Naujienos

Balandžio 24-oji: ŠUNS DIENA

Kasmet Lietuvos kinologų draugija kviečia šunų mylėtojus balandžio 24-ąją švęsti Šuns dieną.

Šiemet tai vyks jau šeštą kartą, šių metų Šuns dienos idėja – ŠUO IR AŠ: gera gyventi kartu. Kodėl gera, atsakymai gali būti patys įvairiausi. Vieniems gera, nes pasirinko tinkamą šuns veislę. Kiti prisivertė daugiau judėti ar netgi aktyviai sportuoti su savo naujuoju augintiniu.

Bet būkime atviri. Būkime nuoširdūs – tokie, kokie yra mūsų augintiniai. Kartais nelengva tokiems būti, ne visada net įmanoma. O štai šunims tai pavyksta be didelių pastangų. Jie visada nuoširdūs ir paprasti, vaikiškai naivūs ir atlapaširdžiai, be išlygų mumis pasitikintys. Turbūt todėl mums ir gera būti kartu.

Balandis: žaiskit, sužinokit, laimėkit!

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras ŠUNS DIENOS, balandžio 24-osios, proga kviečia žaisti, sužinoti ir laimėti prizų!

Mokymo centro viktorinos kviečia jus pasitikrinti žinias ir sužinoti kažką naujo.

Balandžio 1 d. startavo viktorina „Tiesa ar melas?“, griaunanti vis dar pasitaikančius mitus ir supažindinanti šunų mylėtojus su visiškai paprastomis tiesomis, kurias kartais pamirštame...

Kiekvienai vipetų vadai – naujos idėjos ir dovanos

Šunų veislių – šimtai, bet panevėžietė Ramūnė Šulskienė ir kretingiškė Reda Vengalytė pasirinko vipetus. Ramūnė ieškojo šuns šeimai, kad šis sutartų su vaikais. Ieškojo vienintelio, o dabar savo veislyne „Smiltys“ turi net tris vipetus: Lily, Roksę ir Tesą.

Reda su vipetais iš arčiau susipažino pradėjusi lankytis šunų parodose, dabar ji augina Lolą ir Kingą (veislynas „Kupleto“). Kai praėjusią žiemą Ramūnė Šulskienė turėjo trečią vipetukų vadą, prie jos planų prisidėjo ir Reda. Ne tik todėl, kad jos vipetas Smėlis (Barnesmore El Aguila, įsigytas Jungtinėje Karalystėje,  gyvena su bendrasavininke Monika Kublickyte) yra Ramūnės šuniukų tėtis, bet ir dėl kitų priežasčių.

Balandžio 22 d. nuotolinė paskaita „Pirmoji pagalba šuniui“

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras tęsia nuotolinius mokymus šunų veisėjams ir augintojams. Jūsų dėmesiui – aktuali paskaita, kaip suteikti pirmąją pagalbą šuniui.

DĖMESIO: atsiprašome, dėl vietų stokos registracija jau baigta.

Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjams, norintiems tvirtinti veislyno statusą, šis seminaras – įskaitinis.  Klausytojai gaus sertifikatus.

Lektorė – veterinarijos klinikos „Kaivana“ veterinarijos  gydytoja Julija Surpina.

Paskaitos metu su veterinarijos gydytoja apžvelgsime situacijas, kada jūsų augintiniui gali prireikti skubios pagalbos. Sužinosite, kaip atpažinti gyvūno gyvybei grėsmę keliančius simptomus, kaip nepakenkti ir tinkamai suteikti pirmąją pagalbą.

Taip pat bus kalbama apie pirmąją pagalbą šuniavimosi metu ir kaip padėti naujagimiams šuniukams.

Laikas iššūkiui: įveikti kilometrai, prizai ir Gabijos sveikinimai

Sutikite, žodį dresūra kartkartėmis vis dar siejame su žmonių pulkeliu, kurių amsintys, pavadėlius tampantys šunys suka ir suka ratus kokioje nors nuošalioje aikštelėje. Tačiau laikai keičiasi. Dabartinės dresūros aikštelės labiau panašios į laisvalaikio praleidimo centrus, kur žmonės su savo augintiniais turiningai, aktyviai leidžia laiką, mokosi ir dalijasi patirtimi, gauna įvairių paslaugų. Šiuose centruose šunų elgsenos abėcėlės gana dažnai moko jauni žmonės, baigę specialius mokymus, stažavęsi Lietuvoje ir užsienyje.

Viena jų, pozityviąją dresūrą taikančių ir net pavadinimą „Gabus“ savo mokyklai pasirinkusių, yra Gabija Vyšniauskaitė. Lietuvos kinologų draugijos dresuotoja, hendlingo specialistė, Vilniaus universiteto magistrantė, aistringa keliautoja, skautė, basethaundo Cinamono ir borderkolės Dekos šeimininkė – su šunimis ji nuo devynerių metų. Karantino suvaržymai Gabijos veiklų nesustabdė. Atvirkščiai – mergina realizavo keletą naujų sumanymų.

Šunys tarsi tarpininkai tarp laukinės gamtos ir civilizuotos visuomenės, sako Daina

Su Daina Malickiene, Vidaus reikalų ministerijos VSAT kinologijos centro kinologe instruktore kalbėtis apie šunis, kates ir kitus gyvūnus visada įdomu. Vilniaus universitete ji apsigynė mokslinį darbą, yra biologijos mokslų daktarė. Pasikausčiusi teoriškai, sukaupusi solidžią patirtį, ji geidžiama lektorė besigilinančių į šunų elgseną seminaruose, ne kartą skaitė paskaitas ir Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centre, o artėjant balandžio 24-ajai, Šuns dienai, su mumis kalbėjosi apie šunų talentus...

Kaip užtikrinti, kad pasirinktos paslaugos jūsų augintiniui būtų naudingos, o ne žalingos?

Balandžio 8 d. (ketvirtadienis) 18.00 val. LKD Mokymo centras kviečia šunų mylėtojus ir augintojus į nuotolinę nemokamą paskaitą „Kaip užtikrinti, kad pasirinktos paslaugos jūsų augintiniui būtų naudingos, o ne žalingos?”

 Paskaitos lektorės – Gyvūnų viešbučių asociacijos prezidentė, „Barkvilio“ įkūrėja Daina Jarmalavičienė ir Lietuvos kinologų draugijos trenerė, „Barkvilio akademijos” lektorė Aura Jankūnaitė. Paskaitoje bus aptariamas Lietuvoje gyvūnams augintiniams siūlomas procedūrų bei paslaugų spektras. 

Gera nuotrauka – tai komandinis darbas, įsitikinęs Saulius Jermolajevas

Tarptautinių fotografijos konkursų būna pačių įvairiausių. Šunų fotografijų konkursai taip pat ne išimtis, tačiau World Dog Press Association‘s Professional Writers and Photographers (WDPA) organizuojamas konkursas vyksta tik kartą per metus, jo laureatai apdovanojami Pasaulio arba Europos šunų čempionatuose.

Deja, pandemijos suvaržymai daug ką keičia mūsų gyvenime – 2020 m. šunų fotografijų konkurso laimėtojai buvo pasveikinti tik virtualiai, populiarus kinologų leidinys  „Dog News Magazine“ (Nr.6, 2021 m. kovo 19 d.) konkurso nugalėtojams skyrė penkis puslapius (žr. nuotr.).

WDPA fotografijų konkursui buvo pateikti 24 kūriniai, keturiose kategorijose varžėsi 91 nuotrauka. Geriausias iš geriausių fotografijų vertino tarptautinė komisija: Barbara Muller iš Šveicarijos (FCI Generalinio komiteto narė, veisėja, teisėja); Carlos Salas iš Ispanijos (veisėja, teisėja, profesionali fotografė, žurnalistė); Gustavo Fernandez iš Ispanijos (ARION ženklo vadovė, veterinarė, šunų veisėja, fotografė, šunų ir gamtos fotografė); Erwin Donvil (profesionalus fotografas).

Mes įpratę bastytis, o ne sėdėti namie, sako samojedų šeimininkas Dainius

Kauno „Vyturio“ gimnazijos biologijos mokytojas – ekspertas, kelionių vadovas Dainius Statkevičius balandžio 24-ąją – Šuns dieną, kažko išskirtinio neplanuoja. Tačiau galima numanyti, ką tą šeštadienį jis su savo dviem samojedais veiks. Dainius yra žygių ir gamtos mylėtojas, todėl tądien su „laiminga gauja“ – visa šeima patrauks į gamtą... 

„Mes įpratę bastytis, o ne sėdėti namie“, – šypsosi Dainius. Savo samojedus – kalytę Boną (Klajoklių šuo My Minerva) ir patinuką Straikerį (Klajoklių šuo Olympus Grand Striker) jis įsigijo veislyne „Klajoklių šuo“, nes, pasak Dainiaus, sutapo jo šeimos ir veisėjų požiūris, patiko veisėjų filosofija auginant šunis ir teikiant pagalbą vieni kitiems. Na, ir pavadinimas klajokliai turbūt lipo „prie dūšios“...

Ši veikla man patinka, nes galiu nuolat mokytis, sako I.Klimavičienė

Šunis parodoms ruošianti trenerė ir vedlė, gyvūnų fotografė, Havanos bišono šeimininkė, šunų parodų dalyvė ir asistentė – jeigu vilnietei Inesai Klimavičienei reikėtų sunumeruoti savo veiklas, nežinia, ką įrašytų pirmuoju numeriu. Galbūt nurodytų šunų fitnesą – šioms studijoms dabar skiria daug laiko, bet greičiausia tai būtų Orfas, mylimas jos augintinis... Artėjant balandžio 24-ajai, Šuns dienai, pokalbis su šunų mylėtoja Inesa Klimavičiene.

– Susidomėjimas šunimis... Nuo kada ir kokie šunys?

– Su šunimis aš visą gyvenimą. Aišku, iš pradžių buvo paprasti, mieli kaimo gražuoliai. Parodinis, tiksliau, šuo su dokumentais, nuo kurio prasidėjo mano tikrasis kinologinis kelias, atsirado prieš keturiolika metų. Tai buvo amerikiečių buldogų kalytė Carpen Diaz Virdginia Voolf. Su ją aplankiau nemažai šunų parodų įvairiose šalyse, pradėjau domėtis šunų priežiūros ir auklėjimo seminarais, dresūra, šunų veislėmis. Dirbau ringo asistente Lietuvos kinologų draugijos šunų parodose. O Havanos bišonus pirmąkart pamačiau Vilniuje tarptautinėje šunų parodoje maždaug prieš dešimt metų.

Seimo narė I.Pakarklytė gyvūnų gerovės srityje tikisi proveržio

Praėję metai vilnietei Ievai Pakarklytei tapo pokyčių metais: buvo išrinkta į Seimą, tapo Laisvės frakcijos seniūne, kartu su kolegomis parengė pirmuosius siūlymus gyvūnų gerovės įstatymui bei poįstatyminiams aktams tobulinti, įgyvendino savo „svajonių projektą“ – įsigijo šunį.

Artėjant balandžio 24-ajai, Šuns dienai, pokalbis su Seimo nare I. Pakarklyte.

Atsakomybė – svarbu

Pusantrų metų savo augintinės – didžiosios pudelės laukusi Ieva Pakarklytė džiaugiasi, kad namų darbai, atlikti renkantis augintinę, ne tik kėlė teigiamas emocijas, bet ir paskatino domėtis gyvūnų gerove, imtis svarbių iniciatyvų. Gyvūnų gerovės srityje ji tikisi proveržio ir jaučiasi esanti savo vietoje.

Mums gera gyventi su gyvūnais augintiniais!

Nors nedrąsiai, bet po truputį artėja pavasaris, ir jau kas kas, o šunų mylėtojai jį tikrai pamatys pirmieji. Kartu su pavasariu priartės ir balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena.

Kaip švęsime? Ką veiksime? Ką dėl savo mylimų augintinių galime nuveikti jau dabar?

Apsilankykite Šuns dienos paskyroje ir sužinokite visus atsakymus: https://www.facebook.com/sunsdiena !

Jei jums gera gyventi kartu su šunimi (o gal – šunims su jumis), dalinkitės savo džiaugsmu. Atsiųskite savo minčių ir nuotrauką el. paštu lkd.suo@gmail.com.

Tegul visi žino, kaip gera gyventi su gyvūnais augintiniais! 

X