Naujienos

Šuns diena 2023: Pažink mane!

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Užuodžiate žemės kvapus? Ankstyvais rytais ganote debesis?

Kas turi šunį, visa tai ir dar daugiau patyrė vos sniegui nutirpus. O jeigu jūsų paklaustų, ar kada nors bandėte užuosti senovę? Pajausti istoriją? Ir jeigu nežinote, kur ir kaip tą padaryti, pasikliaukite gyvūnais augintiniais! Nes yra metuose diena, balandžio 24-oji, kai šunys gali viską...

Prieš septynerius metus šią dieną minėti pakvietė Lietuvos kinologų draugija, taip pat paragino kasmet sugalvoti vis kitokią Šuns dienos idėją. Šių metų Šuns dienos idėja – Pažink mane!

Pažink savo šuns prigimtį, elgseną, poreikius. Pažink ne tik šunį, bet, jo padedamas, pažink gamtą, savo aplinką, istoriją. Šitaip besvarstant, paaiškėjo, kad visiems susiburti ir švęsti Šuns dieną būtų smagiau išvakarėse, balandžio 23 -iąją (sekmadienis!). O kai turi bičiulių, jie būtinai pasiūlo švęsti drauge ir prasmingiau, todėl kartu su Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kviečiame vilniečius ir sostinės svečius į Vilniaus Kalnų parką, į pažintinį edukacinį renginį „Užuosk pilis!“.

Vilniečius vėl kviečia „Atsakingo šeimininko akademija“

Atsakingo šeimininko akademija (AŠA) – Vilniuje jau vienuoliktą kartą organizuojamas nemokamų 5 paskaitų ciklas planuojantiems įsigyti arba jau turintiems šunį. Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, Antakalnio veterinarijos gydykla, dresūros mokykla HEPIDOGO bei Vilniaus miesto savivaldybė kviečia įgyti naujų žinių ir patirties.

Paskaitas skaitys šunų elgsenos specialistai, veterinarijos gydytojai, kinologai, savivaldybės atstovai. Išklausiusiems visas 5 paskaitas bus įteikti AŠA pažymėjimai.

Čiau čiau, niūfaundlendas, papijonas, portugalų vandens šuo – tarp gražiausiųjų

Niūfaundlendas iš Lenkijos, papijonas su japoniškais kilmės dokumentais, portugalų vandens šuo iš Suomijos – tai kovo 3 - 5 d. vykusių trijų tarptautinių šunų parodų „Best in Show“ konkursų laimėtojai. Įspūdingų šunų parodose buvo šimtai, rekordiškai daug dalyvių (248 veislės, 1810 šunų), tačiau atsitiktinių pergalių vis dėlto nebūna. Tai dar kartą patvirtino ir „Supreme Bis“ laimėtoja, čiau čiau kalytė KIMBERLEY LIETUVOS LIŪTAS.

Baigiantis trijų dienų maratonui, teisėjas iš Slovėnijos Stefan Sinko „Supreme Bis“ taurę skyrė Lietuvoje išveistai ir čia gyvenančiai čiau čiau kalytei, daugiau kaip 30 metų šią šunų veislę puoselėjančios jonaviškės Loretos Tamaševičienės augintinei. Parodoje šunį pristatė jos dukra Urtė Tamaševičiūtė.

Parodų teisėjai liko sužavėti jaunųjų vedlių pasirodymo

Tarptautinių šunų parodų neįsivaizduojame be Jaunųjų vedlių konkurso. Kovo 3 - 5 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vykusiose parodose dalyvavo rekordiškai daug – pusė šimto jaunųjų vedlių! Priminsime, kad jaunųjų vedlių konkurse varžosi 7-17 metų vaikai. Jų pasirodymą vertino Šveicarijos, Rumunijos, Estijos teisėjai.

Visi jaunieji vedliai pasirodė šauniai, išsamius rezultatus jūs galite sužinoti apsilankę Jaunųjų vedlių klubo svetainėje.

Gegužės 26 d. (penktadienis) Molėtų aerodrome, Radžiūnuose, kartu su kitais Lietuvos kinologų draugijos klubais JVK taip pat organizuos specializuotą parodą, informacija jau skelbiama klubo svetainėje, prasidėjo dalyvių registracija. Vaikų pasirodymus vertins teisėja Pernilla Lindström iš Švedijos. Vyks ne tik tradicinis Jaunųjų vedlių konkursas, bet taip pat ir Jaunųjų vedlių porų bei Jaunųjų vedlių grupių konkursas.

Nuotolinė paskaita „Dažniausiai pasitaikančios šuniukų patologijos neonatologiniu periodu“

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras tęsia veisėjų bei šunų augintojų mokymus ir kovo mėn. 21 d. kviečia į nuotolinę paskaitą „Dažniausiai pasitaikančios šuniukų patologijos neonatologiniu periodu". 

Paskaitą skaitys veterinarijos gydytojas, Europos Gyvūnų reprodukcijos koledžo rezidentas Tomas Laurusevičius. Lektorius supažindins su ką tik gimusių šuniukų gaivinimo schemomis, įgimtomis patologijomis. Kalbės apie kalyčių pogimdinio periodo aspektus. Aptars dažniausiai pasitaikančias 2-4 savaičių amžiaus šuniukų ligas, jų atsiradimo priežastis. Paaiškins, kaip atpažinti bei vertinti galimus negalavimus. Trumpai aptars šių ligų gydymą, šuniukų slaugą.

2023 m. Baltijos šunų čempionų čempionatas: laimėjo geriausi iš geriausių

Geriausių šunų be geriausių veisėjų nebūna – tai buvo akivaizdu, stebint 2023 m. Baltijos šunų čempionų čempionato dalyvius. Ši tiesa dar kartą pasitvirtino čempionato finale, tik reikėtų pridurti: geriausių šunų nebūna ir be geriausių vedlių. O kas atsitinka, kai veisėjas ir vedlys – „du viename“?

Čempionato lyderės Julija Dijakovskaja, Lauryna Kudirkienė, Erika Čeilutkienė ir Dalia Mickienė šunis veisia ne vieną dešimtmetį. Savo augintinius parodose jos taip pat demonstruoja pačios…

Metams baigiantis išrinkti 2022 m. Lietuvos TOP šunys

Lietuvos kinologų draugija, pasibaigus kalendoriniams metams, kasmet renka daugiausiai pasiekusius, sėkmingiausius šunis: TOP šunį, TOP jauną šunį ir TOP veteraną.

Džiaugiamės visų šunų pasiekimais ir nuoširdžiai sveikiname jų veisėjus, savininkus bei vedlius! Jūsų augintiniai ne tik puikiai pasirodė mūsų šalies parodose, bet atstovavo geriausiems Lietuvos šunims prestižinėse užsienio parodose. Didžiuojamės jūsų rezultatais ir linkime sėkmės 2023 metais!

Cockapoo, Cavapoo ir kitos „grožybės“

Į Lietuvos spanielių savininkų klubo pranešimų dėžutę dažnai įkrenta užklausos dėl įvairiausių spanielių veislių. Tai džiugina, nes tautiečiai guviai domisi spanieliais, o kartais net padeda atrasti naujų veislių. Sakykime, ar ką nors žinojote apie vokiečių mažąjį spanielį? Dabar jau žinote. Ir, beje, jis priklauso VII, ne VIII FCI grupei!

Tačiau paskutiniu metu pradėjo plūsti pasiteiravimai dėl „hibridinių spanielių veislių” – Cockapoo, Cavapoo ir panašiai.

Tarptautinės šunų parodos žiūrovų akimis

Lietuvos kinologų draugija kasmet organizuoja 20 tarptautinių šunų parodų, jos vyksta visoje Lietuvoje: Vilniuje, Druskininkuose, Palangoje, Molėtuose.

Į parodas atvyksta tūkstančiai dalyvių iš įvairių pasaulio šalių, žiūrovai gali pamatyti ir iš arčiau pažinti įvairiausias šunų veisles.

Vilniaus tarptautinių šunų parodų gidas: kas? kur? kada?

Jau šį savaitgalį, kovo 3 - 5 d.,  į Lietuvos kongresų ir parodų centrą Litexpo rinksis gyvūnų mylėtojai. Čia 3, 4, 5 salėse vyks trys tarptautinės šunų parodos, kurias organizuoja Lietuvos kinologų draugija, o šeštadienį ir sekmadienį – kačių paroda, kurią rengia Tarptautinė felinologų asociacija „Alpha Catum“.

Trečioje Litexpo salėje bus įrengta LKD Mokymo centro edukacinė zona „Pavasaris su augintiniu“ ir kūrybinės dirbtuvės šeimoms bei vaikams, ketvirtoje salėje – zoologijos prekių mugė. Gražiausių šunų rinkimai, šunų porų, veislynų ir kt. konkursai prasidės apie 15.00 val.

Viskas paprasta: mums tereikia laikytis 5 gyvūnų laisvių!

Lietuvos kinologų draugija: pasisakome už gyvūnų augintinių visuotinį ženklinimą, atsakingą veisimą ir visuomenės švietimą.

Savo veikloje vadovaujamės LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu, LKD Šunų veisimo nuostatais, LKD Etikos kodeksu bei kitais gyvūnų laikymo ir veisimo reglamentais, taisyklėmis.

Ne kartą Lietuvos kinologų draugijos tinklapiuose bei švietėjiškose paskaitose sakėme: viskas paprasta – mums tereikia laikytis PENKIŲ GYVŪNŲ LAISVIŲ!

Lediniame vandenyje slypi pavojai ne tik šuns sveikatai, bet ir gyvybei

Atėjus žiemai, gelbėtojai vis dažniau sulaukia pagalbos prašymų gelbėti įlūžusius šunis. Pasivaikščiojimai šalia vandens telkinių kelia pavojų mūsų augintinių gyvybei, tačiau kyla ne mažesnis pavojus ir jų sveikatai. Kartais net nereikia maudynių lediniame vandenyje, kad šunį užkluptų labai rimti sveikatos negalavimai.

Neseniai socialiniuose tinkluose turbūt ne vien aš aptikau vaizdo įrašą apie „smagų“ vižlo pabraidymą apledėjusioje pievoje. Gražus būtų vaizdelis, tačiau jis priminė kelis nemalonius atsitikimus ir paskatino daugiau apie tai pakalbėti. Pamaniau: jei bent vieną gyvybę ir šuns sveikatą apsaugosime, tai bus padaryta ne veltui.

Ankstesnis 1 2 3 ... 28 Sekantis
X