Naujienos

Jubiliejinė XV lietuvių skalikų paroda

Rugpjūčio 26 d. įvyko jubiliejinė XV lietuvių skalikų paroda. Per penkiolika metų buvo daug pasikeitimų, bet vienas dalykas nekinta – lietuvių skalikų parodos organizuojamos skirtinguose Lietuvos dvaruose, pilyse. Šiais metais paroda vyko Raudondvario pilies pavėsyje. Puikus oras į parodą pritraukė žmonių ir be šunų, kurie dar tik svarsto auginti lietuvių skaliką, tad su jais veislės entuziastai daug bendravo, pasakojo apie savo augintinius, džiaugsmus ir nedidelius vargus.

Iš Japonijos kilęs retos šunų veislės atstovas nugalėjo specializuotoje parodoje Jonavoje

Net 143 šunys buvo registruoti į Penktos FCI grupės klubo specializuotą parodą Jonavoje. Rugpjūčio 12 d. įvyko paroda „Penktos FCI gr. KLUBO NUGALĖTOJAS 2023“, rugpjūčio 13 d. – „Čiau čiau, V FCI gr. paroda“.

Gražiausio šuns titulą šįsyk laimėjo retai mūsų parodose, taip pat ir pasauliniuose renginiuose nedažnai sutinkamas kai veislės šuo. Ši šunų veislė kilo iš Kai regiono (Jamanašio prefektūra, Japonija), ji yra saugoma kaip nacionalinė vertybė, Japonijos pasididžiavimas. Kai šunys buvo išvesti kaip medžioklės pagalbininkai, jie turi itin stiprias kojas, „ryškiasׅ“ kulkšnis, iš kitų šunų išsiskiria ir savo margu kailiu.

Šokių su šunimis varžybose susitiko Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkai

Rugpjūčio 12 d. Gruobinios mieste (Latvija), įsikūrusiame netoli Baltijos jūros, įvyko įskaitinės šokių su šunimis varžybos. Dalyvių pasirodymus vertino šokių su šunimis teisėjos iš Lietuvos Sondra Jonceva ir Veslava Citovič - Rul. 

Varžybų dalyviai varžėsi HTM (judėjimas greta pagal muziką) ir freestyle (laisvoji interpretacija) kategorijose. Įvairių veislių šunys konkuravo atvirojoje, debiuto, progreso ir meistrų klasėse. Renginio teisėjai bei žiūrovai pamatė 20 puikių, meniškų pasirodymų.

Druskininkų tarptautinėse šunų parodose konkuravo ir jaunieji vedliai

Rugpjūčio pirmąjį savaitgalį Druskininkuose vykusiose tarptautinėse šunų parodose, kurias organizavo didžiausia mūsų šalies šunų mylėtojų organizacija, Lietuvos kinologų draugija, įvyko ir tradiciniai Jaunųjų vedlių konkursai.

Į konkursą registravosi 29 Lietuvos ir kitų šalių jaunieji vedliai. Jaunųjų vedlių pasirodymą vertino Siret Lepasaar iš Estijos, Jonh R. Walsh iš Airijos ir Olga Goncharuk iš Ukrainos. Pirmą ir trečią parodų dieną geriausiu jaunuoju vedliu teisėjai išrinko Ralfą Kiršentalį. Antrą parodos dieną – Patriciją Bielskytę.

Norintiems su šunimi laikyti socializacijos testą

Atsakingi šunų augintojai turi pasidomėti ir laikytis savo miesto ar kitos gyvenamosios vietovės gyvūnų augintinių laikymo taisyklių.

2013 m. rugsėjo 18 d. (Nr. 30-2001) Vilniaus m. savivaldybės patvirtintų Gyvūnų laikymo taisyklių 5.4. punktas nurodo, jog šuns savininkas turi „užtikrinti, kad gyvūnai nekeltų grėsmės, nedarytų žalos asmenų sveikatai, gyvybei, nuosavybei, aplinkai, nepažeistų kitų asmenų teisų ir teisėtų interesų, nesužeistų kitų gyvūnų“. Tų pačių taisyklių 20 punktas atkreipia savininkų dėmesį į augintinių gerovę: „Draudžiama vesti šunis su jiems nepritaikytais antsnukiais, antkakliais ir pavadėliais“.

Vasaros karščiai kelia didelį pavojų mūsų augintiniams

Kokie pavojai tyko vykstančių į šunų parodas, atostogauti ar praleisti savaitgalį gamtoje? Kaip elgtis, kad mūsų išvykų ir atostogų netemdytų rūpesčiai dėl sunegalavusio šuns? Kaip pasirūpinti augintinio gerove?

Šunų augintojai pirmiausia turi įsidėmėti šias taisykles: nepalikti augintinio automobilyje, net jeigu šis pastatytas pavėsyje; šuo visada turi turėti galimybę palakti vandens; per karščius neužsiimkite su šunimi labai aktyvia veikla, sportu. Būkite atidesni antsvorio turintiems, vyresnio amžiaus šunims, nėščioms bei šuniukus žindančioms kalytėms, trumpo snukio šuneliams, sirguliuojantiems gyvūnams.

Druskininkų tarptautinės šunų parodos perdavė estafetę Palangai

Druskininkų tarptautinės šunų parodos ir rugsėjo pabaigoje jų tradicijas tęsianti Palanga nuo kitų parodų skiriasi savo nuotaika, galimybe pasimėgauti kurortų malonumais, pasidžiaugti gamta. Rugpjūčio 4-6 d. Druskininkuose vykusios šunų parodos sutraukė nemažai dalyvių iš Suomijos, Ukrainos, Lenkijos, Čekijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos ir kitų šalių.

Kasdien varžėsi daugiau kaip 1 100 šunų. Sekmadienio popietę iš pačių gražiausių šunų, įvairių konkursų nugalėtojų buvo išrinktas gražiausias visų trijų tarptautinių parodų šuo.

Rugpjūčio 18-20 d. vyks šunų kinkinių sporto stovykla seminaras su Igor Tracz

Lietuvos šunų kinkinių sporto federacija pirmą kartą Lietuvoje organizuoja daugkartinio pasaulio šunų kinkinių sporto čempiono Igor Tracz stovyklą seminarą. Rugpjūčio 18-20 d. vyksianti I. Tracz stovykla atvira visiems, besidomintiems šunų kinkinių sportu.
Devyni pasaulio čempionatų aukso ir devyniolika Europos čempionatų aukso medalių – tai lenkų sportininko I.Tracz apdovanojimų kraitis. Tai vienas talentingiausių pasaulio šunų kinkinių sportininkų, tikra bikejoring (važiavimas dviračiu su šunimi) „ikona“.

Rugsėjo 29-30 d. vyks 1-osios Europos skalikų taurės varžybos

Rugsėjo 29-30 d. Baro mieste (Juodkalnija) vyks 1-osios Europos skalikų taurės varžybos.

Susidomėjusius prašome kreiptis į Juodkalnijos kinologų klubą (Kennel Club of Montenegro).

Nusprendusių dalyvauti prašome atkreipti dėmesį, kad varžybos vyks uolėtoje, sudėtingoje vietovėje.

 

 

Kurtų mylėtojai surengė dvi specializuotas parodas

Lietuvos kurtų savininkų klubas (LKSK) liepos 29 - 30 d. Alytaus m. stadione suorganizavo dvi specializuotas parodas. Įvyko specializuota vipetų, saliukių ir levrečių paroda „2023 m. VEISLĖS NUGALĖTOJAS“ ir paroda „2023 m. KLUBO NUGALĖTOJAS“. Šunis vertino tarptautinė teisėja Livija Zizevskė ir iš Lenkijos atvykusi teisėja Veslava Misterka – Kluska.

Lietuvių startai Pasaulio Lure Coursing'o čempionate Švedijoje

Birželio 29 – liepos 2 d. Kristianstade (Švedija) įvyko 2023 m. Pasaulio Lure Coursing'o čempionatas.

Lietuvai šįkart atstovavo net 23 „bėgikai“.

Džiaugiamės pasiektais rezultatais, sveikiname visus!

Švedijai atstovavao 100 sportininkų, Vokietijai – 120, Čekijai – 105.

Iš kaimyninės Latvijos atvyko 6 sportininkų delegacija, Estija registravo 19 „bėgikų“.

Daugiau apie čempionatą galite sužinoti čia.

Supažindiname su mūsų sportininkų pasiekimais.

Baltijos nugalėtojas 2023: mūsų šunys - tarp pačių gražiausių!

Vokiečių nykštukinis špicas, nykštukinis pudelis ir biglis – trijų tarptautinių šunų parodų patys gražiausieji šunys. Lietuvos kinologų draugija birželio 30 – liepos 2 d. Radžiūnų aerodrome (Molėtų r.) vėl organizavo tarptautines šunų parodas, viena jų – „Baltijos nugalėtojas“ Lietuvoje vyksta tik kas 3 metus.

Dėl veislės nugalėtojo titulo kasdien varžėsi 222 šunų veislių atstovai, iš viso buvo registruota 1 563 šunys. Šunis vertino didelė tarptautinių ekspertų komanda – Airijos, Vokietijos, Suomijos, Italijos, Turkijos, Vengrijos, Slovėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Austrijos, Tailando, Indonezijos, Bahreino, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Sakartvelo teisėjai.

X