Naujienos

Pasaulinė gyvūnų globos diena: šuo Ačiū ir ačiū šuniui

Sutikę gatvėje Eimanto šunį praeiviai ima kuždėtis: koks šuo, tikras meškinas. O jo augintinis, pamatęs draugiškus žmones, tuoj veržiasi susipažinti. Eimantas prilaiko šunį ir vis kartoja: „Ačiū, Ačiū!“. Žmonės dar labiau nustemba ir sako prašom – jie mano, kad šeimininkas jiems dėkoja už gražius žodžius. Šis žodžių žaismas ačiū – prašom kartais užtrunka, kol galiausiai paaiškėja: šuns vardas yra Ačiū! Žvilgterėję į šuns kilmės dokumentus, sužinotume daugiau – jis yra Ačiū Duok labas. Su vilniečiu Eimantu Radvilavičiumi, artėjant spalio 4-ajai, Pasaulinei gyvūnų globos dienai, susitinkame pasikalbėti ne tik apie jo augintinį, 8 mėnesių Berno zenenhundą Ačiū, bet ir apie atsakomybę, į savo šeimą priėmus augintinį.

Paskaita „Šunų užkrečiamosios ligos ir jų prevencija"

Spalio 13 d. kviečiame veisėjus, augintojus ir visus besidominčius į paskaitą „Šunų užkrečiamosios ligos ir jų prevencija".

Lektoriai – Dr. Dainius Zienius ir veterinarijos gydytoja Gražina Janušytė.

Ši paskaita yra įskaitinė LKD šunų veislyno statusui tvirtinti. Negalintys atvykti į paskaitą galės prisijungti nuotoliniu būdu.

Renginys nuo 17:30 – 20:30 val. vyks „Hotel Victoria Kaunas“, Miško g. 11, Kaunas.

 

Aštuntoji specializuota samojedų mylėtojų klubo paroda

Retai, bet būna, kad šunims įteikiami išskirtiniai prizai. Taip atsitiko praėjusį savaitgalį, rugpjūčio 21-ąją, Šakiuose, kur įvyko aštuntoji specializuota Lietuvos samojedų klubo paroda. Parodos nugalėtojai – kalytė ir patinas pasipuošė kaunietės Loretos Valerijos Martinkevičienės austomis vardinėmis juostomis.

Juostose Išausti trumpiniai BOB ir BOS tarsi sufleravo: tai patys gražiausi šios parodos šunys. Geriausias veislės (angl. Best of Breed, BOB) ir geriausias priešingos lyties (angl. Best of Opposite Sex, BOS) atstovas. Dėl šių ir kitų titulų specializuotoje parodoje varžėsi 55 samojedai. Ne tik Lietuvos, bet ir svečiai iš užsienio – Latvijos bei Lenkijos.

Tibeto spanielis, vokiečių nykštukinis špicas ir flamandų buvjė

Tibeto spanielis, vokiečių nykštukinis špicas ir flamandų buvjė –trys šunys, laimėję įspūdingas Druskininkų tarptautinių šunų parodų taures.

Šios parodos buvo labai lauktos. Ir tai, kad vieną dieną ištisai pliaupė lietus, reikalų tikrai nepagadino. Komplimentai ir padėka visų supratingumui ir kantrybei. Ačiū parodų dalyviams, teisėjams (šunis vertino tarptautiniai teisėjai iš Italijos, Kroatijos, Turkijos, Lenkijos, Čekijos), ringų asistentams, kinologijos savanoriams – visi kartu kūrėme kinologijos šventę.

Druskininkuose puikiai pasirodė ir Lietuvos kinologų šunys

Lietuvos kinologų draugijos organizuojamose tarptautinėse šunų parodose vyksta ne tik ekspertizė ringuose, kur išrenkami geriausi kiekvienos šunų veislės atstovai. Parodų scenarijus taip pat numato įvairius konkursus. Varžosi jaunieji vedliai, šunys mažyliai (6-9 mėn.), veteranai (nuo 8 metų) ir jauni šunys (9-18 mėn.). Visada įdomu stebėti šunų porų, veislynų bei grupių konkursus, o baigiantis parodai – gražiausio šuns rinkimus.

Tradicija tapo ir gražiausių Lietuvos šunų rinkimai – šiame konkurse dalyvauja Lietuvoje gyvenantys šunys, užėmę vieną iš trijų prizinių vietų mažylių, jaunimo, veteranų ir FCI grupių konkursuose. Paskutinę parodos dieną gražiausi Lietuvos šunys, šio konkurso laimėtojai, turi teisę dalyvauti Supreme Bis konkurse.

Šunų veisėjų mokymai: įsipareigojimas ir atsakomybė

Nors skamba pompastiškai, bet tai tiesa: veislinių šunų veisėjai daug kam įsipareigoję. Visuomenei. Savo organizacijai. Patiems veisliniams šunims, nes tikrai nerasime veisėjo, kuris nenorėtų išveisti sveikų, standartą puikiai atitinkančių šuniukų. O šalia šios pompastikos ir paradoksas: daugumai veisėjų šunų veisimas tėra mylimas hobis! Tik jie vertina jį ne kaip paprastą hobį – šunų veisėjų nuomone, tai yra profesionalus hobis. O jeigu profesionalus, be žinių ir išankstinio pasirengimo – nė iš vietos. 

Lietuvos kinologų draugijos (LKD) šunų veisėjams mokymai reiškia būtinybę ir pareigą. Be to, norintys registruoti šunų veislyno statusą, yra įpareigoti (ir vėl tas žodis įsipareigojimas...) išklausyti bent keturias paskaitas gyvūnų sveikatos, mitybos, elgsenos, socializacijos klausimais.

Pasiutligė: ar vis dar būtina skiepyti augintinius?

Lietuva yra pripažinta šalimi, neapimta pasiutligės (gautas nuo pasiutligės laisvos šalies statusas - 2021 m. duomenys), kadangi pastaruosius keletą metų Lietuvoje nėra registruota nei vieno pasiutlige užsikrėtusio naminio ar laukinio gyvūno, tad daugeliui pagrįstai kyla klausimas – ar vis dar būtina savo augintinius reguliariai skiepyti nuo šios ligos?

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai pabrėžia, kad šios ligos grėsmė visuomet išlieka, ypač įvertinat statistiką apie kiekvienais metais augintinių sukandžiotus ar apdraskytus žmones. Be to, nevalia pamiršti, kad pasiutligė mirtina tiek žmogui, tiek gyvūnui liga.

Šunų veisėja: žinutės apie mylimukų gyvenimus man svarbiausios

Veisdama šunis, Sonata Petraitienė užsiima mylimu hobiu, kuris susideda iš daug etapų ir džiaugiasi, kai lūkesčiai pasiteisina. Nenusimena, jeigu ne viskas vyksta kaip sumanyta. Ir vis dėlto įdomu, kas šunų veisėjams svarbiausia? Šunys – parodų čempionai? Varžybų nugalėtojai? Geri reproduktoriai?

Auksaspalvių retriverių veisėja kaunietė S. Petraitienė tik iš dalies pritartų šiems teiginiams – apie šunų veisimą ji turi savo nuomonę. Per 24 metus tebuvo 3 atvejai, kai šunis teko priimti atgal, priežastis – naujųjų šeimininkų alergijos. „Man svarbiausia, kad, ratui apsisukus, kuomet augintinis iškeliauja amžiams, žmonės sugrįžta pas mus naujo auksiuko. Tai geriausias mano veiklos  įvertinimas“, – atvirai sako veisėja, nes šunys jai yra kur kas daugiau, nei tik šunys.

Sportas su šunimi: Sužinokite daugiau! Pasiryžkite! Mėgaukitės!

Šunys – labai skirtingi, tačiau visada galima rasti tai, kas juos vienija. Kas jiems labiausiai tinka ir patinka. Kalbame ne apie maistą. Ne apie kailio priežiūros priemones. Ne apie žaislus.

Mes norime pakalbėti apie sportą!

Kai atlaisvėjo karantino suvaržymai ir šunų mylėtojai vėl gali laisvai susitikti bei treniruotis, vėl „užsikūrė“ kinologų renginiai. Taigi, tikrai atėjo laikas apsispręsti: ką aktyvaus, smagaus, sportiško galiu nuveikti su savo augintiniu? Mes nekalbame apie olimpines ar vieno kiemo varžybas. Mes norime papasakoti jums apie pačias įvairiausias šunų sporto šakas, kad jums lengviau būtų pasirinkti.

Vasara su augintiniais: atsakomybė ir saugumas

Kaip pasirūpinti augintiniais per vasaros karščius? Kokie pavojai tyko gamtoje, atostogų, kelionių metu? Kaip suteikti pirmąją pagalbą ir ar visada būtina kreiptis į veterinarijos specialistus?

Šiluminis smūgis

Ar kada nors bandėte paliesti įkaitusį automobilio prietaisų skydelį? Sėdėjote aklinai uždarytame automobilyje, plieskiant kaitriai vasaros saulutei? Ko gero, taip, ir turbūt niekam to nelinkėtumėt, tačiau mūsų augintiniams kartais tenka patirti ne pačių maloniausių akimirkų.

Planuojame vasaros atostogas: baidarių žygiai su šunimis

Šią vasarą daug kas atostogauja Lietuvoje. Saulėtos,  karštos dienos. Šiltas ežerų ir jūros vanduo. Kas gali būti geriau!

Šunų augintojai šią vasarą mielai renkasi vandens turizmą – plaukimą baidarėmis ar valtimis, nakvynę vandens telkinių pakrantėse. Ko reikia, kad plaukimas su augintiniais būtų saugus ir malonus?

Patarimais dalijasi vilnietė Sondra Jonceva, šunų dresūros specialistė, šokių su šunimi (Freestyle – angl.) trenerė ir varžybų dalyvė. Sondros žygių su baidarėmis patirtis – bemaž 25 metai. Su baidarėmis ji išnaršė daugelį Lietuvos upių, plaukė srauniomis, pavojingomis Kolos pusiasalio (Rusija) upėmis. Sondra taip pat turi žygių su šunimis patirties. Plaukti baidare pirmiausia ji pasiėmė šunytę Audrą, vėliau pripratino ir kitus savo šunis – Vėtrą ir Margį.

Zipas ir Ana dalyvaus Pasaulio obedience čempionate

Šunų mylėtojų feisbuko paskyrose pamatę nuotraukų su miestų įžymybių ar gamtos vaizdais, neapsirikite. Gali būti, kad tai nėra atostogų atvirukai. Greičiausia tai pertraukėlė, atokvėpis tarp šunų parodų ar varžybų. Ir nebūtinai Lietuvoje. Ypač dabar, kai atlaisvėjo karantino suvaržymai.

Netrukus tokiais „atvirukais“ pasidalins ir vilnietė Ana Menčiūnienė – rugpjūčio 12-15 dieną su savo borderkoliu Zipu ji dalyvaus Berne, Šveicarijoje, vyksiančiame Pasaulio sportinio šunų paklusnumo (angl. obedience) čempionate.  Lietuvos atstovai tokio rango varžybose kol kas dar nedalyvavo. Pasaulio čempionate varžysis 19 šalių atstovai. Lietuvai, Vengrijai ir Portugalijai atstovaus po vieną dalyvį, o kitų šalių komandas sudarys 4-10 sportininkų, be to, atvyks ir komandų vadovų, trenerių ir netgi šunų fizioterapeutų... Gausiausios komandos turėtų būti iš Švedijos, Lenkijos, Rusijos, Italijos.

Ana Menčiūnienė yra ne tik šunų sporto fanė, bet taip pat ir trenerė, šunų dresūros mokyklos įkūrėja, fotografė, lektorė, edukacinių projektų dalyvė. Ji atstovauja Lietuvai Tarptautinės kinologų federacijos Obedience komisijoje.

X