šuniui: nuotolinė paskaita

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras tęsia nuotolinius mokymus šunų veisėjams ir augintojams. Jūsų dėmesiui – spalio 25 d. vyksianti aktuali paskaita, kaip suteikti pirmąją pagalbą šuniui. Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjams ši paskaita įskaitinė. Klausytojai gaus sertifikatus.

Lektorė – veterinarijos klinikos „Kaivana“ veterinarijos  gydytoja Julija Surpina. Paskaitos metu su veterinarijos gydytoja apžvelgsime situacijas, kada jūsų augintiniui gali prireikti skubios pagalbos. Sužinosite, kaip atpažinti gyvūno gyvybei grėsmę keliančius simptomus, kaip nepakenkti ir tinkamai suteikti pirmąją pagalbą.

Švietėjiškame filme „Gyvūnas - ne dovana“ vaidino biglių kalytė Aiza

Spalio pradžioje, artėjant Pasaulinei gyvūnų globos dienai, Vilniaus viešajame transporte ir lauko ekranuose pasirodė švietėjiškas filmukas „Gyvūnas – ne dovana“. Tai Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pastangomis ir Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komandos idėjomis įgyvendintas gyvūnų gerovės projektas, kuriuo siekiama stiprinti gyvūnų augintojų atsakomybę. Priminsime, jog 2022 metus Seimas paskelbė Gyvūnų gerovės metais.

Trys „gyvosios dovanos“ – triušis, katinėlis ir šuo – susibūrė į komandą, kad primintų žmonėms svarbiausią pareigą – augintinį turime rinktis labai atsakingai. Viena filmo „herojų“, biglių kalytė Aiza, filme tapusi Snupiu, į filmavimą atvyko net iš Panevėžio. Sugaišo gerą pusdienį, bet neatrodė pavargusi. Džiaugsmą jai teikė žmonių šypsenos, pagyros ir šuniški skanėstai.

Vokiečių aviganių veislyno iš Lietuvos sėkmė pasaulinėje parodoje Niurnberge

Rugsėjo 22 – 25 d. Niurnbergo Max-Marlook stadione įvyko SV Bundessiegerzuchtschau 2022 paroda, kurioje puikiai pasirodė vokiečių aviganių veislynas iš Lietuvos „Aukštagirio aidas“.

Šį renginį, vokiečių aviganių veislės šunų parodą, jau daug dešimtmečių organizuoja Vokietijos vokiečių aviganių savininkų klubas SV. Faktiškai tai yra pasaulinė vokiečių aviganių paroda, kurioje dalyvauja savininkai su savo augintinias iš visų pasaulio kontinentų.

Meilės gyvūnams išraiška – piešti augintinių portretai, „globinukė“ Lokė ir atsakomybės jausmas

Spalvoti pieštukai, piešti šunų ir kačių portretai, lėtas gyvenimo tempas. Tokios yra Ievos Zacharevskytės dienos ir, iš šono žiūrint, net pavydu. Tarp Lietuvos ir Vokietijos migruojančios merginos kasdienybę dar užpildo mylimos augintinės Lokės priežiūra, dresūros pamokos, nes, pasak Ievos, kiekvieno šeimininko pareiga – padėti augintiniui pritapti, gerai jaustis tarp žmonių ir kitų gyvūnų. Apie augintinių portretus, meilę šunims, gyvūnų gerovę Vokietijoje ir Lietuvoje – pokalbis su Ieva Zacharevskyte.

Spalio 9-oji sostinės Vingio parke: kas dalyvaus? ką švęs? ko tikėtis?

Kada su savo augintiniu lankėtės dresūros aikštelėje? Išbandėte „Pagundų trasą“? Gyvai, o ne socialiniuose tinkluose, diskutavote apie gyvūnų gerovę, atsakomybę ir penkias gyvūnų laisves?

Spalio 9-ąją sostinės Vingio parke jūs galite patirti visa tai ir dar daugiau – Lietuvos kinologų draugija čia vėl organizuos Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimą. Jau devintą kartą kviečiame švęsti ir išsakyti savo požiūrį į gyvūnų gerovę, priežiūrą, socializaciją. Kviečiame dalintis patirtimi ir džiaugtis savo augintiniais. Šį renginį jau daug metų globoja Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius. Jo komanda kartu su dviejų Vilniaus mokyklų mokiniais žada pristatyti pilietinių iniciatyvų projekto „Kuriame Lietuvą!“ vieną iš idėjų „2022 – Gyvūnų  gerovės metai. Prisidėk ir tu!“.

Gyvūnų augintinių meilė – galingas ginklas. Susitikime spalio 9 dieną!

Jie skrieja kaip vėjas. Iškapsto darželio gėles. Supurvina mūsų drabužius. Patys mylimiausi šeimos nariai. Taip apie savo augintinius kalba šunų, kačių ir kitų gyvūnų šeimininkai. Taip pat, tik gal kitokiais žodžiais, apie gyvūnus kalbėjo gyvūnų globėjas šv. Pranciškus Asyžietis, kurio vardadienį minėsime spalio 4-ąją. Ši diena dar vadinama Pasauline gyvūnijos diena. Ir net ne viena diena, bet visas spalio mėnuo vadinamas gyvūnų globos mėnesiu, o Lietuvoje net šie metai paskelbti Gyvūnų gerovės metais.

Tarp daugelio Gyvūnų gerovės metų renginių – Lietuvos kinologų draugijos (LKD) organizuojama Gyvūnų globos šventė. Kadangi spalio 4-oji yra darbo diena, kviečiame gyvūnų mylėtojus susitikti sekmadienį, spalio 9-ąją. Vilniaus Vingio parke nuo 12 iki 15 valandos vyks gyvūnų mylėtojų šventė.

Spalio 7 - 9 d. vyks ganymo šunų instinktų egzaminas, seminaras, varžybos

Valų korgių mėgėjų klubas spalio 7- 9 d. organizuoja šunų ganymo testą, seminarą ir neoficialias varžybas. Šunų instinktus ganyti vertins, seminarą ves ir savo patirtimi dalinsis teisėja bei šunų veisėja iš Vengrijos Petra Szarvas.

Spalio 7 dieną – ganymo instinktų testas (NHAT). Ganymo seminaras, lektorė Petra Szarvas. Gali dalyvauti iki 8 šunų. Bus po du praktinius užbėgimus.

Pasaulinei gyvūnų globos dienai – dvi vaikų kūrybos parodos

Parodų būna visokių. Netrūksta ir vaikų kūrybos parodų, tačiau gyvūnų mylėtojams pačios įdomiausios turėtų būti vaikų sukurtos „Gyvūnų teisių knygos“. Tokios parodos nuo rugsėjo mėnesio Vilniuje yra net dvi ir jas abi kartu su bibliotekomis suorganizavo Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras.

Šiek tiek priešistorės. LKD Mokymo centras kasmet organizuoja respublikinius vaikų kūrybos konkursus.

„Seimas šiuos metus paskelbė Gyvūnų gerovės metais, todėl kilo mintis surengti Lietuvos pradinių klasių vaikų kūrybos konkursą „Gyvūno teisių knygą“. Mūsų idėją palaikė Žemės ūkio ministerija bei Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas. Norėjome, kad vaikai pasidomėtų, ką reiškia „Penkios gyvūnų laisvės“, kad klasėje apie tai pasikalbėtų, kad sužinotų, kaip gimsta knyga ir taptų jos autoriais, iliustratoriais“, – sakė LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė.

Tarptautinė šunų mylėtojų bendruomenė Palangoje pratęsė vasarą

Rugsėjo 23 – 25 d. Palangoje vykusios tarptautinės šunų parodos buvo kitokios nei įprasta, ir ne tik dėl nebūdingų lietuviškam rugsėjui saulėtų dienų. Rekordiškai daug šunų – net 1839 dalyviai iš Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos ir kitų šalių (nemažai jų atvyko kemperiais ir įsikūrė parodos vietoje, modernaus kempingo „Compensa“ teritorijoje). Neįprasta buvo ir tai, kad visas tris parodų dienas Best in Show konkursuose pirmąsias vietas užėmė Lietuvos kinologų šunys.

30-oji specializuota spanielių paroda pažymėta rekordiniu dalyvių kiekiu

Kiekvienas spanielių šeimininkas žino, kad už spanielį geriau gali būti tik du spanielis. O už du spanielius geriau yra 86 spanieliai. Būtent toks, rekordinis, spanielių veislių šunų kiekis susirinko į specializuotą spanielių parodą Jovariškėse 2022 metų rugsėjo 17 – ąją. Tai buvo 30 - oji Lietuvos spanielių savininkų klubo organizuota paroda, kuri vyksta jau 30 metų be pertraukos – tiek, kiek gyvuoja klubas, šiemet švenčiantis „apvalų“ jubiliejų.

Rugsėjo 10 d. įvyko įskaitinės šokių su šunimis varžybos

Rugsėjo 10-ąją, gražią saulėtą dieną, įvyko Šokių su šunimis varžybos (freestyle). Šįkart jos persikėlė į Obelius, Rokiškio rajoną, ir gražiai įsiliejo į šventinių renginių scenarijų tradicinėje miestelio Obelinės šventėje. Varžybos vyko  atviroje erdvėje, Obelių gimnazijos stadione. Teisėjavo Vladislava Akimova iš Latvijos ir Oksana Dzhura iš Ukrainos.

X