Naujienos

2022 m. Pasaulio nugalėtojas – šiurkščiaplaukis foksterjeras iš Italijos

Birželio 23- 26 d. Ispanijos sostinėje Madride įvyko Pasaulinė šunų paroda. Ši paroda turėjo vykti 2020-aisiais, tačiau dėl pandemijos keletą kartų buvo nukelta, ir taip jau sutapo, kad šiemet šunų mylėtojai gali sudalyvauti dar vienoje Pasaulinėje šunų parodoje, kuri gruodžio mėnesį vyks Rio de Žaneire, Brazilijoje. Madrido parodoje tarp 16 500 dalyvių iš 65 šalių buvo nemažai Lietuvos kinologų šunų.

Gražiausio pasaulio šuns titulas atiteko šiurkščiaplaukiui foksterjerui llamado Funfair Foxhouse iš Italijos (gražiausiųjų dešimtuke buvo net 3 italų šunys). Antras – anglų buldogas Amen Ra Palo Seco iš Peru. Trečias – bobteilas Bottom Shaker the Greatest Picture iš Vengrijos, ketvirtas – miniatiūrinis šiurkščiaplaukis taksas Almarxils Tuatara iš Ispanijos. Pačius gražiausius šunis išrinko raudonu kostiumu ir raudona skrybėle pasipuošęs, pasaulio kinologams gerai pažįstamas ispanų teisėjas Rafael Malo Alcrudo.

Šunų fitneso treneris: jaučiu atsakomybę prieš šunis ir jų šeimininkus

Vaikystėje Roberto tėvų namuose buvo Vidurinės Azijos aviganis. Kinologija jis susidomėjo prieš 11 metų, kai įsigijo pirmąjį savo šunį, Sibiro haskį Jorį. Kaip daugelis tuo metu, haskį pirko „dėl grožio“, tačiau netrukus susidomėjo šunų kinkinių sportu. Šešerius metus dalyvavo beveik visose Baltijos šalių šunų kinkinių sporto varžybose. Vilnietis Robertas Andriuška, Lietuvos šunų kinkinių sporto federacijos tarybos narys, diplomuotas šunų fitneso* treneris, sporto su šunimis „fanas“.

Pokalbis su R. Andriuška apie fizinį šunų aktyvumą, sportą ir gyvūnų gerovę. Kaip viską suderinti?

Vasaros karščiai kelia didelį pavojų mūsų augintiniams

Kokie pavojai tyko vykstančių į šunų parodas, atostogauti ar praleisti savaitgalį gamtoje? Kaip elgtis, kad mūsų išvykų ir atostogų netemdytų rūpesčiai dėl sunegalavusio šuns? Kaip pasirūpinti augintinio gerove?

Šunų augintojai pirmiausia turi įsidėmėti šias taisykles: nepalikti augintinio automobilyje, net jeigu šis pastatytas pavėsyje; šuo visada turi turėti galimybę palakti vandens; per karščius neužsiimkite su šunimi labai aktyvia veikla, sportu. Būkite atidesni antsvorio turintiems, vyresnio amžiaus šunims, nėščioms bei šuniukus žindančioms kalytėms, trumpo snukio šuneliams, sirguliuojantiems gyvūnams.

Specializuotoje parodoje išrinkti gražiausi šnauceriai ir pinčeriai

Birželio 18 dieną Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos šnaucerių bei pinčerių mylėtojai su savo augintiniais rinkosi į Lietuvos šnaucerių mylėtojų klubo parodą. Paroda vyko Molėtų rajone, Radžiūnų aerodrome. Šunims teisėjavo tarptautinė teisėja, LKD prezidentė Ramunė Kazlauskaitė. Į parodą buvo registruoti 73 šunys.

Gražiausiu parodos šunimi išrinktas vilnietės Dianos Jurkuvėnienės ir Aušros Jusės juodas cvergšnauceris CH ANTRACITO MAGIJA FAVORIT. Gražiausio veterano konkursą (varžosi ne jaunesni nei 8 metų šunys) laimėjo Almos Veršickienės mitelšnauceris CH AVE CONCORDE SHABLIS. Veislynų konkurse nugalėjo cvergšnaucerių veislynas „Antracito magija“, jo savininkė – D. Jurkuvėnienė.

Lietuvos kinologų draugijai 30 metų

Tarptautinė kinologų federacija (FCI), kurios narė yra Lietuvos kinologų draugija, buvo įsteigta prieš 110 metų. Lietuvos kinologų draugija – prieš 30 metų. Per šį neilgą laikotarpį didžiausia šalies veislinių šunų mylėtojų asociacija sustiprėjo ir tapo kinologijos lydere Lietuvoje. Atsakingas šunų veisimas,  gyvūnų sveikata ir gerovė, visuomenės švietimas tapo Lietuvos kinologų draugijos veiklos prioritetu.

1992 metų birželio 19-oji

Archyvinių duomenų apie Lietuvos narystę Tarptautinėje kinologų federacijoje prieškariu ar tarpukariu iki šiol neaptikta, nors žurnale „75 metai Šveicarų kinologijos sąjungai. 1883-1958" buvo rasta nedidelė citata, kurioje teigiama: 1938 m. Pasauliniame FCI kongrese dalyvavo ir asocijuotoji narė – Lietuva.

Specialistės nuomonė: kailis palaiko pastovią kūno temperatūrą

Prasidėjo vasara. Atostogų, išvykų, turistinių žygių metas. Kaip pasirūpinti savo augintiniais? Ar „vilkint kailinius“ jiems lengva ištverti vasaros karščius? 

Vilnietė veterinarijos gydytoja, pudelių veisėja Viktorija Mingailė apgailestauja, jog tarp šunų augintojų vis dar gyvuoja mitas, kad ilgaplaukiam šuniui vasarą labai karšta, todėl geriausia jį nukirpti trumpai.

Retriveriai: tarptautinių ekspertų vertinimai ir gražiausiųjų rinkimai

Labradoro, auksaspalviai, garbanotieji, lygiaplaukiai ir Naujosios Škotijos retriveriai, iš viso 93 retriveriai  birželio 18 dieną varžėsi specializuotoje, jau 34 kartą Lietuvos retriverių mylėtojų klubo organizuotoje, parodoje.

Šunis vertino tarptautinė šunų teisėja iš Belgijos Kathy Braeckman (veislyno „Glitters“ savininkė) ir Gerdina de Klerk iš Olandijos (veislyno „Barking Voice“ savininkė). Teisėja K. Braeckman vertino auksaspalvius, o G. de Klerk – Labradoro, lygiaplaukius, garbanotuosius ir Naujosios Škotijos retriverius. Paroda vyko Radžiūnų aerodrome, Molėtų rajone.

Intelektualaus pažinimo ralio „taikiklyje“ – lietuvių skalikai

„Nuoširdžiai dirbant su šunimis paprastai net nesitikima kažkokio ypatingo požiūrio ar dėmesio, juk geriausia dirbti savo darbą tyliai. Tačiau birželio 4-ąją viskas vyko gana garsiai... Bet apie viską iš pradžių. Šie metai yra paskelbti gyvūnų gerovės metais ir jau vyko nemažai tam skirtų renginių. Apskritai reikėtų pastebėti, kad Lietuvoje yra ne tik nacionalinė šunų veislė, bet ir kiaulių, avių, ožkų, arklių, balandžių, galvijų, žąsų veislės. Visų šių veislių išsaugojimas yra labai svarbus darbas ir viena iš to darbo dalių yra visuomenės švietimas. Taip jau atsitiko, kad prieš kelis mėnesius į mus kreipėsi mototurizmo ralio organizatoriai, kurie nusprendė prijungti gyvūnų gerovės temą prie savo šių metų renginio. Mus jiems rekomendavo Lietuvos kinologų draugija.

AŠA Marijampolėje: besikeičiantis požiūris į šunis

Šią gegužę Marijampolės miesto šunų mylėtojai, laikantys arba planuojantys įsigyti augintinį, nemokamai galėjo įgyti žinių „Atsakingo šeimininko akademijoje“ (AŠA). Šis savanoriškas socialinis projektas apima beveik visus Lietuvos miestus. Marijampolėje jis vyko trečią, bet tikrai ne paskutinį, kartą.

Išklausiusieji 5 paskaitas šuns pasirinkimo, priežiūros, dresūros, gerovės ir kitais klausimais gavo Atsakingo šeimininko pažymėjimus. Paskaitos vyko Marijampolės savivaldybės salėje, jas skaitė patyrę savo srities specialistai. Tarp baigusiųjų AŠA mokymus – ir dešimtmetis Mykolas Kubilius.

„Supreme Bis“ taurė liko Lietuvoje ir atiteko už ją gerokai mažesniam nykštukiniam pudeliui

Į tarptautines šunų parodas Radžiūnų aerodrome (Molėtų r.) buvo registruota daugiau kaip tūkstantis šunų iš Suomijos, Švedijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir kt. šalių. 187 šunų veislių atstovai tris dienas varžėsi dėl pačio gražiausiojo titulo. Džiugu, kad teisėjo iš Slovakijos Vlado Piskay sprendimu, šio titulo labiausiai vertas buvo ilgametės pudelių veisėjos, vilnietės Julijos Dijakovskajos nykštukinis pudelis VIRUS PARADOKSAS. Šis juodo kailio pudeliukas visas tris parodos dienas išties buvo „virusas“, jis laimėjo ne vieną konkursą.

Gegužės 27 d. parodoje „Aukštaitija 2022“ teisėjas iš Rumunijos Roberto Schill gražiausio dalyvio titulą suteikė amerikiečių akita veislės šuniui CH STYLESIGN LITTLE RED CORVETTE iš Estijos. Antras – airių seteris CH NOBLETON CLOVER MOORS iš Estijos, trečias – cvergšnauceris ANTRACITO MAGIJA FAVORIT (savininkės D. Jurkuvėnienė ir A. Jusė).

„Gyvūno teisių knyga“: meno kalba vaikai išsakė požiūrį į gyvūnų teises

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras kasmet rengia respublikinius vaikų kūrybos konkursus. Jau vyko konkursai „Mano svajonių šuniukas“, „Svajonių šuniuko dubenėlis“, „Svajonių šuniuko žaislas“. Pasaulinės gyvūnų globos dienos proga buvo organizuotas nuotolinis vaikų piešinių konkursas „Myliu savo augintinį“.

„Visuomenės švietimas gyvūnų gerovės klausimais gali vykti įvairiai. Svarbiausia, kad gyvūnų gerovės žinutė pasiektų ir mažus, ir suaugusiuosius. Ir kad būtų patraukliai, įdomiai pateikta, o tam ypač tinka kūrybiniai konkursai vaikams ir jaunimui, nes į juos įsitraukia ne tik vaikai, bet ir mokytojai, vaikų tėvai. Seimas šiuos metus paskelbė Gyvūnų gerovės metais, todėl mintis, kad pradinių klasių mokiniai sukurtų „Gyvūno teisių knygą“, mūsų komandai pasirodė prasminga ir įdomi“. Mūsų idėją palaikė ir Žemės ūkio ministerija bei  Vilniaus kolegija“, – sakė Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė.

Pasaulio Lure Coursing čempionate puikiai sekėsi Lietuvos sportininkams

Gegužės 26-29 d. Kalajoki kurortinėje vietovėje Suomijoje įvyko Pasaulio Lure Coursing čempionatas (FCI World Championship and CSS World Winner event - Lure Coursing). Lietuvos sportininkų delegacijai šiame pasaulio čempionate sekėsi puikiai. Iš 10 rinktinės dalyvių net 3 šunys lipo ant nugalėtojų pakylos, nepamirškime, jog tai pasaulio nugalėtojų pakyla! Buvo nuostabu girdėti skambant Lietuvos himną ir didžiuotis mūsų šunų pasiekimais.

Didžiausias pasiekimas – saliukių „fronte“. Kaunietės Skaistės Skibiniauskienės šuo Penktas Elementas Desert Kyzyl Kum (CACIL patinai) laimėjo 1 vietą! Negana to, Estijoje gyvenanti kalytė iš tos pačios vados Penktas elementas Desert Wahba taip pat užėmė 1 vietą kalyčių klasėje.

Ankstesnis 1 2 3 ... 24 Sekantis
X