Naujienos

Aristokratiški rusų kurtai išlydėjo vasarą

Paskutinį vasaros sekmadienį, rugpjūčio 28 -ąją į Trakus susirinko rusų kurtų draugija. „Aristokratai“ – toks pavadinimas sieja rusų ilgaplaukių kurtų mylėtojus, ir jiems nepakanka, kaip daugeliui panašių susivienijimų, bendrauti virtualiai. „Savo veiklos pradžią susiejome su kelione, judėjimu į priekį, nes mes mėgstam eiti, žygiuoti, keliauti, – sakė susitikimo organizatorė, rusų kurtų augintoja, tarptautinė šunų teisėja Milda Jačiunskytė. – Žengėme pirmuosius žingsnius mylinčių šią nuostabią veislę žmonių būryje tvirtai tikėdami, kad mūsų daugės, veiklos plėsis ir žmonės Lietuvoje vis labiau pažins ir supras, kokia nuostabi yra rusų ilgaplaukių kurtų veislė“.

Tarptautinės šunų parodos Druskininkuose: „Supreme Bis“ laimėjo čiau čiau!

Kasmet rugpjūčio pradžioje Lietuvos kinologų draugija (LKD) į Druskininkų kurortą sukviečia šimtus šunų mylėtojų. Rugpjūčio 5-7 d. dalyvauti šunų parodose, įvertinti šunis, išrinkti pačius gražiausius buvo pakviesti tarptautiniai teisėjai iš Belgijos, Prancūzijos, Portugalijos, Kroatijos, Rumunijos, Italijos, Lenkijos. Neatvykus teisėjams iš Serbijos, juos pakeitė Lietuvos tarptautiniai šunų teisėjai.

Sekmadienį visų trijų tarptautinių parodų nugalėtojai varžėsi dėl Supreme Bis taurės. Konkursui teisėjavo iš Prancūzijos atvykusi tarptautinė teisėja Sylvie Desserne, garsi karaliaus Karolio ir kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių veisėja. Pačio gražiausio šuns titulą ji suteikė čiau čiau patinui E'ROCKY LIETUVOS LIŪTAS (trumpiau, Rokis). 2022 metų Pasaulinėje šunų parodoje Madride Rokis tapo geriausiu čiau čiau veislės atstovu.

Ištikimi tradicijoms, arba Jaunųjų vedlių konkursas Druskininkuose

Tarptautinėse šunų parodose Druskininkuose rugpjūčio 5-7 d. buvo organizuotas tradicinis jaunųjų vedlių konkursas. Šiuos konkursus, padedamas Lietuvos kinologų draugijos, organizuoja Lietuvos jaunųjų vedlių klubas. Vedliams šįkart teisėjavo Tino Pehar iš Kroatijos, Jean Francois Vanaken iš Belgijos ir Dagmar Klein iš Rumunijos. Kasdien varžėsi 23 vedliai, daugiausia tai buvo jaunieji mūsų šalies šunų mylėtojai. 

Pirmą parodos dieną Jaunųjų vedlių konkursą laimėjo Liepa Pociūtė, antrą vietą užėmė Simona Trijonytė. Antrą parodos dieną nugalėtojos titulu džiaugėsi viduriniosios amžiaus grupės atstovė Elžbieta Petrauskaitė, vyresniosios grupės atstovė Upė Žalevičiūtė tądien užėmė antrą vietą.

Specialistės nuomonė: kailis palaiko pastovią kūno temperatūrą

Prasidėjo vasara. Atostogų, išvykų, turistinių žygių metas. Kaip pasirūpinti savo augintiniais? Ar „vilkint kailinius“ jiems lengva ištverti vasaros karščius? 

Vilnietė veterinarijos gydytoja, pudelių veisėja Viktorija Mingailė apgailestauja, jog tarp šunų augintojų vis dar gyvuoja mitas, kad ilgaplaukiam šuniui vasarą labai karšta, todėl geriausia jį nukirpti trumpai.

Šunų fitneso treneris: jaučiu atsakomybę prieš šunis ir jų šeimininkus

Vaikystėje Roberto tėvų namuose buvo Vidurinės Azijos aviganis. Kinologija jis susidomėjo prieš 11 metų, kai įsigijo pirmąjį savo šunį, Sibiro haskį Jorį. Kaip daugelis tuo metu, haskį pirko „dėl grožio“, tačiau netrukus susidomėjo šunų kinkinių sportu. Šešerius metus dalyvavo beveik visose Baltijos šalių šunų kinkinių sporto varžybose. Vilnietis Robertas Andriuška, Lietuvos šunų kinkinių sporto federacijos tarybos narys, diplomuotas šunų fitneso* treneris, sporto su šunimis „fanas“.

Pokalbis su R. Andriuška apie fizinį šunų aktyvumą, sportą ir gyvūnų gerovę. Kaip viską suderinti?

Vasaros karščiai kelia didelį pavojų mūsų augintiniams

Kokie pavojai tyko vykstančių į šunų parodas, atostogauti ar praleisti savaitgalį gamtoje? Kaip elgtis, kad mūsų išvykų ir atostogų netemdytų rūpesčiai dėl sunegalavusio šuns? Kaip pasirūpinti augintinio gerove?

Šunų augintojai pirmiausia turi įsidėmėti šias taisykles: nepalikti augintinio automobilyje, net jeigu šis pastatytas pavėsyje; šuo visada turi turėti galimybę palakti vandens; per karščius neužsiimkite su šunimi labai aktyvia veikla, sportu. Būkite atidesni antsvorio turintiems, vyresnio amžiaus šunims, nėščioms bei šuniukus žindančioms kalytėms, trumpo snukio šuneliams, sirguliuojantiems gyvūnams.

Pulių kalytė Zelda laimėjo „Supreme Bis“ taurę Molėtuose

Pulis nėra šiaip sau šuo, sakė suomė Mirka Luostari, kai trečią tarptautinių šunų parodų dieną jis laimėjo Best in Show konkursą, o vėliau ir Supreme Bis taurę. Garsiame Danijos pulių veislyne „Bubbleton“ (veisėjai Jesper Ravn ir Klaus Andersen) įsigyta kalytė Zelda 2021 metais tapo Pasaulio nugalėtoja. Pasak šeimininkės, Supreme Bis taurė Molėtuose jai taip pat brangi ir beveik prilygsta Pasaulio nugalėtojos titului. Parodoje Molėtuose Zelda (CH BUBBLETON BUBBLELICIUOS) „uždarė“ Lietuvos ir Baltijos čempionų titulus, ji jau yra Suomijos, Danijos, Estijos, Latvijos, Čekijos čempionė, daugelio šalių jaunimo čempionė ir kitų titulų laimėtoja.

Jaunieji vedliai: ne vien pergalės svarbu

Lietuvos kinologų draugija (LKD) šiemet mini savo veiklos 30-metį. Kai buvo kuriama draugija, šaunaus jaunimo, kuris dabar demonstruoja šunis parodose ir dalyvauja konkursuose, dar nebuvo. Tačiau ir tada, ir dabar niekas neabejoja: ugdyti jaunąją kinologų kartą būtina. 

Organizacijos susikūrimo pradžioje, vykstant pirmosioms šunų parodoms, niekas neturėjo patirties ir vedliams teko mokytis „greituoju būdu“. Šis mokymasis taip įsibėgėjo, kad dabar, Europos šunų čempionate ar Pasaulinėje šunų parodoje jaunųjų vedlių konkurse pasirodžius Lietuvos atstovams, tampa aišku: bus stipri konkurencija.
„Lietuvos atstovai jaunųjų vedlių konkursuose – labai aukšto lygio, – neabejoja Jaunųjų vedlių klubo prezidentė Goda Šulcaitė. – Atvažiavę užsieniečiai teisėjai, kiti parodų dalyviai tai iškart pastebi, sulaukiame daug pagyrų! Teisėjai kartais net neslepia, jog sunku išsirinkti geriausius – visi vedliai puikūs“.

Rugpjūčio 5 d. vyks tradicinės kinologų ir tarnybinių šunų biatlono varžybos

Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos rugpjūčio 5 d. organizuoja atvirą kinologų su tarnybiniais šunimis biatloną „Ramziui paminėti“. Pradedama dalyvių registracija, varžybos vyks VSAT Vilniaus pasienio rinktinės veikimo teritorijoje. Varžybų tikslas – skatinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pareigūnus kinologus tobulinti profesinį pasirengimą, siekti geresnių darbo rezultatų, gilinti žinias ir taikyti jas praktikoje.

2022 m. Pasaulio nugalėtojas – šiurkščiaplaukis foksterjeras iš Italijos

Birželio 23- 26 d. Ispanijos sostinėje Madride įvyko Pasaulinė šunų paroda. Ši paroda turėjo vykti 2020-aisiais, tačiau dėl pandemijos keletą kartų buvo nukelta, ir taip jau sutapo, kad šiemet šunų mylėtojai gali sudalyvauti dar vienoje Pasaulinėje šunų parodoje, kuri gruodžio mėnesį vyks Rio de Žaneire, Brazilijoje. Madrido parodoje tarp 16 500 dalyvių iš 65 šalių buvo nemažai Lietuvos kinologų šunų.

Gražiausio pasaulio šuns titulas atiteko šiurkščiaplaukiui foksterjerui llamado Funfair Foxhouse iš Italijos (gražiausiųjų dešimtuke buvo net 3 italų šunys). Antras – anglų buldogas Amen Ra Palo Seco iš Peru. Trečias – bobteilas Bottom Shaker the Greatest Picture iš Vengrijos, ketvirtas – miniatiūrinis šiurkščiaplaukis taksas Almarxils Tuatara iš Ispanijos. Pačius gražiausius šunis išrinko raudonu kostiumu ir raudona skrybėle pasipuošęs, pasaulio kinologams gerai pažįstamas ispanų teisėjas Rafael Malo Alcrudo.

Specializuotoje parodoje išrinkti gražiausi šnauceriai ir pinčeriai

Birželio 18 dieną Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos šnaucerių bei pinčerių mylėtojai su savo augintiniais rinkosi į Lietuvos šnaucerių mylėtojų klubo parodą. Paroda vyko Molėtų rajone, Radžiūnų aerodrome. Šunims teisėjavo tarptautinė teisėja, LKD prezidentė Ramunė Kazlauskaitė. Į parodą buvo registruoti 73 šunys.

Gražiausiu parodos šunimi išrinktas vilnietės Dianos Jurkuvėnienės ir Aušros Jusės juodas cvergšnauceris CH ANTRACITO MAGIJA FAVORIT. Gražiausio veterano konkursą (varžosi ne jaunesni nei 8 metų šunys) laimėjo Almos Veršickienės mitelšnauceris CH AVE CONCORDE SHABLIS. Veislynų konkurse nugalėjo cvergšnaucerių veislynas „Antracito magija“, jo savininkė – D. Jurkuvėnienė.

Retriveriai: tarptautinių ekspertų vertinimai ir gražiausiųjų rinkimai

Labradoro, auksaspalviai, garbanotieji, lygiaplaukiai ir Naujosios Škotijos retriveriai, iš viso 93 retriveriai  birželio 18 dieną varžėsi specializuotoje, jau 34 kartą Lietuvos retriverių mylėtojų klubo organizuotoje, parodoje.

Šunis vertino tarptautinė šunų teisėja iš Belgijos Kathy Braeckman (veislyno „Glitters“ savininkė) ir Gerdina de Klerk iš Olandijos (veislyno „Barking Voice“ savininkė). Teisėja K. Braeckman vertino auksaspalvius, o G. de Klerk – Labradoro, lygiaplaukius, garbanotuosius ir Naujosios Škotijos retriverius. Paroda vyko Radžiūnų aerodrome, Molėtų rajone.

X